TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Parama pirmajam darbui jau pasinaudojo beveik 6 tūkst. jaunuolių

Darbo paieškos
123rf.com nuotr. / Darbo paieškos
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie 6 tūkst. jaunuolių lengviau rado darbą, o daugiau nei 1,3 tūkst. Lietuvos įmonių pasinaudojo mokestinėmis lengvatomis, kurios taikomos pirmąjį darbą jaunimui suteikiančioms įmonėms, antradienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

„Džiugu, kad ši priemonė, skirta didinti jaunimo užimtumą ir padėti jaunuoliams įgyti praktinio darbo patirties, per tokį trumpą laikotarpį jau spėjo ne tik padėti tūkstančiams jaunuolių, bet ir paskatino darbdavius patikėti jaunų, gabių žmonių perspektyvumu ir išugdyti patyrusius, kompetentingus darbuotojus“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Priemonei „Parama pirmajam darbui“ įgyvendinti SADM skyrė 32 mln. Europos socialinio fondo lėšų.

Šiuo metu įmonėms jau išmokėta beveik 7 mln. litų už 6 tūkst. jaunų darbuotojų.

„Ši priemonė iš tiesų pasiteisino. Galimybėmis domisi ne tik darbdaviai, bet ir pats jaunimas, ieškantis pirmosios darbovietės. Per dieną iš darbdavių gauname vidutiniškai 70 prašymų.Tikime, kad šios priemonės poveikis bus ilgalaikis ir prisidės ne tik prie jaunimo didesnio užimtumo, bet ir prie Lietuvos įmonių konkurencingumo stiprinimo“, – sako programą administruojančios bendrovės INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka.

Aktyviausiai šia priemone naudojasi įmonės, turinčios daugiau nei 250 darbuotojų (52 proc.). Tiek vidutinės (22,9 proc.), tiek ir mažos bei mikro įmonės (23,1 proc.) kreipiasi šiek tiek mažiau.

Daugiausiai kreipiasi įmonės, kurių pagrindinė buveinė didžiuosiuose šalies miestuose, tačiau labai aktyviai šiomis galimybėmis domisi ir Marijampolės bei Utenos apskričių verslininkai.

Primename, kad darbdavys, įdarbinęs jauną asmenį, turi galimybę kreiptis į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) dėl darbo užmokesčio dalies kompensavimo, pateikdamas būtinus paramai gauti dokumentus.

Darbo užmokesčio, kuris tokiam darbuotojui apskaičiuotas ne anksčiau nei nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d., dalis (t. y. 23,3 proc. nuo apskaičiuoto darbo užmokesčio) kompensuojama kas kalendorinį ketvirtį. Iš viso darbo užmokesčio dalies kompensavimui skirta 32 mln. litų Europos socialinio fondo lėšų.

Darbdaviui pageidaujant (pateikus paraišką INVEGAI), kompensuojama fiksuota pirmą kartą įsidarbinusio ir iki tol pagal darbo sutartį nedirbusio jauno asmens nuo 16 iki 29 metų atlyginimo dalis (ne ilgesnį kaip 12 mėnesių laikotarpį). Kitaip tariant, darbdavys darbuotojui moka nustatytą darbo užmokestį ir visas su darbo užmokesčiu susijusias įmokas, o dalis darbo užmokesčio sumos darbdaviui kompensuojama iš priemonės „Parama pirmajam darbui“ lėšų.

Priemone gali pasinaudoti visi privatieji ir viešieji juridiniai asmenys (išskyrus biudžetines įstaigas), užsienio įmonių filialai ir atstovybės Lietuvoje, fiziniai asmenys, pirmą kartą įdarbinę darbinės patirties neturintį asmenį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką