TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams – geresnės socialinės garantijos

Aplinkos ministerija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aplinkos ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 15 d. Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymams patikslinti ir papildyti teisinį aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės proceso reglamentavimą.

Įstatymo projektu siekta aiškiau reglamentuoti pareigūnų kompetenciją, teises ir pareigas. Taip pat nustatyti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų patekimo į privačias teritorijas, fizinių asmenų gyvenamąsias patalpas tvarką, veiksmus atliekant juridinių ir fizinių asmenų patikrinimą.

Aplinkosaugininkai, gavę teismo leidimą, ir iki šiol galėjo patekti į privačias teritorijas. Dabar bus patikslinta tvarka, kaip ir kokiu pagrindu jie gali teismo prašyti tokio leidimo.

Projektu taip pat norima pagerinti neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių socialines garantijas.

Aplinkos ministerija siūlo padidinti neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui valstybės išmokamą vienkartinę pašalpą, jeigu atliekant neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus funkcijas jam buvo sutrikdyta sveikata ir dėl šio sutrikdymo nustatytas nedarbingumas.

Anksčiau už įvairų nedarbingumo lygį buvo išmokama nuo 30 iki 50 MGL (3 900 – 6 500 Lt) dydžio išmoka. Aplinkos ministerijos siūlymu, išmokos padidintos. Dabar jų dydis sieks nuo 120 iki 250 bazinių socialinių išmokų (15 600 – 32 500 Lt).

Neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui žuvus atliekant neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus funkcijas, jo šeimos nariams (sutuoktiniui, nepilnamečiams vaikams (įvaikiams), vaikams, gimusiems po žuvusiojo mirties) ir nedarbingiems asmenims, kurie buvo žuvusiojo išlaikomi ar jo žuvimo dieną turėjo teisę gauti jo išlaikymą, išmokama lygiomis dalimis 500 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė pašalpa (65 000 lt). Anksčiau ši suma buvo penkiskart mažesnė – 13 000 litų.

Išimtys tarnybinių automobilių žymėjimui

Vyriausybė taip pat pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui suteikti išimtį aplinkos apsaugos inspektorių tarnybinio automobilio žymėjimui.

Anksčiau automobiliai privalėjo būti pažymėti užrašais ir logotipais, tačiau tai sukeldavo keblumų vykdant kontrolės funkcijas, kuomet pažeidėjai spėdavo pamatyti pareigūnus ir pabėgti arba paslėpti nusikalstamos veiklos požymius.

Pagrindinis automobilių ženklinimo tikslas – taupiai naudoti valstybės lėšas, kontroliuoti tarnybinių automobilių naudojimą. Šiuo metu Aplinkos ministerija vykdo projektą, po kurio visi tarnybiniai inspektorių automobiliai bus „apginkluoti“ GPS/GSM įranga. Taip bus užtikrinta ir tarnybinių automobilių naudojimo kontrolė nepriklausomai nuo to, ar jie bus pažymėti įstaigos pavadinimu ir logotipu, ar ne.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės metodai, būdai, ypač gyvosios gamtos apsaugos srities, iš esmės skiriasi nuo kitų kontrolę vykdančių institucijų pareigūnų darbo specifikos. Pavyzdžiui, pareigūnui atvykti ir patikrinti vandens telkinį, prie kurio galima privažiuoti tik per gyvenvietę, nepastebėtam nėra galimybių, jei jis vyksta su pažymėtu tarnybiniu automobiliu. Tokiu atveju pažeidėjai ryšio priemonėmis gali būti informuoti apie pareigūnų atvykimą, tad užtenka kelių minučių, kad pažeidimas būtų paslėptas ir išvengta atsakomybės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką