Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

CVbankas.lt: svajonių darbas? Ieškomas vaizdo žaidimų testuotojas

Intel Extreme Masters
Žaismo DNR nuotr. / Intel Extreme Masters
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
1
A A

Žaidi per dienas vaizdo žaidimus, o tau už tai dar ir moka. Per gerai, kad būtų tiesa? Vis dėlto tokių darbų būna ir Lietuvoje – darbo portale CVbankas.lt pasirodė žaidimų kūrimo ir leidybos studijos „Nordcurrent Group“ darbo skelbimas, kuriame siūloma užimti žaidimų testuotojo poziciją Vilniuje. Patys bendrovės atstovai vėsina aistras ir aiškina, kad tai atsakingas darbas ir daugelis kandidatų turėtų įsigilinti į reikalavimus.

Pasak Tomo Toleikio, CVbankas.lt vadovo, darbo skelbimas atkreipė portalo lankytojų dėmesį ne tik dėl darbo pobūdžio, tačiau ir skelbime nurodytų sąlygų darbuotojų poilsiui: žaidimų kambarys su moderniausiomis konsolėmis ir puikia žaidimų kolekcija.

„Pasiūlymas patraukė portalų lankytojų dėmesį, kadangi daugelis mėgsta

Tomas Toleikis
Tomas Toleikis

kompiuterinius žaidimus ir jie labiau asocijuojasi su laisvalaikiu, poilsiu. Testuoti kompiuterinius žaidimus ir dar gauti atlygį už tai atrodo kaip svajonių darbas. Tačiau akivaizdu, kad tai ne lengvabūdiškas žaidimas, o rimtas darbas, siekiant užtikrinti nepriekaištingą žaidimų kokybę“, – skelbimą komentuoja T.Toleikis.

Darbo skelbimą portale Cvbankas.lt rasite paspaudę šią nuorodą.

Bendrovės nuotr./Povilas Svetovas
Bendrovės nuotr./Povilas Svetovas

Povilas Svetovas, „Nordcurrent“ testavimo skyriaus vadovas, teigia, kad pretenduojantys į šitą darbą turėtų suprasti, kad reikia ne tik mokėti žaisti, bet ir turėti kitokių gebėjimų.

„Reikalavimai kandidatui priklauso nuo norimos užimti pozicijos testavimo skyriuje. Pavyzdžiui, jaunesniajam žaidimų testuotojui svarbiausias reikalavimas – noras mokytis, atsakingumas, dėmesingumas ir kitos savybės, leidžiančios tobulėti. Testuotojo pozicijai papildomai reikalaujame testavimo metodologijos žinių, programinės įrangos kūrimo procesų išmanymo“, –sakė vadovas ir pridūrė, kad į šį darbą kandidatuoti gali ne tik informacines technologijas studijuojantys ar studijavę, bet ir kitas specialybes baigę potencialūs darbuotojai.

Skyriuje, kuriame dirba 9 darbuotojai, yra trijų pakopų pozicijos: jaunesniojo testuotojo, patyrusio testuotojo ir testuotojo-programuotojo. Visi jie dirba biure, tai svajonę apie darbą nuo mylimos sofos reikėtų pasilikti kitai darbovietei.

Nors sulaukta nemažai norinčių dirbti, tačiau dauguma kandidatų neteisingai supranta reikalavimus ir darbo pobūdį. „Nordcurrent“ atstovas sutinka paaiškinti, kaip atrodo žaidimų testuotojo darbo diena.

„Žaidimų testavimas nėra žaidimas savo malonumui. Tai sistemingai

organizuotas, nuoseklus tiriamasis darbas, siekiant identifikuoti programos klaidas. Užtikrinti jų ištaisymą bei bendrą išleidžiamo produkto kokybę. Vaizdo žaidimas yra interaktyvi programa, skirta pramogai. Būtent šių programų interaktyvumas padaro testavimą kitokį negu kitos programinės įrangos. Testavimas yra labai įdomus, įtraukiantis ir tikrai nenuobodus, jei lyginsime su kitokių programų testavimu. Baziniame lygmenyje žaidimo testavimas vyksta tikrinant žaidimo veikimą pagal numatytas specifikacijas, sukurtus testavimo scenarijus. O jų yra išties daug, tarkime, mūsų žaidime „Cooking Fever” yra daugiau nei 600 įvairių funkcionalumo reikalavimų. Ir žaidimas visas iš jų privalo atitikti, priešingu atveju bus praleista klaida. Tad testuotojo darbą dirba tik labai atsakingi žmonės.Taip pat žaidimų testuotojai dažnai gali dirbti tiriamuoju metodu, kai tenka testuoti naujas žaidimų vietas, dar nematytą lygį, ką tik suprogramuotą funkcionalumą. Tai taip pat reikalauja tam tikrų žmogaus gebėjimų.

Kiekvieno testavimo kulminacija – žaidimo versijos išleidimas. Dažniausiai tai būna pats atsakingiausias testavimo momentas, kuris nepatyrusiam žmogui gali pasirodyti įtemptas. Prieš versijų išleidimą, kai visi pradeda skubėti, yra didžiausia praleistų klaidų tikimybė. Tiesa, po išleidimo darbas nesibaigia, tuomet didžiausias dėmesys skiriamas vartotojų atsiliepimams stebėti, o pastebėjus klaidų – greitai reaguoti. Pagal juos formuojamos rekomendacijos žaidimui tobulinti, prireikus išleidžiama papildomas atnaujinimas“, – žaidimų testuotojo darbo detales atskleidžia P.Svetovas.

Jei susigundėte savo gyvenimą susieti su žaidimų pramone, reikėtų žinoti, kad žaidimų testuotojas – atsakinga profesija. Tai puikus būdas susipažinti su žaidimų kūrimo virtuve, bet kartu yra ir daug galimybių mokytis, gilintis į metodikas ir testavimo procesus, o įgytą patirtį pritaikyti įvairiose žaidimų kūrimo srityse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką