Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos moterys uždirba 16 procentų mažiau nei vyrai

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 14 d., Varšuvoje vykusiame Penktajame Moterų kongrese Europos Sąjungos (ES) ministrai aptarė moterų dalyvavimo darbo rinkoje bei moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkio tendencijas.

Nepaisant to, kad Europos Sąjungos teisėje reikalaujama, jog darbo užmokestis už vienodą darbą tiek moterims, tiek vyrams būtų vienodas, praktikoje darbo užmokesčio atotrūkis tarp lyčių egzistuoja visose ES šalyse. Vidutiniškai ES moterų atlyginimai yra 16 proc. mažesni nei vyrų.

„Vyrų ir moterų padėties skirtumas darbo rinkoje yra sudėtingas klausimas. Efektyvesnis lyčių lygiateisiškumo užtikrinimas bus viena prioritetinių temų ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu. Turi būti ieškoma efektyvių institucinių mechanizmų, nuolat kryptingai ir tikslingai siekiama ir Strategijoje „Europa 2020“ bei Europos lyčių lygybės pakte nustatytų tikslų“, – konferencijoje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Lietuvoje atotrūkis tarp vyrų ir moterų padėties darbo rinkoje nėra toks didelis kaip kitose šalyse. Darbo užmokesčio skirtumas tarp lyčių mūsų šalyje yra mažesnis nei ES vidurkis – 11,9 proc., užimtumo rodikliai yra beveik lygūs (15-64 metų amžiaus moterų užimtumo lygis 2012 m. sudarė 61,9 proc., vyrų – 62,5 proc.). Nedarbas vyrų tarpe yra truputį didesnis nei moterų (2012 m. vyrų nedarbo lygis sudarė 15,1 proc., moterų – 11,5 proc.).

Padėtis sparčiai gerėja ir moterų, auginančių vaikus, atžvilgiu. Pastaraisiais metais išaugo ir moterų politikių skaičius (2012 m. į Seimą išrinktų moterų dalis padidėjo 6 proc. – nuo 18 proc. 2008 m. iki 24 proc. 2012 m.), taip pat padaugėjo moterų, užsiimančių smulkiuoju ar vidutiniu verslu, jų daugiau atstovauja ir didelių kompanijų valdybose (šiuo metu moterų, stambiausių kompanijų valdybų narių, yra 18 proc., nuo 2010 m. padidėjo 4,7 proc. punktais).

5-ajame Moterų kongrese pranešimus skaitė Lenkijos darbo ir socialinės politikos ministras Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, Lenkijos Vyriausybės įgaliotinė lygioms galimybėms Agnieszka Kozlowska-Rajewicz, Pasaulio banko atstovė Nistha Sinha pristatė Pasaulio banko analizę apie moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį. Kongrese dalyvavo ir ES šalių ministrai, atsakingi už lyčių lygybę bei moterų padėtį Europos Sąjungoje.

Moterų kongresas – tai vienas didžiausių socialinių judėjimų Lenkijoje, vienijantis asmenis, moterų ir kitas nevyriausybines organizacijas, verslininkus, politikus, mokslininkus, menininkus, žurnalistus, profesinių, darbdavių sąjungų atstovus ir kitus aktyvistus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką