Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 1d. 11:52

CVbankas.lt: Skelbimų su atlyginimais dalis artėja link 100 proc. Kuriuose skelbimuose nurodoma dažniausiai?

Tomas Toleikis
Asmeninio arch. nuotr. / Tomas Toleikis

Nuo šių metų liepos darbdaviai įpareigoti darbo skelbimuose nurodyti, koks atlyginimas siūlomas būsimam darbuotojui. Pokyčiai akivaizdūs – skelbimų su nurodytais atlyginimais dalis sparčiai auga ir artėja link šimto procentų.

Lankomiausio darbo paieškos portalo CVbankas.lt vadovas Tomas Toleikis pastebi, kad prieš kelis mėnesius maždaug kas penktame darbo skelbime buvo nurodoma, kokio atlyginimo už darbą darbuotojas gali tikėtis. Liepą įsigaliojus teisės aktui, skelbimų, kuriuose būtų nurodomas atlygio dydis, skaičius ėmė didėti – rugsėjo pradžioje siekė apie 58 procentus, o dabar, mėnesiui baigiantis, jau siekia 80 procentų.

„Jau vidutiniškai aštuoniuose iš dešimties darbo skelbimų darbuotojas arba tiksliai mato, kokį atlygį gali gauti, arba bent sužino nuo ir iki ribą ir vertina, ar tokia atlyginimo suma jam tiktų. Tai į darbo rinką įneša konkrečios ir itin naudingos informacijos. Skelbimuose pateikiant atlyginimus taupomas tiek darbdavių, tiek ir darbo ieškančiųjų laikas. Atlyginimų situacija rinkoje skaidresnė ir taip pat suaktyvina konkurenciją tarp įmonių atlyginimo prasme. Jei viena įmonė siūlo kažkokią atlyginimo sumą, tai jų konkurentai irgi turi neatsilikti – pasiūlyti ne mažesnį atlyginimą arba kitus privalumus. Darbdavio atlyginimo informacija bent jau suvienodina visų kandidatų pradines derybines pozicijas“, – teigia T. Toleikis.

Šiuo metu darbdaviai dažniau nurodo ne tikslią sumą, kurią darbuotojas uždirbtų, bet informaciją, nuo kokio iki kokio atlyginimo ketintų darbuotojui mokėti, įvertinę jo kompetenciją ir patirtį – tokie skelbimai sudaro daugiau nei pusę (55 proc.) skelbimų, kuriuose atlyginimai nurodyti.

Šiek tiek mažiau skelbimų (42 proc.) nurodyta tik pradinė atlyginimo suma – „nuo”. Ne nuo ir iki, bet konkrečią atlyginimo sumą nurodo vos pora procentų darbdavių. O tik atlyginimo viršutinė riba „iki” nurodoma 1 proc. visų skelbimų su skelbiamais atlyginimais.

Atlyginimą į rankas darbdaviai skelbimuose nurodo dvigubai dažniau (66 proc.) nei atlyginimą neatskaičius mokesčių (34 proc.), atskleidžia CVbankas.lt statistika. Atlyginimas į rankas yra konkretesnis ir apčiuopiamesnis darbo ieškantiesiems, o atlyginimo nurodymas neatskaičius mokesčių yra tikslesnis – galutinė suma į rankas priklauso nuo konkretaus darbuotojo pensijų kaupimo ir kitų niuansų.

Lankomiausiame darbo portale CVbankas.lt siūlomą atlyginimą dažniausiai nurodo darbdaviai, siūlantys darbą transporto, vairavimo kategorijoje – apie 84 procentų. Nedaug atsilieka ir pramonės/gamybos (82 proc.), statybos (82 proc.), sandėliavimo (80 proc.), švietimo/mokymų (77 proc.) kategorijos – ieškantys šių sričių specialistų darbdaviai siūlomą atlygį nurodo vidutiniškai aštuoniuose iš dešimties darbo skelbimų.

Vis dėlto yra sričių, kur atlyginimo suma įvardijama rečiausiai – tai žurnalistika ir viešieji ryšiai. Šiuo metu vos viename iš keturių šiuo metu publikuojamų skelbimų nurodomas siūlomas atlyginimas. Gana retai atlyginimo sumą nurodo ir ieškantys pardavėjų konsultantų (44 proc.), teisininkų (44 proc.), informacinių technologijų specialistų (48 proc.), vadovų (48 proc.).

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką