Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 3d. 12:29

Karjeros krypties keitimas šiais laikais nebekelia įtampos

BTA Front-End Studentai
Organizatorių nuotr. / BTA Front-End Studentai

Nuolat besikeičiančios ir jau dabar dinamiškos darbo rinkos ateitis gali tapti iššūkiu, bet kartu atverti ir naujų galimybių. „Gerai pasiruošus arba nauja linkme pakreipus savo karjerą, galima pasinaudoti darbo rinkos pokyčiais ir atsidurti jų priešakyje“, – teigia „Baltic Talents“ akademijos vadovė Justina Knyzelytė.

Darbo specifika keičiasi kasdien, todėl aukštosios mokyklos dažnai nespėja reaguoti ir ruošti rinkos poreikius atitinkančių specialistų. Taigi vis daugiau žmonių atranda poreikį mokytis jau dirbant, nuolat tobulinti savo sugebėjimus arba netgi radikaliai keisti kryptį atsižvelgiant į darbo rinkos tendencijas.

„Vis daugiau žmonių renkasi koncentruotus kursus reaguodami į naujai kylančius įgūdžių ir kompetencijų reikalavimus rinkoje. Pavyzdžiui, skaitmeninių profesijų atstovų poreikis daugelyje sričių kasmet auga“, – teigia dr. Gediminas Gricius, PHP kurso dėstytojas „Baltic Talents“ akademijoje.

„World Economic Forum“ praneša, kad demografiniai pokyčiai ir technologinė pažanga darbo rinką netrukus gali privesti prie to, kad iki 2020 m. apie 5 mln. šiuo metu egzistuojančių darbo vietų išnyks. Beje, didelė dalis jų – administracinio pobūdžio darbai biuruose.

Globalios ir paklausios profesijos – kurios?

Vis dėlto yra tam tikros profesijos, kurių poreikis ne mažės, o tik augs. Kelios jų – tai programavimo ir skaitmeninio dizaino. Šios karjeros savo paklausa dėkingos dar ir tuo, kad yra globalios.

„Kaip muzikanto specialybė nėra pririšta prie regiono, taip ir programuotojų – norint programuoti dažnai net nebūtina mokėti žmonių kalbos. Gauni įrankį (t.y. instrumentą), įgyji kvalifikaciją, išmoksti gerai pateikti save ir gali būti sėkmingas bet kur pasaulyje“, – pasakoja taip pat „PHP“ programavimą dėstantis informacinių technologijų specialistas Valdas Žiemys.

Darbo krypties keitimas taps įprasta tendencija

Akivaizdu, kad nuolatinė dinamika jau dabar tampa pagrindine darbo rinką veikiančia jėga, todėl gebėjimas greitai adaptuotis ir atrasti naujus sugebėjimus tampa būtinybe.

V. Žiemys pabrėžia, kad bent jau jo grupėse dauguma studentų yra atėję iš visiškai kitų sričių (pavyzdžiui, inžinerijos, vadybos ir pan.), kurie nėra patenkinti universitete įgyta specialybe ir nori kardinaliai keisti savo profilį.

Įdomu yra dar ir tai, kad naujos kartos darbuotojams pokyčiai, nauji įgūdžiai ir įvairiausi koncentroti kursai nebekelia įtampos ar baimės. Tai tampa natūraliu procesu ir savaime suprantama darbo dalimi.

Koncentruoti kursai – naujai karjerai

Tam tikrų specifinių įgūdžių ir žinių šiandien vis daugiau gali suteikti koncentruoti kursai. „Baltic Talents“ akademija – tai skaitmeninių profesijų mokanti akademija, veikianti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

„Skirtingai nei aukštosiose mokyklose, kur yra dėstoma po 7-10 dalykų per semestrą, čia yra mokoma vieno dalyko, tačiau kasdien keturis mėnesius iš eilės. Taigi natūralu, kad tokiu būdu kvalifikacijai įgyti neprireikia 4 metų“, – teigia V.Žiemys.

Skaitmeninių profesijų specialistai jau dabar yra tarp paklausiausių daugelyje pasaulio šalių, todėl „Baltic Talents“ akademija pirmiausia koncentruojasi ties kursais, kurių metu yra mokoma programavimo.

Šioje akademijoje per 4 mėnesius galima išmokti vienos iš programavimo kalbų. Pavyzdžiui, sparčiai pasaulyje populiarėjančios bei universaliai pritaikomos programavimo kalbos „Python“, ne vieną dešimtį metų gyvuojančios „Erlang“, taip pat „Ruby“. „Swift“, „PHP“.

„Mūsų akademijoje naujiems rinkos poreikiams taip pat ruošiame 2D ir 3D animacijos specialistus, mokome dirbtinio intelekto principų ir paklausiausios programavimo srities pasaulyje – „Front-End“ –, kuriai įvaldyti netgi nėra būtinas pradinis pasiruošimas“, – pasakoja Justina Knyzelytė.

Beje, „Baltic Talents“ akademijoje išskirtinis dėmesys yra skiriamas praktiniams užsiėmimams, o praėjus pirmam mokymo ciklui, net du mėnesius akademijos studentai įgytas žinias tobulina realioje IT įmonėje atlikdami praktiką.

„Siekiantiems užsibrėžto tikslo kursai gali tapti tramplinu į naują gyvenimą. Teorija kartu su praktika – būtent tai buvo mano pradinis tikslas siekiant svajonių įgyvendinimo“, – teigia „Python“ kurso studentas Egidijus.

Lankstumas darbe – vis didesnė vertybė

Lankstumo ir gebėjimo greitai keistis bei prisitaikyti prie naujų aplinkybių iš naujų darbuotojų jau dabar reikalauja ir pati rinka, o ateityje ši tendencija tik ryškės. Taigi koncentruoti kursai yra vienas iš būdų išlikti paklausiam ir lengvai keisti savo karjeros kryptį.

Pranešimas spaudai
Temos: 2 Karjera Darbas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką