Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 24d. 14:35

Paslaugos.lt svetainė gyvenimą pakeitė radikaliai: dažytojo profesiją pavertė sėkmingu verslu

 Rodion su šeima
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rodion su šeima

32-ejų vilnietis Rodionas Rais daug metų dirbo dažytoju, įgijo įvairių statybos darbų įgūdžių, tačiau sėkmingą veiklą išvystė tik tuomet, kai užsiregistravo internetinėje svetainėje Paslaugos.lt ir pradėjo gauti daug užsakymų. Vos per metus laiko Rodiono gyvenimas pasikeitė radikaliai, jis tapo 16 žmonių brigados vadovu, gauna geras pajamas, įgyvendina savo svajones ir gali daugiau laiko skirti šeimai.

Statybų darbų pagalbinio darbininko duonos Rodionas paragavo anksti, pradėjo dirbti nuo 14-os metų. „Mano gyvenimas susiklostė taip, kad mokytis neturėjau sąlygų, nebaigiau septynmetės mokyklos“, – apie savo asmeninį gyvenimą nedaugžodžiauja Rodionas.

Išmokytas įvairių darbų, tapo meistru ir buvo paleistas į gyvenimą

Rodionas šiltai mini gerą žmogų šiaulietį S. Baktį, kuris mokė vaikiną įvairių darbų, aukojo savo laiką, tačiau atėjo metas, kai „Sigitas mane padarė meistru ir paleido į gyvenimą“, – prisimena Rodionas. Dabar jis gali didžiuodamasis pasisakyti, kad pažymi du kartus po šešiolika – dažytoju tapo būdamas 16-os ir juo pradirbo 16 metų. Beje, per visą šį laikotarpį Rodionas išmoko ir kitų statybos bei remonto darbų – sunku būtų net išvardinti visas profesijas. Ir visa tai vyras pasiekė savarankiškai, įgydamas praktinius įgūdžius, be jokių mokslų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima

Rodiono gyvenime prasidėjo naujas etapas, kai jis su draugu nutarė griebti jautį už ragų – dirbti ne tik dažytojais, bet ir ieškoti užsakymų įvairiems statybos ir remonto darbams: „Atidarėme internetinę svetainę, kurioje reklamavome savo paslaugas.“ Deja, savarankiškas darbas nebuvo rožėmis klotas – reikėjo nuolat investuoti pinigus į reklamą, o darbo pasiūlymų buvo nedaug – per mėnesį vyrai sulaukdavo vos vieno kito telefono skambučio. Galų gale Rodiono draugui trūko kantrybė – jam buvo gana tokio „verslo“, nenorėjo daugiau kišti pinigų į svetainės išlaikymą ir reklamą.

Draugas išdavė savo sėkmės paslaptį

Gyvenimo užgrūdintas Rodionas nutarė nenuleisti rankų, jis kreipėsi į vieną sėkmingai dirbantį draugą ir paprašė išduoti sėkmės paslaptį. Pasirodo, paslaptis buvo labai paprasta – draugas naudojasi Paslaugos.lt svetaine, kur reklamuoja savo paslaugas ir sulaukia darbų užsakymų. Tiesa, skambučių daug nebūdavo, nes draugas nesinaudojo papildomomis svetainės paslaugomis, kurios iškelia skelbimą į pirmas pozicijas.

Paskatintas draugo sėkmės bei palaikomas ir motyvuojamas žmonos, Rodionas taip pat nusprendė savo veiklą reklamuoti Paslaugos.lt svetainėje – užsiregistravęs gavo nuolaidą skelbimui, užpildė visą reikiamą informaciją ir jau pirmomis dienomis sulaukė skambučių su darbo pasiūlymais. „Iš pradžių dariau kaip ir visi – stengiausi nepraleisti nė vieno pasiūlymo, ėmiausi visų darbų. Tačiau labai greitai pamačiau, kad neužtenka vien tik mano rankų – pasiūliau darbo kolegai. Darbų pasiūlymai ateidavo vis smagesni ir man kilo mintis – o kodėl nepabandžius paieškoti daugiau darbuotojų?“ – svarstė Rodionas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima

Pradėjo lipti į kalną

Per kelias savaites radęs kelis darbuotojus, Rodionas jiems perdavė vieną objektą. Dar kitą savaitę sutaręs dėl naujo objekto, į jį nusiuntė naujus žmones. „Taip pradėjau lipti į kalną. Per nepilnus metus, kai susikūriau puslapį Paslaugos.lt svetainėje, sulaukiau sėkmės, dabar galiu save vadinti verslininku“, – pagrįstai didžiuojasi savo pasiekimais Rodionas ir patikslina, kad žmonių neįdarbina, visi dirba su individualios veiklos pažymėjimais.

Darbuotojų dažnai trūksta, jų tenka ieškoti socialiniuose tinkluose, skelbimų portaluose – Rodionas patikrina naujo žmogaus atliekamų darbų kokybę ir jeigu tenkina darbo sąlygos ir atlyginimas – pradeda kartu dirbti.

Pastaruoju metu su Rodionu dirba 16 žmonių, vykdo kelis objektus. Rodionas džiaugiasi, kad dabar gauna geras pajamas, kurių užtenka aprūpinti šeimą. Jis nusipirko gerą mašiną, su šeima atostogavo Lietuvos pajūryje, gali išvažiuoti ir į užsienį. „Paslaugos.lt pakeitė mano gyvenimą. Jei reikia kokios nors informacijos ar pagalbos, visada geranoriškai konsultuoja ir padeda portalo darbuotoja“, – tvirtina vyras.

„Atliekame visą vidaus apdaila nuo A iki Z, tačiau siekiame išaugti iki tokio lygio, kad galėtume statyti individualius namus“, – savo veiklos ateities gaires braižo R.Rais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima

Krizės nejaučia, užsakymų gerokai padidėjo

Prasidėjus pandemijai, kai kurios verslo sritys nukentėjo, tačiau R.Rais tvirtina, kad dabar pasiūlymų sulaukia gerokai daugiau nei prieš karantiną – apie 40 proc. išaugo užsakymų skaičius: vidutiniškai per darbo dieną gauna 20–25 elektroninius laiškus, taip pat sulaukia 15–20 skambučių.

Dažnai statybinių darbų paslaugų tiekėjus susiranda ir per rekomendacijas, kai žmonės pamato kokybiškai atliktą darbą pas draugus ar pažįstamus. Pasak verslininko, jo komandos paslaugos nėra pigiausios, taikomi standartiniai statybų rinkos įkainiai.

Verslininkas pasakoja, kad su klientais bendrauja individualiai, kai kurie net tampa draugai, vyksta vieni pas kitus į svečius. Jų atliktais darbais liko patenkinti „Swedbank“ darbuotojai, vėliau rekomendavo savo šeimos nariams, teko dirbti ir kaip subrangovams „Akropolyje“. „Man nesmagu save girti, bet žmonės mato, kaip mes dirbame. Jei klientai būtų nepatenkinti, negautume tiek daug palankių atsiliepimų ir užsakymų“, – mano Rodionas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rodion su šeima

Verslininku tapęs vyras džiaugiasi, kad dabar gyvena daug geriau nei anksčiau, turi nuostabią šeimą, su kuria gali praleisti daugiau laiko, bet dar daug svajonių liko neįgyvendintų. „Darbų užtenka, reikia tik norėti dirbti ir mokėti save motyvuoti. Man pasisekė, kad suradau Paslaugos.lt ir pradėjau kilti karjeros laiptais, tačiau jei situacija pasikeistų, nepabijočiau apsivilkti darbo kombinezoną ir vėl atlikti ankstesnius darbus. Tikrai neišpuikau ir nesakau „daugiau niekada“, bet kiekvienas nori gyventi geriau. Savo tikslo reikia siekti, o ne sėdėti rankas sudėjus“, – tvirtina R.Rais.

Remiamas turinys
Temos: 1 Paslaugos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką