TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai darbas suteikia laisvę dirbti iš bet kurio pasaulio taško: alternatyvi sėkmės istorija

123rf nuotr./ Darbas be sienų
123rf.com nuotr./Darbas be sienų
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
2
A A

„Kaip ir visi mano kartos žmonės, įsivaizdavau tokį gyvenimo modelį, kokį mums perdavė aplinka – reikia gerai baigti mokyklą, įstoti į aukštąją, susirasti gerą darbą, padaryti karjerą, sukurti šeimą... Ir jau tada būsi laimingas ir sėkmingas žmogus. Tik bėgant laikui supratau, jog tikroji sėkmės samprata remiasi visai kitomis vertybėmis“, – teigia patyrusi verslininkė Inesa Mackevičiūtė. Apie kokią sėkmę ji kalba?

Asmeninio archyvo nuotr. / Verslininkė Inesa Mackevičiūtė
Asmeninio archyvo nuotr. / Verslininkė Inesa Mackevičiūtė

I.Mackevičiūtė pasakoja, jog ilgą laiką uoliai žengė „klasikiniu“ keliu – pavyzdingai mokėsi mokykloje, įstojo į perspektyvią specialybę, dar studijų metais pradėjo dirbti prestižinį darbą ir uždirbti gerą atlygį. Tačiau tikrąją laimę ji atrado kituose dalykuose, ir savo patirtimi šiandien stengiasi pasidalinti su kitais žmonėmis.

Pasak verslininkės, dauguma mūsų ilgus metus mokomės mokykloje, tačiau niekas mūsų nemoko, kaip tapti sėkmingais, kaip sukurti gerus santykius šeimoje, kaip atskleisti ir panaudoti savo potencialą, kaip atrasti savo pašaukimą, nusistatyti gyvenimo tikslus ir jų siekti.

„Daug žmonių mano, kad gavę tai, ko jiems šiuo metu trūksta, jie iškart taps laimingi, pavyzdžiui, uždirbę daugiau pinigų. Yra daugybė tų, kurie gerai uždirba, bet nesijaučia laimingi. Kodėl? Nes laimę patiriame visose gyvenimo srityse tik tuomet, kai ten yra progresas, kai tobulėjame.

Daugybė žmonių kažko laukia ir sako: „O, pagaliau penktadienis!“, o po to stebisi, jog praėjo dar vieneri metai, gyvenimas pralekia nepastebimai.

Pinigai ir daiktai nepadaro mūsų laimingais. Daugybė žmonių kažko laukia ir sako: „O, pagaliau penktadienis!“, o po to stebisi, jog praėjo dar vieneri metai, gyvenimas pralekia nepastebimai. Patys skubina gyvenimą ir nėra patenkinti kiekviena diena“, – tendencijas pastebi verslininkė.

„Tik baigusi universitetą pasiekiau taip vadinamas sėkmės lubas, pradėjau dirbti prestižinį darbą fantastiškame kolektyve, daug uždirbti, ir atrodytų, ko dar gali reikti? Tačiau ilgainiui pajutau, kad net ir uždirbant nemažus pinigus, nebelieka laiko gyventi. O dar sunkiau matyti, kad dauguma žmonių neturi nei laiko, nei pinigų“, – susirūpinimą išreiškia pašnekovė.

Nauja pradžia

„Supratau, jog manęs netenkina toks gyvenimas, kai nebelieka jėgų po darbo veikti kažką daugiau, kai nebelieka laiko sau, vaikams, šeimai, kelionėms, tobulėjimui ir draugams. Tada ir atsirado suvokimas, jog taip gyventi dar 40 metų iki pensijos ir turėti tik keletą savaičių atostogų aš nenoriu“, – pasakoja verslininkė.

Galimybę gyventi kitaip ji atrado tinklinėje rinkodaroje. 2002-aisias iš daugybės kompanijų ji pasirinko keletą metų anksčiau į Lietuvą atėjusią „Tiens“ kompaniją.

„Mane žavėjo tai, jog tinklinėje rinkodaroje vertybė yra ne parduoti produktą, bet parduoti idėją ir galimybę gyventi geriau, bei padėti kitiems žmonėms uždirbti daugiau, atrasti save, tobulėti, įgyvendinti savo tikslus. Nors daugybė žmonių galvoja, kad tinklinis marketingas yra pardavimai, kur reikia pardavinėti produktus į kairę ir į dešinę, tačiau šis verslas tikrai yra ne tai“, – įsitikinusi I.Mackevičiūtė.

Vida Press nuotr./Sėkmė
Vida Press nuotr./Sėkmė

„Tiens“ kompanijoje tu kuri tinklą vartotojų, kuriems patinka pats produktas. Jeigu sukuri platų tinklą su žmonėmis, kurie moka vystyti savo verslą ir kurti tinklus toliau, ilgainiui pradedi gauti pasyvias pajamas, kurios tau leidžia nebedirbti“, – pasakoja verslininkė. Iš pradžių tinklinio marketingo veikla ji užsiėmė tik paraleliai, dar dirbdama samdomą darbą. Tačiau pradėjusi gauti didesnes pajamas, ėmė gyventi vien iš šios veiklos.

„Džiaugiuosi, jog bendradarbiavimas su „Tiens“ man suteikė labai didelę laisvę. Susipažinusi su savo dabartiniu vyru, persikėliau gyventi į Angliją – mano veikla šiandien man leidžia dirbti iš bet kurio pasaulio taško. Kai susilaukėme vaikelio, savo laiką skyriau tik šeimai ir tris metus nieko daugiau nedariau iš viso. Tačiau visą tą laiką turėjau pajamas iš verslo, t.y. anksčiau sukurtos struktūros“, – pasakoja verslininkė.

Kelias į save

I.Mackevičiūtė teigia šiandien esanti laimingas žmogus, ir ši būsena yra dėka drąsaus, prieš daugelį metų žengto žingsnio. „Tačiau scenarijus galėjo būti ir kitoks. Mane, kaip kad dažną žmogų, galėjo sustabdyti baimė rinktis menkai pažįstamą veiklą, kitų žmonių nuomonės ar nesėkmės baimė“, – papildo pašnekovė.

Žmonės dažnai neįsiklauso į save, į tai, kas yra jų tikrosios vertybės, kas jiems svarbu, o jų svajones ir siekius dažniausiai užgožia kasdieninė rutina ir neviltis.

Jos teigimu, baimė išeiti iš komforto zonos ir pasirinkimas gyventi ‚saugiai‘, yra vienas didžiausių stabdžių, trukdančių žmonėms atrasti savo tikrąjį pašaukimą, kuris teiktų džiaugsmą kiekvieną dieną: „Kitą kartą rizikuoti, patirti nesėkmę, suklysti bijome labiau, nei visą gyvenimą pragyventi visai ne taip, kaip mes norime“.

Kitas svarbus dalykas, kurį pastebi verslininkė – tai neteisingų tikslų kėlimas arba jokio tikslo neturėjimas iš viso. „Žmonės dažnai neįsiklauso į save, į tai, kas yra jų tikrosios vertybės, kas jiems svarbu, o jų svajones ir siekius dažniausiai užgožia kasdieninė rutina ir neviltis. Mes patys susikuriame sau daugybę apribojimų, nuostatų, taisyklių ir įsitikinimų, kai kada kaltiname aplinkybes ir kitus žmones. Tačiau tiesa yra ta, kad mes turime tą gyvenimą, kurį sukuriame patys savo pasirinkimų ir sprendimų dėka. Norėdami pokyčių gyvenime turime keistis patys“, – įžvalgomis dalijasi pašnekovė.

Fotolia nuotr./Motyvacija
Fotolia nuotr./Motyvacija

Tinklinės rinkodaros verslas verslininkei tapo gyvenimo mokykla: „Aš nuolat mokausi ir tobulėju šiame versle, dažnai keliauju, sutinku labai daug žmonių. Pasirinkusi šią profesiją, įgavau daug žinių apie save ir pasaulį, pasikeitė mano požiūris į daugybę dalykų, išsiugdžiau naujų įgūdžių, kurie man padeda siekti tikslų.

Atradę savo tikrąjį pašaukimą, žmonės tampa motyvuoti, jiems nereikia valios pastangų keltis iš lovos ir veikti.

Pradėjau dirbti su savimi ir ugdyti sėkmę sąlygojančius įpročius. „Tiens“ versle atradau strategiją savo gyvenime įgyvendinti tai, ką noriu, bet svarbiausia, kad čia atradau savo gyvenimo misiją ir pašaukimą. Esu svajotoja ir turiu viziją padaryti šį pasaulį geresniu padėdama žmonėms. Suvokiau, kad galiu daugybei žmonių padėti suprasti, kas jie yra, koks didelis potencialas glūdi kiekviename iš mūsų. Noriu padėti žmonėms patikėti savo jėgomis, tapti sveikesniais ir susikurti geresnį gyvenimą. Tai ir yra sėkmės, apie kurią kalbame, sudedamosios dalys“.

„Atradę savo tikrąjį pašaukimą, žmonės tampa motyvuoti, jiems nereikia valios pastangų keltis iš lovos ir veikti. Mąstydami apie savo dabartį, kuri kuria ateitį, turėtume galvoti apie veiklas, kurios mus turtina. Svarbiau yra tai, kuo mes tampame kaip žmonės, nei tai, ką gauname materialia prasme. Kai žinome, ko norime, to ir siekiame, todėl tik pažinę save, galime toliau kurti savo sėkmę ir laimę“, – pokalbį reziumuoja I.Mackevičiūtė.

Daugiau apie bendradarbiavimo su kompanija „TIENS“ galimybes galite sužinoti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką