Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunas šokėjas Tomas savo aistrą pavertė verslu

Šokėjai Ignė Rėklaitytė-Grybienė ir Tomas Jonaitis
Nuotr. iš asmeninio albumo / Šokėjai Ignė Rėklaitytė-Grybienė ir Tomas Jonaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau nuo akmens amžiaus žmonės šoko. Šokis laikomas viena seniausių žmonių kultūrinės veiklos formų. Vieniems šokis – emocijų ir jausmų reiškimas, kitiems – atsipalaidavimas, o tretiems – hobis ar gyvenimo būdas. Šokėjas Tomas Jonaitis ryžosi įgyvendinti savo ilgametę svajonę, paversdamas ją verslu. 15 min.lt kalbino Tomą ir jo partnerę bei šokio gerbėją Ignę Rėklaitytę-Grybienę, kuri jau daugiau kaip 15 metų sukasi ant parketo kartu su Tomu.

– Visai neseniai įkūrėte naują šokių studiją. Kaip kilo ši idėja?

Tomas: Idėja kilo labai natūraliai. Kai pradėjau dirbti šokių mokytoju, mąsčiau, kad būtų smagu turėti savo studiją, kurioje turėtume visišką laisvę išreikšti save, sukurti puikią aplinką ir nuotaiką žmonėms, kurie mokosi ir perima visą sukauptą tavo, kaip šokėjo, o vėliau ir kaip šokių mokytojo, patirtį.

Kažkada savo pamąstymus papasakojau Ignei ir ką gi? Ji palaikė mano šią idėją! Todėl drebančia širdimi pasakiau sau, kad galiu tai padaryti. Labai džiaugiamės, kad viskas sekasi puikiai.

– Įdomus ir nestandartinis šokių studijos pavadinimas. Kodėl būtent „Para Ti“?

Ignė: Labai gerai abu prisimename tą dieną, kai  padėjau Tomui sugalvoti šokių studijos pavadinimą. Buvo saulėta diena, sėdėjome Gedimino prospekte ir mėgavomės rytine kava.

Norėjosi, kad pavadinimas atskleistų šokių studijos tikslą, kurios siekis – sukurti tokią šokių bendruomenę, kurioje kiekvienas žmogus, nesvarbu, koks jo amžius, kokia profesija ar charakterio savybės, galėtų atrasti save, pailsėti po sunkios darbo dienos ar tiesiog smagiai praleisti laiką ne tik šokdami, bet ir kartu leisdami laisvalaikį, keliaudami, dalyvaudami įvairiuose renginiuose ar vakarėliuose.

Manoma, kad šokiai – moterų reikalas, prilygstantis nagų lakavimui. Galiu 100 procentų patvirtinti, kad šokti su moterimi – labai vyriškas užsiėmimas.

Tai studija, kurioje dirbama dėl kiekvieno žmogaus. Būtent „Para Ti“, išvertus iš ispanų kalbos, reiškia TAU.

– Kuo „Para Ti“ šokių studija išsiskirs iš kitų?

Ignė: Šokiai per pastaruosius metus labai išpopuliarėjo. Įsikūrė daug naujų šokių studijų, todėl išsiskirti tampa vis sunkiau.

Svarbiausia, manau, nuoširdumas, jaukios bendruomenės kūrimas, kurią vienija šokiai. „Para Ti“ – tai tarsi didelė šokių šeima, kurios vertybėmis laikomas išskirtinumas, nuoširdumas, draugiškumas ir jaukios aplinkos kūrimas kiekvienam studijos lankytojui.

– Kiek metų kartu su Tomu sukatės šokių aikštelėje?

Ignė: Su Tomu esame pažįstami daugiau nei 15 metų. Tiek metų praleidome ir šokdami. Džiaugiuosi galėdama Tomui padėti ir dabar.

– Tomai, kiek man žinoma, dažnai trūksta šokėjų vyrų. Kaip ketinate pritraukti daugiau vyrų į šokių studiją? Kuo bandysi sudominti?

Tomas: Tie vyrai, kurie bijo ar gėdijasi pradėti šokti, labai daug praranda. Kuo daugiau dirbu, tuo labiau tuo įsitikinu. Vyrams patarčiau mažiau galvoti, kas ką pasakys ar pagalvos dėl to, kad jis lanko šokius. Dauguma mano, kad tai nevyriška. Manoma, kad šokiai – moterų reikalas, prilygstantis nagų lakavimui. Galiu 100 procentų patvirtinti, kad šokti su moterimi – labai vyriškas užsiėmimas. Nuostabu matyti, kai atėję nepasitikintys ir bijantys vyrai, po kelių pamokų tampa laisvesni ir neatpažįstamai pasikeičia.

– Papasakokite, kokių šokių bus galima išmokti „Para Ti“ šokių studijoje.

Tomas: Mūsų šokių studijoje bus galima pagilinti žinias ar išmokti: cuban salsa, bachata, salsa rueda de casino, zumba, solo latino, pramoginių šokių. Taip pat ruošiame jaunavedžių šokius, dirbame renginiuose, kuriuose mokome įvairių pasaulio šokių. Dalyvausime mergvakarių šventėse, įvairiuose vakarėliuose, kurie neįsivaizduojami be šokių pamokų vakarėlio svečiams.

Šokių studija siūlo daug įvairių veiklų ir šokių stilių, bet yra dar daugiau idėjų paįvairinti šokių stilius ir, žinoma, dar labiau plėtoti tai, ko jau išmokėme savo šokėjus.

– Ar yra nustatytas amžiaus cenzas, nuo kurio nepriimsite šokėjų?

Tomas: Amžiaus cenzo nėra, nes „Para Ti“ šokių studija skirta kiekvienam, norinčiam šokti. Yra buvę, kai toje pačioje šokių grupėje šokti mokėsi ir tėvai, ir jų studentai vaikai. Visi kartu surandame bendrą šokio kalbą.

– Igne, ar šokiai jums yra darbas, ar labiau laisvalaikio praleidimo būdas?

Ignė: Anksčiau šokiai buvo darbas, dabar – tai širdžiai maloni veikla. Esu baigusi teisės studijas, todėl šiuo metu dirbu Vilniaus advokatų kontoroje. Darbas psichologiškai įtemptas, reikalaujantis daug nuovokos ir susikaupimo. Todėl esu be galo laiminga, kad vakarais galiu prisidėti prie šokių studijos veiklos. Padedu kurdama choreografiją, organizuodama renginius bei dalindamasi įgyta patirtimi su šokių mėgėjais. Patirtis šokių srityje įvairi: šokių seminarai užsienyje, zumbos instruktorės sertifikatas, dalyvavimas šokių projekte.

– Ką jums abiems reiškia šokis?

Ignė: Viena moteris man pasakojo, kaip kartu su vyru ieškojo tokio užsiėmimo ar laisvalaikio praleidimo būdo, kurio metu pavyktų išlaikyti nuolatinį kontaktą su partneriu ir visiškai atsipalaiduoti. Po ilgų paieškų rado veiklą, kuri pateisino jų troškimus. Tai buvo šokis. Šokant galima atsipalaiduoti ir pajusti kūno harmoniją. Man šokis – tai galimybė atsipalaiduoti ir nepakeičiamas pomėgis.

Tomas: Šokis man kaip šampūnas trys viename: aistra, laisvalaikis, darbas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką