Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 23d. 00:00

Įmonė auga kartu su savo darbuotoju

Ramūnas Venskus
Projekto partnerio nuotr. / Ramūnas Venskus

Įmonė „Glasma Service“ įgyvendina sudėtingus projektus ir kartu didelį dėmesį skiria darbuotojų kolektyvui. Bendrovė auga ne tik dėl sėkmingai atliktų darbų, bet ir galimybės orientuotis į aukščiausio lygio specialistų kolektyvo formavimą, skatina jų pasitikėjimą savo kompetencijomis, bendradarbiais ir didžiavimąsi atliktais darbais. Vadovai sudaro visas galimybes darbuotojams tobulėti ir užimti aukštesnes pozicijas.

Didžiausias dėmesys komandai

Įmonė „Glasma Service“, autorizuota aliuminio konstrukcijų, elementinių fasadų, durų, langų, automatinių, slankiojančių ir varstomųjų durų, vidinių pertvarų gamintoja, šiais metais didžiausią dėmesį skiria savo komandos tobulinimui, nors įprastai verslas orientuojasi į apyvartos auginimą ir kitus finansinius aspektus. Pasak direktoriaus pavaduotojo Ramūno Venskaus, vienas pagrindinių veiksnių, lėmusių tokią strategiją, yra tai, kad pasikeitė įmonės vykdomi projektai: „Pasiekėme tokį lygį, kad projektai yra aukščiausio sudėtingumo lygio, nors tokie pat svarbūs, kaip ir iki šiol įgyvendinti.“

Svarbiausia, komandoje reikia turėti aukščiausio lygio profesionalius specialistus, tačiau resursai yra riboti. „Kiekviena auganti kompanija susiduria su šiais iššūkiais. Rinkoje nėra tiek galimybių, kad galėtume lengvai rasti susiformavusius profesionalus, kurių kompetencija 100 proc. atitiktų mūsų įmonės poreikius. Greitai supratome, jog savo darbuotoją turime užsiauginti. Taip pat pastebėjome, jog stiprūs specialistai padeda kelti kvalifikaciją ir savo kolegoms. Šių metų mūsų tikslas atlikti darbus ir kartu auginti komandą“, – sako R.Venskus.

Svarbus kiekvienas darbuotojas

Kokybės skyriaus vadovas Antanas Račyla, dirbantis jau 10 metų, nuo pat įmonės įsikūrimo pradžios, teigia, kad tenka nuolat mokytis, įsisavinti naujas žinias: „Įsidarbinau darbų vadovu, bet įmonė kūrėsi sunkiais krizės laikais, todėl teko imtis įvairių darbų.“

Įmonės sėkmė priklauso nuo visų darbuotojų kolektyvinių pastangų, aiškiai apibrėžtų užduočių ir bendrovės strategijos. Net ir mažiausias darbas turi būti atliktas kokybiškai, o užsakovas patenkintas. „Labai daug kas priklauso nuo eilinio darbuotojo, kuris gręžia skylę. Jei jis padarytų nedidelę klaidelę, nors ir atrodytų nereikšmingą, nukentėtų visas projektas. Gali visko pasitaikyti, todėl nuolat bendrauju su visais darbuotojais, pradedant nuo žemiausios grandies – montuotojais, gamybininkais, baigiant aukštesnio lygio darbuotojais – konstruktoriais, projekto vadovais, užsakovais, objekto techninės priežiūros darbuotojais. Tai komandinis darbas, todėl stengiamės trūkstamas spragas užpildyti naujomis žiniomis, ruošiame mokymus, pasidalijame sukaupta patirtimi, aptariame klaidas, kad jos nesikartotų“, – teigia A.Račyla.

Partnerio nuotr./A. Račyla
Partnerio nuotr./A. Račyla

Didžiuojasi savo darbo rezultatais

Kokybės skyriaus vadovas visus darbuotojus skatina tobulėti: „Naujas darbininkas pradeda dirbti paprastu surinkėju, bet juk neliks tokioje pozicijoje visą laiką, todėl gali mokytis dirbti prie CNC staklių, susipažinti su programavimu, brėžiniais ir pereiti į geresnes konstruktoriaus pozicijas.“

Pasak A.Račylos, įmonei lojalūs darbuotojai sukuria didesnę pridėtinę vertę, todėl jiems tobulėti sudaromos visos galimybės: „Buvo darbuotojų, kurie pabėgo į kitas įmones, bet sugrįžo atgal, vadinasi, pas mus yra gerai. Įmonės vidaus atmosfera tikrai yra darbinga, nėra konfliktų, kurie trukdytų darbui. Visada padedame, suteikiame pagalbą, kartu ieškome sprendimo ir nepaliekame darbuotojo be motyvacijos.“

Kokybės skyriaus vadovo manymu, darbuotoją motyvuoja ir darbo užmokestis, ir pasididžiavimas savo darbu: „Visi džiaugiamės, kai pastatome gražų objektą, viskas sėkmingai funkcionuoja, patenkintas ir užsakovas. Įgyvendintų projektų nuotraukas kabiname ant sienos – pažvelgus širdis džiaugiasi, kad prisidėjome prie tokių statinių.“

Sėkmės istorijas lemia asmeninės savybės

Pasak R. Venskaus, įmonė didžiuojasi visu savo kolektyvu, bet ypač inovatyviais ir tobulėjimą skatinančiais kolegomis, be kurių įmonė nebūtų pasiekusi dabartinių rezultatų. Prieš penkerius metus įmonės vidutinio projekto vertė siekė 100 tūkstančių, dabar išaugo iki kelių milijonų, o juos vykdo tie patys projektų vadovai. „Darbuotojai susiduria su dideliais iššūkiais, bet sėkmingai kelia savo kvalifikacijas augdami kartu su kolektyvą papildančiais naujais specialistais. Sėkmingo tobulėjimo rezultatus puikiai atspindi mūsų projektavimo skyrius, kuriame yra ne vienas inžinierius, čia pradėjęs savo karjerą, o dabar pasiekęs aukščiausią lygį ir tapęs tikru savo srities specialistu“, – sako R.Venskus.

Sėkmės istorijas lemia darbuotojo asmeninės savybės. Jeigu yra stipri motyvacija, pasiryžimas ir noras, žmogus daug ką gali padaryti. „Darbuotojas turi būti atkaklus ir pritaikyti praktikoje visas savo žinias, teorinę informaciją įgyvendinti darbe“, – pabrėžia direktoriaus pavaduotojas.

Pardavimų skyriaus vadovas Juozas Malaškevičius įmonėje pradėjo dirbti prieš dvejus metus kaip projektų vadovas. Vadovybė pastebėjo, kad jis turi ne tik puikų technologinį išsilavinimą, bet ir įvaldęs lyderystės bei inovatyvumo įgūdžius. J. Malaškevičiui buvo patikėta vadovauti vieno garsiausių pastarųjų metų projekto „MO muziejus“ darbams.

Pasak J.Malaškevičiaus, darbas su „MO muziejaus“ projektu buvo tramplinas į aukštesnes pareigas, bet to nebūtų pasiekęs be didelio noro ir entuziazmo įgyvendinti projektą: „Visuomet sakau, jei yra noras kažką padaryti, o ne iš reikalo, pareigos ar kitų priežasčių, tai kelias į sėkmę daug trumpesnis.“

Partnerio nuotr./Juozas Malaškevičius
Partnerio nuotr./Juozas Malaškevičius

Pagrindinis variklis yra noras tobulėti

J.Malaškevičiaus manymu, darbe pagrindinis variklis yra noras tobulėti, entuziazmas, asmeninė atsakomybė savo darbą atlikti gerai. Į priekį veda smalsumas ir žinių troškimas. Šių savybių pakanka norint pasiekti gerų rezultatų, atsiveria ir karjeros galimybės įmonės viduje.

„Su kiekvienu nauju darbuotoju visuomet įdomiau pakalbėti ne apie jo specialybę, bet susipažinti su jo asmeninėmis savybėmis. Jei žmogus atviras, sugeba reikšti naujas mintis, pasiūlyti idėjas, iš karto vertinamas pozityviai. Nebūtinai specialybės žinios ir įgūdžiai yra svarbiausi. Jei yra noras ir entuziazmas, galima visko išmokti. Įmonės ir skyrių vadovai visuomet pastebi asmeninę iniciatyvą ir sudaro sąlygas tobulėti, jauno darbuotojo energiją nukreipia tinkama linkme, kad jis galėtų save realizuoti, sukurti pridėtinę vertę, būti naudingas visam kolektyvui ir kartu kilti karjeros laiptais“, – teigia Pardavimų skyriaus vadovas.

Įvertinimas motyvuoja labiau nei darbo užmokestis

Pasak R.Venskaus, išugdyti specialistą trunka nuo pusmečio iki metų laiko, be to, tobulėjimui ribų nėra. Didžioji dalis naujų darbuotojų – ką tik baigę studijas, turintys minimalios praktikos panašioje srityje, nebūtinai stiklo ir aliuminio fasadų srityje. „Iš kandidatų, kuriuos atsirenkame pagal tam tikrus kriterijus, iš kurių svarbiausias yra charakterio savybės, toliau auginame specialistus pagal savo specifiką“, – teigia direktoriaus pavaduotojas.

Šešerius metus įmonėje dirbantis gamybos technologas Matas Stauskis savo karjerą pradėjo nuo montuotojo pareigų. Įmonei įsigijus modernias CNC stakles, jų priežiūra ir įdiegimas buvo patikėtas M.Stauskiui. Vadovai pastebėjo jauno darbuotojo greitą orientaciją, didelį norą išmokti naujų dalykų. Matas greitai užsitarnavo ir kitų darbuotojų pagarbą, pradėjo dirbti atsakingą gamybos technologo darbą.

Šiais metais M.Stauskis baigė Kauno kolegijos infotronikos specialybės pirmą kursą: „Nusprendžiau studijuoti, nes tai nauja specialybė, apimanti automotizavimą, robotiką, programavimą, nuotolinio valdymo sistemų diegimą. Darbą derinu su mokslais, įmonės vadovybė sudarė sąlygas lankyti paskaitas.“

M.Stauskis tikina, kad mokslų nepakanka, reikia gilintis į darbo specifiką, papildomų žinių gauna mokymuose, kuriuos organizuoja įmonė.

Partnerio nuotr./Matas Stauskis
Partnerio nuotr./Matas Stauskis

Tobulėja darbuotojas, sėkmingai vystosi ir įmonė

„Niekada nesiekiau aukštesnių pozicijų, tik stengiausi gerai atlikti savo darbą. Įmonės vadovai visada pastebi iniciatyvius darbuotojus ir jiems padeda – tobulėja darbuotojas, sėkmingai vystosi ir įmonė“, – teigia M.Stauskis.

Sėkmingas darbas priklauso ir nuo draugiško kolektyvo, pozityvios aplinkos. „Laikas darbe neprailgsta, nes su kolegomis randu bendrą kalbą, sieja artimi interesai. Būtent tai ir suteikia vidinį pasitenkinimą, o ne darbo užmokestis“, – teigia darbuotojas.

Gamybos technologas patenkintas ir savo darbo užmokesčiu: „Man svarbiausia būti įvertintam, tai mane motyvuoja labiau nei pinigai. Pasitaiko situacijų, kai apsikrauni darbais, bet ateina vadovas ir padrąsina – tu susitvarkyti. Labai svarbu, kad manimi pasitiki.“

Pasak J.Malaškevičiaus, vien moraliniu pasitenkinimu gyvas nebūsi, bet ir vien atlyginimas nesuteiks vidinio džiaugsmo, pasididžiavimo savo darbu. Turi būti du faktoriai – atlyginimas ir pasitenkinimas, tuomet galimybės yra beribės.

Išugdo konkurencingus specialistus

Įmonėje išugdomi tokio lygio specialistai, kuriuos kitos įmonės nori pervilioti pas save bet kokia kaina ir išvengti apmokymo periodo. Todėl resursai, kurie būtų skirti toliau ugdyti specialistą, skiriami jam išlaikyti. Tai iš dalies iškraipo rinką, kurioje auga specialistų atlyginimai, bet projektų pardavimai išlieka itin konkurencingi. „Tai kelia iššūkius, nes produktą parduodame už rinkoje konkurencingą kainą, o darbuotoją reikia samdyti už nekonkurencingą atlyginimą“, – svarsto R.Venskus.

Įmonėje išugdyti darbuotojai yra ambicingi ir nori pirmiausia sau įrodyti, kad jie yra verti užimamų pozicijų. Svarbiausia atrasti tokias asmenybes, iš kurių ne vienas pakilo karjeros laiptais, tapo skyrių vadovais ir daro didelę įtaką komandos formavimui ir tobulėjimui.

„Tokie vadovai ir patys tiki savo darbu ir įmonė jais pasitiki, o svarbiausia, kad kartu su savimi jie augina kolektyvą. Šie specialistai yra atviri, empatiški, sąžiningi, kaip visi komandos nariai, padedantys įgyvendinti tikslus, ryžtingai susidorojantys su iššūkiais. Dirbame statybų sektoriuje, kuriame neretai projektai keičiasi, procesas stabdomas ir vėl atnaujinamas – visa tai kelia įtampą. Labai svarbu, kad vadovai mokėtų motyvuoti savo skyrių ir suprasti savo komandos narių iššūkius“, – pasakoja R. Venskus.

Komandą formuoja savo metodais

Specialistus bendrovė „Glasma Service“ ugdo remdamasi savo metodais, teoriją paversdama praktika. Skyriai dirba pagal nustatytas vidaus taisykles, naudoja LEAN metodologija, darbuotojų motyvacijas, jeigu reikia, teikiamos ir bendros verslo, personalo valdymo konsultacijos, rengiami seminarai.

Vyksta ir neformalus kolektyvo bendravimas, laisvalaikiu rengiami tradiciniai renginiai. Įmonės strategija ir taisyklės nustatomos metams, yra nuolatos atnaujinamos ir tobulinamos, nes „Glasma Service“ yra auganti kompanija – šiuo metu įmonėje dirba per 150 darbuotojų.

Pasak R.Venskaus, aukščiausios lygio vadovai ir įmonės savininkai dirba kartu, jie įsigilinę į visus projektų ir gamybos procesus: „Kokį toną užduoda vadovai, tokia atmosfera juntama ir visame kolektyve. Esame gamybos įmonė, tai iššūkių mums pakanka, o atmosfera darbe yra valdoma, daugelį dalykų vertiname žmogiškai, geriname darbo sąlygas. Vadovaujamės paprasta taisykle – klaidų nepadaro tas, kas nedirba, stengiamės jų nekartoti ir sprendžiame iškilusias problemas.“

J.Malaškevičiaus manymu, įmonėje praktikuojamas autoriteto, mokytojo vadovavimo stilius: „Vadovas turi pastebėti tuos žmones, kurie reiškia idėjas, domisi, skatina naujoves, jis sudaro sąlygas siekti savo specialybės aukštumų ar naujų pareigų. Taip gimsta įmonės vidinė kultūra, formuojasi vadovo autoritetas. Kiekvienas vadovas turi būti ne globėjas, o mokytojas, paskui kurį seka kiti darbuotojai ir lengviau pasiekia gerų rezultatų.“

Įmonė „Glasma Service“ žvelgia į priekį su naujais projektais. Šiuo metu Vilniuje dirba su įmonių grupe „Hanner“, buvusiame „Žalgirio“ stadione stato beveik 9 tūkst. kv. m. ploto biurų pastatą, kuriam keliami labai aukšti reikalavimai. Kaune įgyvendina projektus „Magnum“, rangovas UAB „Kaminta“ ir „Sqveras“, generalinis rangovas „YIT Lietuva“.

Partnerio turinys
Temos: 2 Karjera Darbas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką