Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo kodeksas Seime liko nepakeistas: pritrūko balsuotojų

Seime pristatytas 2017 metų valstybės biudžeto įstatymo projektas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimas bandė skubiai pataisyti Darbo kodeksą
Šaltinis: 15min, BNS
9
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas antradienį skubos tvarka balsavo už neseniai priimto Darbo kodekso pataisas. Pataisų priimti taip ir nepavyko dėl nepakankamo Seimo narių skaičiaus plenarinių posėdžių salėje. Pataisomis siekta atsisakyti nulinių darbo sutarčių, taip pat numatyta papildoma apsauga labiau pažeidžiamoms darbuotojų grupėms.

„Jeigu galime pataisyti, tai pataisykim, nes darbuotojų iš Lietuvos išvyko daugiau nei darbdavių. Šiandien, net kai ir trūksta darbo jėgos, darbdavys yra stipresnis“, – taip balsuoti už pataisas agitavo Seimo narys Algirdas Sysas.

Parlamentas antradienį svarstė kelių dešimčių Seimo narių pasiūlymą neseniai priimtam Darbo kodeksui.

Viena svarbiausių pataisų turėjo būti nenustatytos apimties darbo sutarčių rūšių atsisakymas. Taip pat ketinta pritarti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos siūlymui nustatyti, kad abejojant dėl darbo santykius reglamentuojančių sutarčių sąlygų, jos būtų aiškinamos darbuotojų naudai.

Seimui buvo siūloma nustatyti, kad nutraukiant darbo sutartį dėl darbuotojo ligos ar neįgalumo, kai darbuotojui dėl prastovos atlyginimas nemokamas du mėnesius, kai jis sulaukia senatvės pensijos amžius, darbdavys išmokėtų darbuotojui ne vieno, o dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – vieno jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką.

Visus pakeitimus, kuriuos siūlė Seimo narių grupė, galite rasti čia.

Pirminį Seimo narių grupės siūlymą parlamentas kiek pakoregavo, pavyzdžiui, sutikdamas atsisakyti nulinių sutarčių. Jos, A.Syso teigimu, yra nereikalingos, nes dabar darbdavys gali pasinaudoti terminuotomis sutartimis, norėdamas laikinai įdarbinti žmogų.

Po neilgų diskusijų Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms. Seimo pirmininkei pasiūlius ypatingą skubą, buvo balsuojama ir dėl pritarimo pataisoms, tačiau nesusirinko kvorumas, todėl balsavimą teko atidėti.

Balsavime turėjo dalyvauti bent 71 parlamentaras, bet salėje Seimo narių buvo mažiau, todėl pataisų priimti nepavyko. Už siūlomas pataisas balsavo įvairioms frakcijoms priklausantys 63 Seimo nariai, įskaitant ir premjerą Algirdą Butkevičių, susilaikė vienintelis konservatorius Pranas Žeimys, balsuojančių prieš nebuvo.

Darbo kodekso ramybėje nepaliks

Ramūnas Karbauskis, kurio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bus viena didžiausių politinių jėgų naujosios sudėties Seime, jau ne kartą spėjo pakartoti, kad Darbo kodeksas bus taisomas.

„Reikės grįžti prie Darbo kodekso. Reikės sodinti visas tris puses, kaip buvo iš pradžių daryta Trišalėje taryboje, ir nutarti, kas priimtame Darbo kodekse yra netinkama. Mes pasisakome už prezidentės veto, bet Seimui neužteko drąsos patvirtinti tą veto ir jie elgėsi taip, kaip norėjo darbdaviai, ir priėmė Darbo kodeksą, kuris yra gėdingas“, – sakė R.Karbauskis.

Darbo kodeksas
Darbo kodeksas

Darbo kodekso pataisos, kurias antradienį svarstė Seimas, kaip jau rašėme, yra panašios į prezidentės veto. Kai kurie punktai yra identiški, o kai kurie – itin panašūs arba tik redakcinio pobūdžio pakeitimai.

Komentarai: 9
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką