Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 13d. 09:53

Kaip stresą valdo Lietuvos įmonių vadovai?

Susirinkimas
Vida Press nuotr. / Susirinkimas

Vis aktualesne visuomenės sveikatos problema tampa ilgą laiką patiriamas stresas – tokia išvada pasidalino metinę apklausą atlikusi Amerikos psichologų asociacija. Ne veltui vis dažniau kalbama apie nevaldomo streso žalą ir jo valdymo ypatumus, o įvairūs mokymai ir užsiėmimai jau nelaikomi tik madinga tendencija.

Vis dėlto, didžioji dalis Lietuvos įmonių šiandien dar neįvertina, kad stresas – viena iš grėsmių verslo plėtrai ir geresniems finansiniams rezultatams pasiekti.

Įvairias Lietuvos bendroves ir nevyriausybines organizacijas streso valdymo klausimais konsultuojantis Lukas Mackevičius pastebi, kad šiandien dar palyginti nedaug vadovų rūpinasi darbuotojų pasitenkinimu ir geru organizacijos mikroklimatu.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Mackevičius
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Mackevičius

Eksperto teigimu, Lietuvoje veikiančių įmonių vadovus pagal jų požiūrį į stresą būtų galima suskirstyti į penkias kategorijas.

Vadovų gebėjimas valdyti savo emocijas ir komandoje augančią įtampą priklauso nuo jų savybių, brandos, patirties ir pasaulėžiūros.

1) „Nesirūpinantys“. Tokie vadovai nesirūpina organizacijoje dirbančiais žmonėmis, tad įvairūs mokymai, naujų sprendimų paieškos ir juo labiau diskusijos apie stresą jiems yra tiesiog laiko gaišimas.

2) „Priklausantys senajai mokyklai“. Šie vadovai vadovaujasi požiūriu, kad didelis stresas padeda geriau dirbti, o sunkumai ir problemos, su kuriomis susiduriama, daro darbuotojus tik stipresnius.

3) „Nerandantys laiko“. Trečiajai kategorijai priskiriami vadovai supranta nevaldomo streso pasekmes, tačiau šiandien turi rimtesnių verslo iššūkių. Pavyzdžiui, darbuotojų emigracija, eksporto skatinimas, pardavimų didinimas ar klientų lojalumo sistemų diegimas.

4) „Pavyzdingieji“ vadovai labai aiškiai suvokia nevaldomo streso pasekmes organizacijos veiklos rodikliams. Jie sąmoningai ir nuosekliai savo vadyboje naudoja metodus ir praktikas, padedančias kryptingai išnaudoti darbuotojų streso energiją.

5) Galiausiai dar viena vadovų kategorija – „tiesiog puikūs“ vadovai, kurių vadovavimo stilius yra geriausia prevencinė priemonė prieš nevaldomą stresą. Tačiau paklausus, kaip jie valdo stresą savo komandose, jų atsakymas tikriausiai būtų – „Apie tai net nesusimąstau... Viskas pas mus labai gerai, tad tikriausiai ir streso nėra“.

Atsižvelgiant į šiuos vadovų tipus, būtų galima išskirti ir dažniausiai Lietuvoje taikomas streso valdymo sistemas. Didesnėse įmonėse neretai vykdomos įvairios vidinės darbuotojų pasitenkinimo apklausos, tačiau jose pateikiami tik vienas ar keli klausimai apie stresą. Ir šie klausimai dažniausiai yra inicijuoti ir aktualesni personalo specialistams negu vadovams.

Pagrindiniai uždaviniai yra panaikinti arba sumažinti streso šaltinį, išmokyti darbuotojus sąmoningai pasirinkti problemos sprendimo būdą ir ugdyti įgūdžius, kurie padėtų greičiau atgauti jėgas po įtemptos dienos.

L.Mackevičius atkreipia dėmesį į populiarėjančias visam kolektyvui skirtas pažintines paskaitas apie streso valdymą.

Šių paskaitų metu supažindinama su nevaldomo streso sąvoka, streso įtaka organizacijos darbuotojų produktyvumui ir motyvacijai.

Organizacijos, kurioms vadovauja 3 ir 4 tipo vadovai, pageidauja konkrečių sprendimų, kaip įveikti įvairių padalinių darbuotojams kylančias problemas.

Pagrindiniai uždaviniai yra panaikinti arba sumažinti streso šaltinį, išmokyti darbuotojus sąmoningai pasirinkti problemos sprendimo būdą ir ugdyti įgūdžius, kurie padėtų greičiau atgauti jėgas po įtemptos dienos.

Sertifikuota lyderystės trenerė iš Didžiosios Britanijos ir programos „Effective Leadership Launcher“ autorė Sue Coyne, viena iš balandžio 14 d. vyksiančios konferencijos „StressOff“ pranešėjų, teigia, kad užsibrėžus suvaldyti stresą net maži žingsniai gali atnešti puikių rezultatų.

Anot S.Coyne, vadovams pirmiausia reikėtų pasikalbėti su pavaldiniais apie tai, kas juos neramina ir kartu ieškoti sprendimų, kaip būtų galima tuos dalykus pašalinti, kaip sukurti pozityvią aplinką, kurioje jie jaustųsi saugiai, tobulėtų ir siektų puikių rezultatų. Paskatinimas, patarimai ir palaikymas gali padėti darbuotojams išeiti iš savo komforto zonos ir imtis naujų iššūkių ar projektų.

Šiandien susidurdami su greitėjančiu gyvenimo tempu, būdami įsprausti į griežtus ir besikeičiančius darbų terminus, abejodami dėl savo finansinės padėties ateityje ir pan., patiriame nuolatinį stresą. Tokia savijauta kenkia ir profesiniam, ir asmeniniam mūsų gyvenimui: ilgainiui darosi sunku užsiimti protine veikla, susikaupti, greitai priimti svarbius sprendimus.

Jau rytoj, balandžio 14 d., Vilniuje vyksiančioje pirmojoje Lietuvoje streso valdymo konferencijoje „StressOff“ bus diskutuojama apie tai, kaip vadovams išlikti efektyviems, kaip didinti įmonės produktyvumą ir darbuotojų našumą, kaip savo organizacijose taikyti praktikoje veikiančius streso valdymo sprendimus.

Temos: 1 Stresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:31
02:20
01:32

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką