Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 15d. 12:24

Kaip įveikti personalo valdymo iššūkius šiandien?

Darbo kolektyvas.
123RF.com nuotr. / Darbo kolektyvas.

Naujų talentų pritraukimas, skirtingo amžiaus darbuotojų suderinimas organizacijoje, efektyvus motyvavimas – tokie yra pagrindiniai personalo valdymo iššūkiai šiandien. Balandžio 18 d. metinėje „Personalo vadovų konferencijoje 2019“ specialistai ir įmonių vadovai diskutuos apie „karščiausius“ personalo valdymo klausimus verslo įmonėms ir viešojo sektoriaus organizacijoms.

Kokie yra didžiausi personalo valdymo iššūkiai, su kuriais susiduria organizacijos Lietuvoje ir pasaulyje, konferencijoje pasakos verslo konsultacijų bendrovės „Shibui Partners“ partneris Kęstutis Vingilis. Konsultantas aptars, kaip keičiasi personalo valdymo rolė, kokie yra darbuotojų išlaikymo iššūkiai, kaip patenkinti Y ir Z kartų troškimą augti bei kokios yra personalo analitikos įrankių tendencijos.

Darbo rinkoje visame pasaulyje vyraujančias tendencijas ir vykstančius pokyčius apžvelgs didžiausios Lietuvoje personalo paieškos ir atrankos bendrovės „Alliance for Recruitment“ partneris Andrius Francas. Ekspertas kels klausimą, ar dar liko laisvų talentų ir kaip juos surasti, taip pat ar pagal atlyginimų augimą Lietuva pralenks Vakarų Europą. Kad situacija darbo rinkoje yra „įkaitusi“, pripažįsta visi specialistai, dirbantys darbuotojų paieškos ir atrankos srityje.

Kaip organizacijoms valdyti jaunosios darbuotojų kartos įsitraukimą ir ar tai yra misija (ne)įmanoma, metinėje „Personalo vadovų konferencijoje 2019“ kalbės mokymų bendrovės „Skills Lab“ konsultantas Dainius Jakučionis. Pasak jo, darbuotojų įsitraukimo problema ateityje tik aštrės, todėl organizacijoms reikia peržiūrėti ir pakeisti verslo procesus, kad įsitraukimas padidėtų.

123rf.com nuotr./Biuras
123rf.com nuotr./Biuras

Vyresnioji darbuotojų karta taip pat yra savotiškas galvosūkis darbdaviams: vyresnio amžiaus žmonės sunkiau prisitaiko prie pokyčių, lėčiau mokosi naujų kompetencijų. Tačiau penkiasdešimtmečiai ir vyresni darbuotojai turi savo pranašumų ir stiprybių, be kurių įmonės liks profesionalų rinkiniu, o ne organizacija, teigia komunikacijos konsultantė Snieguolė Matonienė.

Įprastinės darbuotojų motyvavimo priemonės – sporto klubo abonementai, vidiniai renginiai ir kt. – jau nebe tiek efektyvios, todėl darbdaviai turi ieškoti išradingų sprendimų. Bendrovė „Lietuvos draudimas“ darbuotojų motyvavimui naudoja vidinę įmonės kriptovaliutą LDcoin. Šią ir kitas taikomas motyvavimo priemones konferencijoje pristatys „Lietuvos draudimo“ atstovė Emilija Anušauskaitė.

Darbuotojų gerove ir darbo aplinka inovatyviai rūpinasi ne tik verslo įmonės, bet ir viešojo sektoriaus organizacijos. Kokias naujoves personalo valdymo srityje įgyvendina ir su kokiais iššūkiais susiduria Vilniaus miesto savivaldybės administracija, „Personalo vadovų konferencijoje 2019“ pasakos vyriausioji patarėja Lina Koriznienė. Ji pasidalys praktine patirtimi, kaip galima taikyti lankstų darbo laiką, nuotolinį darbą ir kitas viešajam sektoriui inovatyvias priemones.

Išsami „Personalo vadovų konferencijos 2019“ programa skelbiama čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:01
01:06
02:03

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką