Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 22d. 14:41

Kariai galės laisvu nuo tarnybos metu dirbti kitą darbą

Minėjimo akimirka
Kariai

Antradienį Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą dėl Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio pakeitimo, kuriuo pritarė siūlymui leisti kariui laisvu nuo tarnybos metu dirbti kitą darbą, jeigu tai nekliudo kariui tinkamai atlikti jo pareigas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Karys, kaip ir kiekvienas žmogus, turi konstitucinę teisę laisvai rinktis darbą, ir šiuo įstatymo pakeitimo projektu mes siekėme suderinti profesinės karo tarnybos kariams iki šiol buvusius ir nustatytus apribojimus, susijusius su teise dirbti kitą darbą ir gauti už jį atlyginimą“, – pažymėjo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Kaip rašoma KAM pranešime, priimtu nutarimu numatoma, kad laisvu nuo tarnybos metu krašto apsaugos ministrui ar jo įgaliotam asmeniui leidus, profesinės karo tarnybos kariai turi teisę dirbti įmonėse, įstaigose, organizacijose, nepaisant jų nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies ir veiklos pobūdžio, ir gauti už šį darbą atlyginimą.

Dirbti kitą darbą kariui gali būti leista, jei tai nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto tarnyboje, nesudaro prielaidų tarnybą panaudoti asmeniniais interesais, nediskredituoja tarnybos autoriteto, nekliudo profesinės karo tarnybos kariui tinkamai atlikti jo pareigas.

Prašymai leisti dirbti kitą darbą ir sprendimai dėl leidimo profesinės karo tarnybos kariui dirbti kitą darbą bus priimami ir atšaukiami krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka. Sprendimą dėl leidimo profesinės karo tarnybos kariui dirbti kitą darbą priėmęs asmuo gali šį sprendimą atšaukti, jeigu atsiranda aplinkybės, dėl kurių toks leidimas negali būti išduotas.

Įstatyme lieka nuostata, kad profesinės karo tarnybos kariai negali būti profesinės sąjungos nariais, streikuoti, naudoti tarnybos laiką, turtą ir tarnybos teikiamas galimybes ne tarnybos tikslams. Taip pat krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos kariai, kurie vykdo operatyvinę veiklą, profesinės karo tarnybos karininkai privalo įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka deklaruoti savo privačius interesus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką