Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

Galimybių kultūra – būdas išlaikyti ateities darbuotoją

Kovoje dėl aukšto lygio specialistų laimi įmonės, kurios gali pasiūlyti ne tik konkurencingą atlyginimą, bet ir asmeninius bei profesinius darbuotojo poreikius atitinkančią darbo aplinką. Kokias sąlygas reikės užtikrinti darbuotojams ateityje, norint juos įdarbinti ir išlaikyti?
Baltic Amadeus
Baltic Amadeus / Baltic Amadeus nuotr.

Darbuotojas renkasi pats

Darbovietėje sukuriama galimybių kultūra, kai darbdavys atsižvelgia į darbuotojo norus ir suteikia galimybę tobulėti bei įgyvendinti savo idėjas. Tokią kultūrą formuoja Lietuvoje veikianti ir programinės įrangos sprendimus siūlanti įmonė „Baltic Amadeus“.

„Mūsų įmonėje bet kuris darbuotojas turi galimybę realizuoti savo idėjas bei mokytis, augti ir tobulėti. Kiekvienas iš jų pats sprendžia ir renkasi jam naudingiausius mokymus ir taip formuoja savo mokymų krepšelį“, teigia įmonės žmogiškųjų išteklių ir rinkodaros vadovas Darius Dužinskas.

Baltic Amadeus nuotr./Baltic Amadeus
Baltic Amadeus nuotr./Baltic Amadeus

Siūloma mokymosi įvairovė

„Baltic Amadeus“ darbuotojai mokymuose, konferencijose ir pratybose dalyvauja ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, tačiau įmonė skatina tobulėjimą kasdien: kai nevyksta komandiniai mokymai, darbuotojai gali naudotis įvairiais šaltiniais ir tobulinti savo žinias individualiai.

„Periodinių dirbtuvių metu darbuotojai vieni su kitais dalijasi sprendimais, kaip efektyviau dirbti. Skatiname darbuotojus dalyvauti informacinių technologijų (IT) rinkos bendruomenės susitikimuose, kuriuose semiamasi reikšmingų žinių“, – teigia D. Dužinskas.

Pasak įmonės atstovo D. Dužinsko, darbuotojams nuolatiniam mokymuisi būtina kvalifikacijos kėlimo būdų įvairovė. „Didžiąją dalį ugdymo investicijų skiriame naujų IT žinių ir įgūdžių įgijimui bei turimų kompetencijų kėlimui, sertifikavimui. Taip pat, kasmet organizuojame užsienio kalbų tobulinimo kursus, naudojamės virtualių mokymų galimybėmis, nuolat papildome ir profesinės literatūros knygų lentynas. Kiekvienas mūsų darbuotojas turi galimybę pats išsirinkti, kokių mokymų jam reikia, ir susidaryti savo ugdymo planą. Pavyzdžiui, kai kurie darbuotojai renkasi mentorystę, kiti mokosi savarankiškai arba universitete. Daug dėmesio yra skiriama socialinių įgūdžių, tokių kaip viešasis kalbėjimas, ugdymui.“

Pasaulinių tendencijų sekimas bei keitimasis gerosiomis praktikomis su kitomis IT įmonėmis užtikrina, kad įmonėje siūlomi mokymai ne tik atitiktų kiekvieno iš darbuotojų individualius norus, bet ir leistų pirmauti tarp konkurentų.

Kaip suprasti, ar individualus ugdymas pasiteisino?

Individualus ugdymas ir galimybių kultūros formavimas reikalauja investicijų, tačiau „Baltic Amadeus“ atstovas teigia, kad nauda yra akivaizdi. Ją geriausiai įrodo įgyvendintų projektų kokybės gerėjimas, ilgalaikiai santykiai su esamais klientais bei naujų klientų skaičiaus augimas. Šie komponentai užtikrina ne tik sparčią, bet ir tvarią verslo plėtrą, kurios siekia daugelis įmonių.

D. Dužinskas papildo, kad galimybių kultūra įmonėje taip pat sukuria sąlygas darbuotojų įsitraukimui ir lojalumui ugdyti.

„Darbuotojas, įgijęs daugiau žinių ir dėl to gavęs didesnių įsipareigojimų, jaučiasi vertinamas bei yra labiau įsitraukęs ir į komandinį darbą, projektų įgyvendinimą ir į kitas įmonės veiklas“, – apibendrino „Baltic Amadeus“ atstovas.

Baltic Amadeus nuotr./Baltic Amadeus knygų lentyna
Baltic Amadeus nuotr./Baltic Amadeus knygų lentyna

ES investijos darbuotojų mokymams

Ūkio ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonė „Kompetencijų vaučeris“ suteikia įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams tuo metu, kai jų reikia ir ta apimtimi, kurios reikia. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės. Vienai įmonei galima skirti finansavimo suma darbuotojų mokymams yra 4 500 Eur 12 mėnesių laikotarpiui. Įmonėms finansuojama iki 80 procentų mokymų išlaidų.

Įmonės jau dabar gali kreiptis dėl darbuotojų mokymo išlaidų kompensavimo į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (Invega). Mokymų paslaugas darbuotojams teikia profesionalūs mokymų tiekėjai pagal patvirtintas mokymų programas, įtrauktas į Mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašą. Programų sąrašą rasite VšĮ „Versli Lietuva“ interneto svetainėje. Neradus reikiamos mokymų programos, galima kreiptis dėl jos įtraukimo į sąrašą.

Daugiau informacijos apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“ galima rasti Ūkio ministerijos ir ES investicijų svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius