Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš pareigų traukiasi „Giraitės ginkluotės gamyklos“ direktorius

Raimondas Monkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Raimondas Monkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš Giraitės ginkluotės gamyklos direktoriaus pareigų besitraukiantis Raimondas Monkevičius nebendradarbiaudavo su įmonės valdyba ir jai neteikdavo informacijos, teigia įmonės valdybos pirmininkas.

Tuo tarpu R.Monkevičius teigia pasitraukiantis, nes nesutapo jos ir valdybos pirmininko požiūriai dėl įmonės likimo, todėl jis nebematantis galimybių toliau vadovauti gamyklai.

„Gal aš pasakyčiau taip: mes negaudavome informacijos iš pono R.Monkevičiaus. Valdybos nariai nebuvo informuojami apskritai apie gamyklos veiklą. Jis nebendradarbiavo su valdyba. Daugiau neturėčiau ką pakomentuoti“, – BNS sakė ūkio ministro patarėjas Marius Busilas.

R.Monkevičius teigia pasitraukiantis, nes nesutapo jos ir valdybos pirmininko požiūriai dėl įmonės likimo, todėl jis nebematantis galimybių toliau vadovauti gamyklai

Anksčiau ne kartą Ūkio ministerijos ir įmonės atstovai yra teigę, kad reikia investuoti į gamyklą, padvigubinant gamybos apimtis, taip pat planuota ieškoti privataus investuotojo. Paklaustas, ar šiuo metu planuojama į gamyklą pritraukti papildomų investicijų, M.Busilas teigė, kad tai priklausys nuo naujo įmonės vadovo.

„Kaip ir visiems verslams, reikalingos investicijos, nes įrengimai nusidėvi, be to, padidinti apyvartą įmonei yra gyvybiškai svarbu. (...) Dabar lauksim turbūt naujo generalinio direktoriaus, reikia tikėtis naujo vadovo ir naujo vadovo gero darbo“, – teigė valdybos pirmininkas.

R.Monkevičius penktadienį išplatinio pareiškimą, kuriame teigė, kad traukiasi iš pareigų dėl skirtingų jo ir M.Busilo požiūrių į įmonės veiklą.

„Ne kartą su bendrovės valdybos pirmininku buvo kalbėta apie būtinas investicijas į gamyklą ir poreikį didinti gamybos pajėgumą, nes dabartinėmis sąlygomis įmonės produkcijai konkuruoti rinkoje labai sudėtinga. Deja, per visą mano vadovavimo įmonei laikotarpį į argumentus įsiklausyta nebuvo, reikalingus sprendimus priimti delsiama ir dabar lieka neaišku, ar jie bus priimti“, – bendrovės pranešime teigė R.Monkevičius.

Jis Giraitės ginkluotės gamyklos direktoriumi buvo paskirtas 2010 metais.

Pernai gamyklos apyvarta siekė 21 mln. litų – 2,4 proc. daugiau nei 2012 metais, o ikimokestinis pelnas – virš 2,6 mln. litų – 20,9 proc. daugiau nei 2012 metais

Iš pareigų traukiasi ir gamyklos finansų direktorius Paulius Petraitis.

Anot pranešimo, pernai gamyklos apyvarta siekė 21 mln. litų – 2,4 proc. daugiau nei 2012 metais, o ikimokestinis pelnas – virš 2,6 mln. litų – 20,9 proc. daugiau nei 2012 metais.

Šių metų pradžioje R.Monkevičius teigė, kad gamyklos pajėgumus reiktų padvigubinti nuo 20 mln. šovinių iki 40 mln. šovinių per metus. Jis skaičiavo, kad papildomai investavus ir išplėtus gamybą įmonė per 3-4 metus galėtų iki 7,5 karto pakelti dabartinę apyvartą ir nuo 11 iki 22 kartų padidinti grynąjį pelną. Minimaliai linijai baigti užtektų 15,7 mln. litų. Didesnei plėtrai prireiktų apie 60 mln. litų.

Giraitės ginkluotės gamykla įkurta 2000 metais, ji veikia Kauno rajone, Vijūkuose. Nuo 2006 metų daugiau nei 90 proc. produkcijos įmonė parduota NATO ir kitų šalių karinėms pajėgoms, specialiosioms struktūroms ir kitoms institucijoms.

Ūkio ministerija valdo 100 proc. Giraitės ginkluotės gamyklos akcijų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką