Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 1d. 06:39

Dvidešimt klausimų, kuriuos turėtumėte pateikti per pokalbį dėl darbo

Darbo pokalbis
123RF nuotr. / Darbo pokalbis

Kas yra svarbiausia pokalbyje dėl darbo? Jeigu manote, kad jūsų asmenybė – klystate. Iš tikrųjų pokalbyje dėl darbo būsimam vadovui svarbiausia išsiaiškinti, kaip jūs galite padėti jam ir jo įmonei siekti sėkmės. Jam reikia išsiaiškinti, ar jo reikalavimai ir viltys sutampa su jūsų sugebėjimais ir patirtimi.

Besirengiant pokalbiui svarbu nepamiršti į viską pažvelgti darbdavio akimis. Deja, įsisukęs į kasdienybės ir darbo paieškų ratą daugelis tai pamirštama, o be reikalo – juk privalote pokalbio metu palikti puikų įspūdį pašnekovui.

„The Ladders“ sudarė 20 geriausių potencialių darbuotojų klausimų, kuriuos jie gali užduoti interviu metu, sąrašą. Nepamirškite, kad parodydami susidomėjimą įmone ne tik gausite papildomų taškų darbdavio akyse, tačiau tai padės ir jums patiems išsiaiškinti, ar tikrai norite dirbti šioje įmonėje.

1. Kokius didžiausius pasikeitimus jūsų įmonė išgyveno pastaraisiais metais? Ar įmonė jaučia, kad recesija jau baigėsi ir reikalai gerėja, ar situacija vis dar sudėtinga?

2. Jeigu gaučiau darbą, kaip galėčiau gauti aukščiausius balus per kasmetinį darbo įvertinimą? Kokie yra svarbiausi pasiekimai, kurių norėtumėte sulaukti iš šioje pozicijoje dirbančio žmogaus?

Kas yra geriausi jūsų darbuotojai? Kokiomis savybėmis jie pasižymi? O kas bendro tarp žmonių, kurie buvo pasamdyti, tačiau vėliau juos teko atleisti kaip nepateisinusius vilčių?

3. Koks yra jūsų (arba mano būsimo vadovo) vadovavimo stilius?

4. Dėl kurių konkurentų labiausiai jaudinatės?

5. Kaip vyksta pardavimų/rinkodaros skyriaus (t.y. – kito skyriaus, nei dirbtumėte jūs) darbas čia?

6. Kokiems žmonėms čia sekasi gerai dirti? Kokiems – ne?

7. Kokia yra įmonės sėkmės paslaptis, kurios nežino čia nedirbantys?

8. Kaip jūs pradėjote dirbti šioje sferoje? Kodėl joje likote?

9. Su kuriuo kitu skyriumi įmonėje šis skyrius palaiko geriausius santykius? Kurie yra labiausiai problemiški?

10. Koks yra didžiausias įmonės rūpestis šiuo metu?

11. Koks yra sprendimo dėl žmogaus į šias pareigas priėmimo procesas? Kada turėčiau vėl su jumis susisiekti?

12. Šiuo metu yra finansiškai sudėtingi laikai, ir kiekvienos pareigos yra brangios. Kodėl nusprendėte ieškoti žmogaus šioms pareigoms? Kodėl prioritetą suteikiate šiam postui, o ne kuriam nors kitam?

13. Kokia yra apdovanojimų sistema įmonėje? Orientuota į komandą/finansiniai paskatinimai/ieškoma lygybės/žodiniai pagyrimai? Kodėl būtent tokia? Kokie yra neigiami ir teigiami jos aspektai? Jeigu joje galėtumėte pakeisti vieną dalyką, koks jis būtų?

14. Kokia informacija yra dalijamasi su darbuotojais (pelnas, išlaidos, pajamos)? Ar darbuotojams yra prieinama tokia informacija, ar stengiatės tokiomis žiniomis nesidalinti?

15. Ką šiemet kolektyvas turėtų dar padaryti, kad šie metai būtų laikomi sėkmingais? Kaip mano pareigas einantis žmogus galėtų prisidėti prie sėkmės?

16. Kaip vyksta darbuotojų vertinimas?

17. Koks yra darbo ritmas įmonėje? Ar yra toks metų laikas, kai visiems reikia pasitempti, sutelkti visas jėgas ir padirbėti viršvalandžius, ar darbo krūvis maždaug pastovus visus metus?

18. Kokią patirtį turi turėti idealus kandidatas, siekiantis šių pareigų? Kokiais sugebėjimais jis pasižymėtų? Kaip vertintumėte mano patirtį? Ar matote joje spragų?

19. Per savo karjerą aš daugiausiai dirbau su didelėmis/mažomis/augančiomis/privačiomis/valstybinėmis/šeimos valdomomis įmonėmis. Turint tai omenyje, ar sunku man būtų pritapti prie jūsų įmonės?

20. Kas yra geriausi jūsų darbuotojai? Kokiomis savybėmis jie pasižymi? O kas bendro tarp žmonių, kurie buvo pasamdyti, tačiau vėliau juos teko atleisti kaip nepateisinusius vilčių?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką