Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milda Dargužaitė: Lietuvoje nėra tinkamų sąlygų ir rūpintis šeima, ir siekti karjeros aukštumų

Milda Dargužaitė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Milda Dargužaitė
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvoje tik 9 proc. moterų turi savo verslą. Pagal šį rodiklį Europos Sąjungoje užimame 17 vietą – žemiau už mus yra tik Suomija ir Bulgarija. „Tai labai didelis neišnaudotas potencialas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė.

„Moterys neišnaudoja savo galimybių pradėti savo verslą. Aišku, jos labiau įsitraukia į vaikų auginimą, tačiau turint verslą tokiu atveju galima lanksčiau žiūrėti į darbo valandas“, – tikino pašnekovė. 

Moterimis nepasitiki

„Manau, kad moterims čia yra daug sunkiau, nes vyrai į vadovaujančias moteris žiūri daug nepalankiau negu Vakaruose. Ten gal viskas labiau užslėpta, čia daug atviriau“, – sakė M. Dargužaitė.

Lietuvoje vyrų verslininkų yra dvigubai daugiau, tad galima teigti, kad moterims šalyje pradėti verslą sekasi sunkiau. Su tuo sutinka ir M. Dargužaitė. Pasak pašnekovės, moterims ir Vakaruose yra daug sunkiau „prasimušti“ į vadovaujančias pozicijas.

„Moterims daug sunkiau gauti paskolą, bankininkai jas vertina kaip prisiimančias didesnę riziką. Čia galėtų būti kažkokia tai diskriminacija, kurią irgi reiktų išspręsti“, – teigė moteris.

Pasak M. Dargužaitės, moterims sunkiau savo verslą pradėti sekasi ir dėl šeimos. Jos teigimu, Lietuvoje nėra tinkamų sąlygų ir rūpintis šeima, kurti asmeninį gyvenimą, ir siekti karjeros aukštumų.

„Šeimos išlaikymas yra viena iš didesnių priežasčių. Nežinau, kaip Lietuvoje yra su vaikų darželiais, bet manau, kad tai sudaro sunkumų kilti karjeros laiptais. Vien tik dėl to, kad yra atsakomybė šeimoje. Kitas dalykas – požiūris. Čia aš matau didžiausią skirtumą tarp Lietuvos ir Vakarų. Manau, kad moterims čia yra daug sunkiau, nes vyrai į vadovaujančias moteris žiūri daug nepalankiau negu Vakaruose. Ten gal viskas labiau užslėpta, čia daug atviriau“, – sakė M. Dargužaitė.

123RF nuotr./Darbuotoja biure
123RF nuotr./Darbuotoja biure

Laikomos agresyviomis

„Į moterį žiūrima ne kaip į specialistę, o vadovaujanti moteris yra ta, kuri yra agresyvi, arogantiška, su ja daug sunkiau „susidirbama“. Lietuvoje moteris turi sunkiau dirbti ir daugiau įrodyti, kad ji kažką sugeba, kad pakiltų į aukštesnes pozicijas“, – pridūrė pašnekovė.

M. Dargužaitės tikinimu, moterims trūksta informacijos apie nuosavo verslo kūrimą. Pašnekovės nuomone, įvairūs seminarai ir renginiai padėtų joms sužinoti atsakymus į kylančius klausimus, išsklaidytų tvyrančias abejones, suteikdami reikiamą informaciją ar praktiškai pamokydami.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką