Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 3d. 22:04

Metų teisininkas Rytis Valūnas laužo stereotipus: teisininkas neturi būti pilkas

Rytis Valūnas
Manto Kubilinsko nuotr. / Rytis Valūnas

Rytis Valūnas – pripažintas teisininkas, jaunas vyras Klaipėdoje dirba „Klaipėdos naftos“ Teisės skyriaus vadovu. R. Valūno laisvalaikis dar spalvingesnis.

Teisininkas – prisiekęs dzūkas, kuris ne tik gali kalbėti tarmiškai, bet ir siekia gimtajame Alytuje suburti viso pasaulio dzūkus. R. Valūnui nesvetima ir sostinė. Po darbų jis lekia į Vilnių, kur aktyviai dalyvauja Pasaulio ekonomikos forumo „Global Shapers“ tinklo Lietuvoje veikloje.

– „Bendrovių ir institucijų teisininkų asociacija“ šiais metais jums skyrė „Metų teisininko“ titulą. Ar tai reiškia, kad viskas pasiekta, ar atvirkščiai – postūmis judėti tolyn?

– Didžiausią įtaką mano laimėjimui, ko gero, padarė galimybė dirbti prie Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto. Jis teisiškai ir organizaciškai buvo itin sudėtingas bei įtemptas, reikalavo sudėtingų, tačiau kartu ir greitų sprendimų. Tai – daugiau nei kelerių metų darbo rezultatas. Todėl apdovanojimas – malonus darbų įvertinimas, iš kitos pusės, užmigti ant laurų negalima. Tai – motyvacija tobulėti.

Man malonu sugrįžti į Alytų, nes tai miestas, kuriame išaugau, kuriam jaučiu dėkingumą ir noriu atsilyginti savo idėjomis

– Koks požiūris į teisininko profesiją šiuo metu? Kaip norėtumėt jį pakeisti?

– Šiuolaikinėmis veiklos sąlygomis teisininkui nepakanka gerai išmanyti teisės aktų, būtina žinoti kompanijos „vidinę virtuvę“ ir bendrą kontekstą – verslo aplinkos, politikos, be to, netgi išmanyti viešuosius ryšius. Noriu populiarinti teisininko profesiją ne kaip pilko teisininko, užsidariusio tarp popierių, o kaip žmogaus, kuris domisi, kas vyksta kompanijos viduje ir išorėje, gali patarti ir būti svarbus priimant verslo sprendimus. Norėtųsi, kad teisininkai būtų labiau aktyvūs, orientuotųsi į sprendimų, naudingų verslui, paiešką, o kompanijos drąsiau įtrauktų teisininkus į valdybas, svarbiausių sprendimų priėmimo procesus.

– Buvote vienas iš kelių idėjinių Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklo „Global Shapers“ tinklo steigėjų Lietuvoje?

– Studijuodamas JAV užmezgiau kontaktą su Pasaulio ekonomikos forumo būstine. Kai grįžau į Lietuvą, supratau, kad man labai trūksta ryšio su tarptautine bendruomene. Su keliais draugais pasvarstėme, kad būtų įdomu Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo atstovybę įkurti Lietuvoje. Tai nutiko negreitai. Praėjo pusė metų nuo kalbų iki patvirtinimo, kad Davosas mumis pasitiki. Verslininkas Ilja Laursas ir prezidentas Valdas Adamkus sutiko būti „Global Shapers“ globėjais. O tada jau galėjome pritraukti motyvuotus žmones.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Ilja Laurs
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Ilja Laursas

– Šiemet „Global Shapers“ tinklui tenka organizuoti jaunimo Davosą „Shape Europe“. Kuo šis renginys toks svarbus?

– Manau, tai – tiek Lietuvos jaunimo, tiek visos valstybės įvertinimas. Pasaulio ekonomikos forumas patikėjo mumis, kad esame verti surengti tokį renginį, nukonkuravom kitus miestus, tokius kaip Oksfordą, Londoną, Milaną. Esame vis labiau matomi tarptautinėje aplinkoje, esame įdomūs, galime būti išgirsti, parodyti savo patrauklumą.

Šis renginys asmeniškai kiekvienam dalyviui gali tapti motyvacijos šaltiniu. Jaunimo Davose gali susipažinti su žmonėmis, kurie, pavyzdžiui, Afganistane pastatė pirmąjį pieno fabriką arba vadovauja mados žurnalui Dubajuje. Tada supranti, kad ir tu gali veikti kone bet ką. Tikiu, kad tokios pažintys gali nuvesti į naujus bendrus projektus.

Esame vis labiau matomi tarptautinėje aplinkoje, esame įdomūs, galime būti išgirsti, parodyti savo patrauklumą

Svečiams galėsime parodyti, kad Vilnius – gera vieta verslui. Tą rodo ir naujausi indeksai. Žinoma, noriu palinkėti valstybei neužmigti ant laurų, įsiklausyti į siūlymus, uoliai ieškoti sprendimų, gerinančių verslo ir investicinę aplinką ir juos nedelsiant įgyvendinti. Taip pat svarbu skirti adekvatų dėmesį regionams. Visiems klausimams būtinas ilgalaikis požiūris ir vizija. Šiuo atžvilgiu, vis pagalvoju, ko reikia, kad Lietuva galėtų sekti gerąja Singapūro, Šveicarijos, kaimyninės Estijos valdymo praktika. Su „Global Shapers“ tinklo Lietuvoje nariais ateinančiais metais keliame tikslą pateikti pasiūlymų inovacijų, švietimo bei regionų politikos srityse.

– Nuolat važinėjate tarp trijų miestų – Vilniaus, Klaipėdos ir gimtojo Alytaus. Kuo jums svarbi gimtinė?

Su „Global Shapers“ tinklo Lietuvoje nariais ateinančiais metais keliame tikslą pateikti pasiūlymų inovacijų, švietimo bei regionų politikos srityse

– Man malonu sugrįžti į Alytų, nes tai miestas, kuriame išaugau, kuriam jaučiu dėkingumą ir noriu atsilyginti savo idėjomis, todėl dalyvauju iniciatyvoje „City Alumni“, kuri buria bendraminčius, norinčius padėti savo gimtiesiems miestams. Su bendraminčiais Alytuje aptarėme miesto plėtros strategiją, stengėmės paskatinti kuo daugiau jaunimo dalyvauti rinkimuose, organizavome jaunųjų kandidatų į savivaldą diskusiją. Aktyviai veikia ir Alytaus chemikų alumni. Jų dėka nuo rugsėjo pradės veikti jaunųjų chemikų mokykla, vyksta bendradarbiavimas su vietos mokytojais. Norinčių veikti Alytuje ir kituose miestuose netrūksta, bet be visuomenės reikalingas ir visapusiškas savivaldybių įsitraukimas ir palaikymas.

– Norite organizuoti pasaulio dzūkų suvažiavimą. Kaip kilo tokia idėja?

– Gyvenant užsienyje teko sutikti daug alytiškių, kurie nepraradę ryšio su gimtąja Dzūkija. Būtų smagu, kad ir kartą per dvejus metus sugrįžti, pasidalinti patarimais, pabūti kartu, padėti ne tik miestui įgauti daugiau bendruomeniškumo. Ir žinoma, suvalgyti šviežių dzūkiškų grybų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką