Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jau rengiami SGD laivo-saugyklos darbuotojai

Pietų Korėjoje pakrikštytas SGD laivas-saugykla „Nepriklausomybė“
„Klaipėdos naftos“ nuotr. / Pietų Korėjoje pakrikštytas SGD laivas-saugykla „Nepriklausomybė“
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Lietuva jau rengia specialistus, kurie kartu su norvegų įgula darbuosis suskystintųjų gamtinių dujų terminalo laive-saugykloje. Klaipėdoje dirbsiančiai „Independance“ įgulai vadovaus didelę šio darbo patirtį turintis kapitonas – norvegas. Po dešimties metų suskystintųjų gamtinių dujų terminalo laivą išsipirkusi „Klaipėdos nafta“ žada pardavinėti ir jo priežiūros specialistų paslaugas.

Suskystintąsias gamtines dujas Lietuvai tieksiantį laivą-saugyklą „Independance“ rudenį į Klaipėdą  atves dar niekada  mūsų uoste nebuvęs norvegas kapitonas Kurtas Nielsenas. Panašaus tipo laivams jis vadovauja jau  antrą dešimtmetį.

„Į „Independance“ atsivedu  visą įgulą, su manimi dirbusią ankstesniame laive. Tai irgi buvo LNG, su ja esu sukaupęs nemažą patirtį, pasitikime vieni kitais, ir galiu užtikrinti – „Independance“ yra gerose rankose“, – tikina „Independance“ kapitonas Kurtas Prebenas Nielsenas.

Galingą fabriką primenantį laivą su plaukiojančia dujų saugykla ir išdujinimo įranga prižiūrės 40 žmonių

„Hoegh LNG“ bendrovėje įprasta, kad kapitonas laivui vadovauja  maždaug dvejus–trejus metus. K. Nielsenas žada, jei reikės, Klaipėdoje pasilikti ir ilgiau. Galingą fabriką primenantį laivą su plaukiojančia dujų saugykla ir išdujinimo įranga prižiūrės 40 žmonių.

„Paprastai  komandą surenkame  dar prieš baigdami statyti laivą,  jie visi jau čia. Norvegas tik kapitonas, keli jo pavaduotojai ir inžinieriai, kiti yra kroatai.  Mūsų įgulas dažniausiai sudaro  įvairių tautybių žmonės, bet jie visi – aukštos kvalifikacijos, turi ir  žinių, ir įgūdžių“, – tvirtina „Hiogh LNG“ prezidentas, generalinis direktorius Sveinugas Stohle.

Beveik 40 metų suskystintųjų dujų pervežimo verslu užsiimančios norvegų bendrovės laivuose dirba daug stiprios jūrinės valstybės Kroatijos atstovų. „Hiogh LNG“ turi šešis dujovežius ir du iš dujovežių perdarytus laivus-saugyklas su išdujinimo įranga. „Huyndai Heavy Industry“ laivų statykloje Pietų Korėjoje norvegams dabar statomi keturi nauji laivai.

Trys iš jų, kaip ir mūsų „Independance“, bus išnuomoti 10 ar 20 metų. Mūsiškiu pradedamas naujos kartos sudėtingesnių laivų-saugyklų su išdujinimo įranga veiklos etapas. Per nuomos laiką lietuviai žada ne tik patys išmokti valdyti terminalo laivą, bet ir teikti kitiems sudėtingos įrangos priežiūros paslaugas.

Klaipėdoje jau dirba 30 iš 70 terminalui reikalingų žmonių

„Su „Hiogh`u yra apsitarta, kad per šitą 10 metų laikotarpį, kol mes nuomosim laivą, palaipsniui žmones pakeisim lietuviais, kadangi mes turim opciją laivą įsigyti. Kai įsigysim, kad lietuviai patys jau galėtų operuoti. Tai bus lietuvių  unikali patirtis operuot tokio tipo sudėtingas technologijas, kurias mes galėsim dauginti kitur pasaulyje, kadangi mes būsim vieni pirmųjų, kurie tas žinias perimsim“, – sako AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Klaipėdoje jau dirba 30 iš 70 terminalui reikalingų žmonių. „Hiogh LNG“  tariasi su Klaipėdos universitetu, kad per nuomos laiką šis padėtų parengti terminalo specialistus.

Lrt.lt
informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 396 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką