Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansų ministerija siūlo atsisakyti planuojamų reikalavimų buhalteriams

Finansų ministerija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Finansų ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministerija siūlo panaikinti šiuo metu dar neįsigaliojusį reikalavimą vyriausiesiems buhalteriams nuo 2016 m. būti išlaikiusiems profesinius buhalterinės apskaitos ir finansinės atskaitomybės bei mokesčių egzaminus, pranešama ministerijos tinklalapyje.

„Rinkos ekonomikos sąlygomis jos dalyvių paslaugų kokybę lemia rinkos poreikiai, o ne valstybės reguliavimas. Šiuo atveju yra akivaizdus valstybės kišimasis į verslo subjektų veiklą, todėl, įgyvendindami vieną iš valstybės prioritetų liberalizuoti ir dereguliuoti verslo santykius, siūlome panaikinti vieną iš verslo veiklos trukdžių ir atšaukti egzaminų buhalteriams reikalavimą“, – argumentuoja finansų ministras Rimantas Šadžius.

Pagal 2012 m. balandį Seimo priimtas Buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatas, nuo 2016 m. vyriausiasis buhalteris galės dirbti pagal savo profesiją tik išlaikęs profesinius buhalterinės apskaitos ir finansinės atskaitomybės bei mokesčių egzaminus. Toks visuotinis vyriausiųjų buhalterijų licencijavimas, Finansų ministerijos atlikto tyrimo duomenimis, yra labai reta tarptautinė patirtis.

Remdamasi įmonių vadovų apklausos duomenimis, Finansų ministerija daro išvadą, kad privalomas vyriausiųjų buhalterių atestavimas padidintų įmonės išlaidas, administracinę naštą ir nesuteiktų kiekvienos įmonės apskaitos tvarkymui reikalingų žinių.

„Įmonės vadovas pats turi aiškią motyvaciją pasirinkti kvalifikuotą asmenį, nes pagal galiojančius teisės aktus būtent jis atsako už tinkamą įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą“, – primena finansų ministras Rimantas Šadžius.

Kartu su teikimu naikinti nuo 2016 m. visuotinį vyriausiųjų buhalterių egzaminavimą, siūloma numatyti profesinės civilinės atsakomybės draudimą už žalą, padarytą, teikiant apskaitos paslaugas. Taip pat siūloma, kad tokį draudimą turėtų ir kitų ES valstybių asmenys, teikiantys apskaitos paslaugas Lietuvoje.

Buhalterinės apskaitos įstatymo pataisų projektą Vyriausybė ketina svarstyti artimiausiame posėdyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką