Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ne meilės, o bedarbių miestas: Paryžiuje protestavo darbo nerandantys prancūzai

Paryžius
„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijoje darbo neturi per 3 mln. žmonių
Šaltinis: 15min
0
A A

Beveik du tūkstančiai žmonių šeštadienio popietę žygiavo Paryžiuje, siekdami atkreipti dėmesį į nedarbo problemą, praneša naujienų portalas fri.fr.

Prancūzijoje nedarbas pasiekė 14 metų aukštumas. Pasirodžius naujai statistikai, prancūzai išėjo į gatves skanduodami „Padekime darbdavius“, „Darbo visiems“ ir panašius šūkius.

Žygio organizatoriai teigė, kad augantis nedarbas nėra vien tik krizės padarinys, nors politikai teigia, kad būtent krizė nulėmė aukštą nedarbą šalyje.

Žygyje dalyvavo ir kairiųjų pažiūrų organizacijos, siekiančios tiesiog pakeisti tvarką valstybėje – darbo vieta turėtų būti užtikrinama kiekvienam.

Prancūzai siekė atkreipti dėmesį ir į dirbančiuosius labai sunkiomis sąlygomis.

Tuo metu Virginie Gorson, organizacijos, sprendžiančios nedarbo problemas, atstovė, aiškino – jei norima sukurti tvarką, kur kiekvienas turi darbą, dirbantiesiems teks dalytis savo darbo vietomis su bedarbiais. Jos teigimu, neįmanoma nedarbo smarkiai sumažinti per kelis mėnesius, kaip ir staigiai padidinti mažai uždirbančių žmonių pajamas.

Pašalpa, skiriama bedarbiui, Prancūzijoje siekia 460 eurų per mėnesį. Tuo metu skurdo riba yra 964 eurai. V.Gorson teigimu, reikėtų išmoką bedarbiui didinti bent 250 eurų.

Spalį bedarbių skaičius Prancūzijoje išaugo 45,4 tūkst. ir pasiekė 3,1 mln.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką