Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 22d. 16:59

Lyderystės mokytojas Billas Hybelsas: „Išdrįskite nenumarinti savo vizijos“

Billas Hybelsas
billhybels.org nuotr. / Billas Hybelsas.

Drąsa ir ryžtas – šias dvi vadovo savybes išskyrė Pasaulinėje lyderystės konferencijoje teletiltu pranešimą „Lyderio drąsa“ skaitęs dvasininkas, Willow Creek (JAV) bažnyčios steigėjas ir vyresnysis kunigas, bestselerių autorius Billas Hybelsas.


B.Hybelsas rėžia tiesiai šviesiai: kiekvienas lyderiu tapęs žmogus jau po kelių dienų suvokia, kad lyderystė reikalauja begalinio ryžto – nuo pat pirmos iki paskutinės vadovavimo dienos.

„Drąsa būtina kiekvienam lyderiui“, – aiškino dvasininkas ir pateikė dabar ligos patale gulinčio Pietų Afrikos Respublikos prezidento Nelsono Mandelos pavyzdį.

„Jis sakė: „Apartheido žlugimas – tai tikslas, dėl kurio esu pasiryžęs kovoti iki paskutinės savo gyvenimo dienos, jei tik to reikės. Tai – tikslas, dėl kurio esu pasiryžęs mirti, guldyti galvą.“ Nenuostabu, kad N.Mandela įkvėpė milijonus žmonių prisidėti prie šio tikslo ir pateikė puikų pavyzdį ateities lyderių kartoms“, – kalbėjo pranešėjas.

Vizijas užgesina baimė rizikuoti

Vizija, pasak jo, yra galingiausias ginklas lyderio arsenale. „Vizija – tai ateities vaizdas, uždegantis kitus, įkvepiantis žmones. Lyderis skirtas ne tam, kad kontroliuotų, laikytųsi įsikibęs savo krėslo ir postringautų, koks jis puikus. Lyderis turi uždegti žmones nepasitenkinimu dabartine padėtimi“, – aiškino B.Hybelsas ir įspėjo – kiekviena vizija bus išmėginta.

Kaskart, kai lyderis ragina žmones pereiti iš vieno taško į kitą, giliai širdyje jis suvokia, kad rasis tokių, kurie tam judėjimui priešinsis. Lyderis žino ir tai, kad bus tokių, kurie luktelės ir stebės, kaip reaguoja kiti. Be to, kiekvienas vadovas nujaučia, kad nuėjus pusę kelio galima pritrūkti jėgų užduotį tęsti toliau.

Lyderiai, žinokite, kad regėjimai yra šventi, todėl elkitės su jais labai pagarbiai. Neužgesinkite jų vidurnaktį užėjus bailumo priepuoliui.

„Daugelį lyderių net nuo tokios minties paralyžiuoja baimė. Tada jie tą savo viziją pribaigia, niekam apie ją net neužsiminęs. Jie mano, kad tą viziją saugiausia išsiųsti atgal Dievui: „Ačiū, nereikia, siųsk ją kam nors kitam – aš pernelyg bijau rizikuoti“, – svarstė B.Hybelsas.

Todėl taip žlunga vizijos, kurios galbūt padėtų sukurti daugybę darbo vietų, užkirsti kelią prekybai žmonėmis, padidinti maisto produktų kiekį, kad niekam netektų užmigti tuščiu pilvu. Galbūt numarintos vizijos pažabotų valdžioje įsišaknijusią korupciją ir užbaigtų rasinius ar etninius karus.

„Tikiu, kad Dievas yra atsiuntęs aibę nuostabių gyvenimą keičiančių vizijų. Tačiau jos buvo užgesintos, nes lyderis pabūgo per didelės kainos ar galimo žlugimo. Lyderiai, žinokite, kad regėjimai yra šventi, todėl elkitės su jais labai pagarbiai. Neužgesinkite jų vidurnaktį užėjus bailumo priepuoliui. Įgyvendinkite tą viziją – sutarta?“ – įtaigiai ir uždegančiai ragino B.Hybelsas.

Pakilimas, sąstingis, o gal – jau baigtis?

Įgyvendindami savo vizijas lyderiai atsiduria situacijose, kai jų vadovaujamos organizacijos reikalai krypsta blogyn, yra ištikti stagnacijos arba eina geryn.

„Vienas pagrindinių lyderystės komponentų – faktinės situacijos įvertinimas. Patikėkite: visa jūsų komanda jau seniai žino faktinę organizacijos padėtį, tik laukia, kada jūs išdrįsite ją pripažinti ir priimsite sprendimus, galinčius tai pakeisti“, – užtikrino pranešėjas.

Savo uždegančioje kalboje jis pabrėžė, kad įmonei išgyvenant nuosmukį, vadovas turi skubiai skelbti pavojų: „Kiekvienas darbuotojas turi suvokti, kad, jei tučtuojau nesiims priemonių, iškils grėsmė organizacijos išlikimui. Vadovas privalo sudaryti veiklos planą ir jį vykdyti“, – aiškino B.Hybelsas.

Sąstingis, kolektyvą apėmęs snaudulys – organizacijos irgi toli nenuves: „Tokiu atveju lyderis turi užkurti pirtelę. Jis turi savo komandą įtikinti, kad stagnacija yra visiškai nepriimtina. Tai – pranašiškas galimos baigties ženklas.“

Patikėkite: visa jūsų komanda jau seniai žino faktinę organizacijos padėtį, tik laukia, kada jūs išdrįsite ją pripažinti ir priimsite sprendimus, galinčius tai pakeisti.

Kai įmonė išgyvena pakilimą, talentingas vadovas didins darbuotojams algas, į areną išleis naujus lyderius ir kaups lėšas ateičiai.

Kiekviena organizacija patiria visas tris fazes. Klausimas, kaip iš jų išbrendama.

Kokie žmonės irkluoja įmonės valtį

Gera atmosfera organizacijos viduje – dar vienas svarbus momentas.

B.Hybelsas rekomenduoja kiekvienai įmonei pasamdyti neutralius ekspertus, kurie galėtų įvertinti mikroklimatą ir įmonės sveikatą. Paaiškės, kad įmonėje pilna užslėpto nepasitenkinimo, neišnarpliotų konfliktų, neišlietų jausmų, įsižeidimų ir pan.

„Tokiu atveju reikės daugybės pokalbių, susirinkimų, drąsių atsiprašymų, padarytų klaidų pripažinimo“, – sako B.Hybelsas ir priminė, kad žmonės ateina dirbti į organizacijas, tačiau palieka jų vadovus.

„Ar jūsų darbovietėje sveika atmosfera, ar žinote, kokia ji? Jei nenorite įvardyti, pripažinkite, kad pasiutusiai bijote atsakymo!“ – pareiškė pranešėjas.

Tokiu atveju reikės daugybės pokalbių, susirinkimų, drąsių atsiprašymų, padarytų klaidų pripažinimo.

Lyderis turi priimti atsakomybę už organizacijos sveikatą ir jokiu būdu nemokėti algos tiems žmonėms, kurie niokoja savo darbo terpę: „Nors labai sunku, kartais tenka atsisveikinti su ilgai dirbusiais kolegomis, tapusiais neliečiamaisiais. Sudėtinga irtis pirmyn, kai tik trys iš valtyje esančių žmonių irkluoja, penki snaudžia, o du netgi stengiasi, kad ji nuskęstų.“

Mokytojas, ganytojas, įkvėpėjas

Billas Hybelsas – pasaulinės lyderių konferencijos pradininkas. Konferencija tuo pačiu metu vyksta daugiau nei 90 šalių, 525 pasaulio miestuose.

Pastorius B.Hybelsas – tai šiuolaikinės bažnyčios strategijos įkvėpėjas, vienos didžiausių JAV bažnyčių ganytojas (per savaitę pamaldose apsilanko daugiau nei 24 000 žmonių).

Be to, jis yra vadovų konsultantas, mokytojas, patarėjas, pasišventęs juos mokyti ne tik išsivysčiusiose šalyse, bet ir skurdžiuose, konfliktiniuose pasaulio regionuose. Tai ir bestselerių autorius, parašęs daugiau nei 20 knygų, tarp jų Courageous Leadership ir Axiom: Powerful Leadership Proverbs. Šis žmogus, laikomas vienu įtakingiausių lyderių JAV, kiekvienais metais per konferenciją pristato naujų, naudingų idėjų ir pasiūlymų.

Temos: 1 Mokytojas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką