Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klausimas, kurį privalote pateikti pokalbyje dėl darbo: kiek jūs pasiryžę man mokėti?

Pokalbis dėl darbo
123rf.com nuotr. / Pokalbis dėl darbo
Šaltinis: 15min
0
A A

Negalite eiti į pokalbį dėl darbo nežinodami, kiek norite uždirbti. Privalote patys iškelti atlyginimo klausimą. Kaip tą padaryti, pataria „Forbes“.

Jeigu jums reikia įkvėpimo, kaip paklausti būsimo darbdavio apie atlyginimą, pasižiūrėkite į santechniką.

Santechnikas neateis pas jus apžiūrėti vamzdžių ir nesiims darbų, nesusitaręs dėl kainos. Galų gale jis pasakys, kiek jums kainuos jo paslaugos, arba ilgainiui to paklausite patys.

Jeigu išgirsite darbdavio klausimą, kiek gavote buvusioje darbovietėje, į klausimą tiesiai neatsakykite, verčiau paminėkite, kiek norite gauti. Darbdaviui to užteks. Jūsų buvusi alga yra tik jūsų reikalas.

Jis nebandys apie algą kalbėti subtiliai ir tikėtis geriausio. Taip elgiasi tik kai kurie darbo ieškantys žmonės.

Apie atlyginimą nedrįsta prabilti tik tie žmonės, kurie bijo. Jiems neramu, kad jų pasiūlyta kaina gali nepatikti darbdaviui. Jie bijo, kad darbdavys gali supykti ir išbraukti iš galimų kandidatų sąrašo.

Jeigu ir jūs to bijoje, paklauskite pats savęs: jeigu manote, kad būsite išmesti iš kandidatų eilės vien dėl tokio klausimo, kaip dirbsite su tokiu žmogumi?

Pamažu, įgavus patirties, darbo paieškos procesas jums taps lengvesnis. Kai būsite pakviesti į antrą pokalbį dėl darbo, nebebijosite iškelti klausimo apie atlyginimą. Į antrąjį etapą kandidatus kviesdami darbdaviai jau tikrai turi susiplanavę savo biudžetą.

Personalo vadovai taip pat nori iškelti atlyginimo klausimą ilgai nedelsdami. Vis dėlto neteisinga manyti, kad darbdavys turi pirmasis paklausti apie atlyginimą. Jūs taip pat turite turėti savo skaičių. Jeigu nesate tikri, koks yra tokios pozicijos vidurkis, pasiklauskite draugų, pažįstamų, personalo paieškos specialistų apie galimą sumą. Jeigu kalbėsitės telefonu ir personalo ieškantis žmogus neužsimins apie atlyginimą, lyg tarp kitko paklauskite to patys.

Jeigu išgirsite darbdavio klausimą, kiek gavote buvusioje darbovietėje, į klausimą tiesiai neatsakykite, verčiau paminėkite, kiek norite gauti. Darbdaviui to užteks. Jūsų buvusi alga yra tik jūsų reikalas. Tvirtai laikykitės šios pocizijos. O jeigu jums darbą siūlantys žmonės tikrai jus baugina, bėkite iš ten. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką