TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

CVbankas.lt: darbo vietos, dėl kurių verda didžiausia konkurencija Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Pokalbis dėl darbo
„Fotolia“ nuotr. / Pokalbis dėl darbo
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
0
A A

Skirtinguose sektoriuose konkurencija dėl darbų vietų yra netolygi – vienur pretenduoja šimtai kandidatų, kitur – vos dešimtys. Netolygumai ryškūs ne tik tarp skirtingų profesijų atstovų, tačiau ir tarp miestų. Štai norint įsidarbinti administratore Kaune įsikūrusioje įmonėje, vidutiniškai teks įveikti beveik 150 kandidatų, o Vilniuje – pusšimčiu mažiau. Lankomiausio darbo skelbimų portalo CVbankas.lt statistika atskleidžia, kuriuose miestuose dėl populiariausių profesijų konkurencija didžiausia, kuriuose – mažiausia.

Gyvybingiausia darbo rinka – Kaune

Siūlantys darbą darbuotojų administravime, prekyboje ar klientų aptarnavimo srityse sulaukia daugiausiai gyvenimo aprašymų. CVbankas.lt duomenys rodo, kad vidutiniškai sulaukiama 98, 88 ir 68 gyvenimo aprašymų vienam darbo skelbimui. Tačiau didžiuosiuose šalies miestuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje kandidatavimo skaičiai gerokai skiriasi nuo vidurkių.

Bene mažiausia konkurencija į laisvas darbo vietas yra Vilniuje. Į skelbimą, siūlantį administratorės darbą, sostinėje atsiliepia vidutiniškai 90 kandidatų, Klaipėdoje – 110, o Kaune – net 142. Ir kituose srityse Kaunas išsiskiria kandidatų gausa – prekyboje kandidatuoja vidutiniškai 104 asmenys, kai Vilniuje 79, o Klaipėdoje 95; klientų aptarnavime Kaune sulaukiama 87 gyvenimo aprašymų, Vilniuje – 69, Klaipėdoje – 61.

Daugiausiai ieškančių naujo darbo personalo specialistų yra Kaune (75) ir Klaipėdoje (74), o mažiausiai – Vilniuje (56). Panaši situacija yra ir su finansų specialistais – Vilniuje (39) jų mažiau nei Kaune (54) ar Klaipėdoje (51). Pardavimai – dar viena sritis, kurioje daugiau specialistų kandidatavo Kaune (49) ir Klaipėdoje (43) nei Vilniuje (38).

Darbdaviai, ieškantys transporto vadybos specialistų, pramonės darbuotojų ir maisto gamybininkų, Kaune turi didesnį pasirinkimą nei Vilniuje. Į transporto vadybos darbo skelbimus Vilniuje sulaukta vidutiniškai 31 kandidato, Kaune – 46, Klaipėdoje – 44. Norinčių darbuotis pramonėje Vilniuje vidutiniškai buvo 28, Kaune – 42, Klaipėdoje – 34. Maisto gamyboje – Vilniuje 33, Kaune 44, Klaipėdoje 32 kandidatai.

Apibendrinant tenka pasakyti, kad gyvybingiausia darbo rinka yra Kaune – vienam darbo skelbimui čia tenka beveik 50 kandidatų. Vilniuje sulaukiama beveik dešimčia mažiau, o Klaipėdoje – nesiekia nė 40 gyvenimo aprašymų.

Visi darbo pasiūlymai Vilniuje.

Visi darbo pasiūlymai Kaune.

Visi darbo pasiūlymai Klaipėdoje.

Kur ieškoti retų specialybių profesionalų?

Darbdaviai žino, kad retų specialybių darbuotojų kartais ir su žiburiu nerandama. CVbankas.lt statistika rodo, kad iš tiesų, jeigu tai yra specifinių gebėjimų reikalaujantis darbas, sulaukiama mažiau kandidatų, tačiau netolygumų yra ir tarp didžiųjų miestų – vienur paprasčiau rasti tokį darbuotoją nei kitur.

Pavyzdžiui, informacinių technologijų specialistą sudėtingiausia rasti Klaipėdoje – čia vidutiniškai kandidatuoja vos 14 žmonių, kai Kaune jų bus trečdaliu daugiau – 22. Tokia pati situacija ir su energetikos profesionalais: Kaune (20) jų daugiau nei Vilniuje (18) ir Klaipėdoje (14). Keičiančių darbą eksporto specialistų Kaune du kartus daugiau nei Vilniuje ir Klaipėdoje – atitinkamai 44, 20 ir 22. Tad jei nusprendėte stiprinti darbą su užsienio rinkomis, verta reikiamų žmonių pasidairyti Kaune.

Ieškant inžinieriaus situacija apsiverčia: Klaipėdoje tokių kandidatų daugiausiai (20), o Vilniuje – mažiausiai (14). Medicinos srityje dominuoja Vilnius: sostinėje kandidatuoja 28, Kaune – 26, o Klaipėdoje – 16 kandidatų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką