Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 23d. 19:37

Kūrybingas ir verslias moteris jungiantis tarptautinis tinklas „Shenet” startavo Lietuvoje

Pristatymo akimirka
Luko Balandžio nuotr. / Veiklius žmones jungiantis tinklas „Shenet" žengia pirmuosius žingsnius Lietuvoje.

Antradienio vakarą Švedijos ambasadoje vyko veiklias moteris jungiančio tinklo „Shenet” pristatymas, kuriame jo įkūrėja Marija Forssen dalinosi „Shenet” veiklos paslaptimis ir pasakojo, kokią vertę ir naudą gauna šios bendruomenės narės.

Renginyje taip pat dalyvavo Švedijos ambasadorė Cecilia Ruthström-Ruin, lektorė ir knygų autorė Katarina Widoff, Švedijos prekybos tarybos vadovas Baltijos šalims Mantas Zalatorius ir šio tinklo iniciatorės Lietuvoje – Jolanta Bastienė ir Vaidilutė Eičienė.

Prieš 13 metų šį tinklą įkūrusi švedė M.Forssen siekė į verslo pasaulį įnešti daugiau spalvų ir galimybių, dalytis žiniomis ir kontaktais. Dabar sėkmingai Švedijoje ir Šanchajuje išsiplėtęs tinklas pirmuosius žingsnius žengia ir Lietuvoje.

Subalansuotas moterims, bet vyrai taip pat laukiami

„Shenet” įkūrėjos M.Forssen vizija – sujungti bendraujančius ir norinčius dalintis patirtimi – smarkiai plito ir šiuo metu šis tinklas jungia daugiau nei 5000 narių, kurie vykdo sėkmingus projektus, dalyvauja mados bei meno pristatymuose ir verslumo skatinimo seminaruose.

„Džiaugiuosi matydama tiek daug kūrybingų žmonių. Šis renginys tapo populiaresnis, nei tikėjomės,” – džiaugėsi Švedijos ambasadorė C. Ruthström-Ruin, nužvelgusi salėje gausiai susirinkusius žmones. „Tinklas „Shenet” yra labai svarbus ir jis populiarus ne tik Švedijoje, bet ir Šanchajuje,” – pridūrė ji.

„Shenet” skirtas moterims, bet nariais gali būti ir vyrai. Džiaugiuosi viešėdama Lietuvoje ir turėdama galimybę sujungti Vilnių bei Stokholmą, – kalbėjo šio tinklo įkūrėja M.Forssen. – Tai buvo puiki verslo idėja, o man tokios patinka. Daugiausiai naujų minčių kyla tuomet, kai susipažįstu su naujais žmonėmis. Supratau, kad su žmonėmis bendrauti galima ne tik baruose ir kavinėse, bet ir kitose vietose. 1999-aisias, kai pradėjau savo verslą, buvau visiškai viena. Turint savo verslą, kiekviena diena virsta nauju nuotykiu.”

Tinklas „Shenet” aptaria įvairias moterims aktualias temas, kurios varijuoja nuo maisto iki verslo ir lyderystės. Renginyje viešėjusi lektorė ir knygų autorė Katarina Widoff pripažino, kad jau daugiau nei aštuoneri metai ji  yra tinklo „Shenet” narė. „Turime rengti susitikimus ir suprasti, kaip galime vieni kitiems padėti, atrasti ryšį. Žmonės gali ieškoti naujų draugų arba potencialių verslo partnerių susitikimuose, kuriuos organizuoja ši bendruomenė. Jie turi norėti kažką duoti, suteikti kitam, vienas kitą išklausyti, turi į viską žvelgti nuoširdžiau ir atviriau. Jei taip mąstysime, tinklas „Shenet” gyvuos dar ilgai,” – savo įžvalgomis dalinosi K.Widoff.

Renginyje aptarti Lietuvos ir Švedijos kultūriniai skirtumai

„Jaučiuosi sutrikęs, nes dar niekada neteko kalbėti auditorijai, kurios 99 proc. yra moterys, – šmaikštavo Švedijos prekybos tarybos vadovas Baltijos šalims Mantas Zalatorius. – Moterų ir vyrų atsakomybės jausmas skiriasi, nes yra pastebėta, kad moterys labiau linkusios skolintus pinigus atiduoti laiku. Man džiugu, kad atsirado iniciatyva, kuri vienija veiklias ir sėkmingas moteris. Neužmirškite integruoti daugiau vyrų.”

Vėliau M.Zalatorius papasakojo apie tai, kuo skiriasi Lietuvos ir Švedijos verslo ypatumai ir kokie šių šalių kultūriniai skirtumai. „Skirtingas vertybes ir kultūras suderinti sunku, todėl toks suderinimas yra labai retas reiškinys, – kalbėjo jis. Kadangi jis retas, vadinasi yra pelningas.”

M. Zalatorius pastebi, kad „švedai yra universalistai, o lietuviai – partikuliaristai. Tai aiškus ir reikšmingas kultūrinis skirtumas. Taip pat svarbu tai, kad Lietuvoje yra daugiau individualistų nei Švedijoje.”

Švedijos prekybos tarybos vadovas Baltijos šalims taip pat pabrėžė, kad lietuviai yra nuolankesni nei švedai ir kaip pavyzdį pateikė tai, kad daugiau lietuvių paprašyti eis dažyti savo viršininko namo, tačiau retas švedas leistųsi taip išnaudojamas.

Anot M.Zalatoriaus, svarbiausia yra tai, kad lietuviai ir švedai yra skirtingi. „Kai esame skirtingi, galime vienas kitą suprasti ir išsiaiškinti, ko nori vienas ir ko nori kitas,” – kalbėjo jis.

Apdovanotos „Shenet.lt” narėmis tapusios moterys

Jolanta Bastienė ir Vaidilutė Eičienė, „Shenet” iniciatorės Lietuvoje, pristatė būsimą šio tinklo veiklą ir būsimus susitikimus. „Džiaugiuosi, kad į šį renginį susitiko tiek daug žmonių. Tai rodo, kad iš tikrųjų darome kažką teisingo. Tikiu, kad ateityje mes galėsime padėti vieni kitų verslams ir tobulėti,” – kalbėjo J.Bastienė.

Renginio metu buvo pagerbtos  ir apdovanotos prie šio tinklo jau prisijungusios moterys. Tinklalapyje „Shenet.lt” skelbiama, kad bendruomenės narės, dalyvaujančios organizuojamose susitikimuose, yra lepinamos įvairiomis dovanomis, pavyzdžiui, kosmetika.

Temos: 1 Švedija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką