Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 07:00

Pirmasis „Centric“ įmonės darbuotojas Kaune: „Pradžia – geriausias metas diegti pokyčius“

IT vadovas Mantas Lukoševičius
Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr. / IT vadovas Mantas Lukoševičius

Paklaustas, ar nebuvo baisu viską metus ateiti į niekur – kompaniją, kuri dar tik kūrė savo būsimą veidą, dėliojosi ateities darbus ir neturėjo nei vieno darbuotojo – „Centric IT Solutions Lithuania“ IT vadovas Mantas Lukoševičius tik šypsosi ir purto galvą: „Aš sąvokas „nauja“ ir „nenauja“ kompanija vertinu kiek kitaip: eidamas dirbti į „Centric“, žinojau, kad tai yra kelis dešimtmečius veikiančios stambios tarptautinės korporacijos dalis, kad įmonės padaliniuose visame pasaulyje dirba tūkstančiai žmonių. O štai galimybė būti pirmuoju darbuotoju ir aktyviai prisidėti prie lietuviškojo padalinio kūrimo – man buvo didžiausias privalumas ir patrauklumas“.

Manto karjera, kaip ir daugumos IT specialistų, prasidėjo dar universiteto suole: 2007 m., tebūdamas trečiakursis, jau gavo rimtą sistemų administratoriaus darbą. Per 4 metus susikrautas solidus techninės patirties ir kompetencijų bagažas atvėrė plačias galimybes ir duris į tuo metu Lietuvoje sparčiai viena po kitos besikuriančias užsienio kapitalo įmones.

„Prisijungiau prie Kaune veikusios vienos iš trijų stambiausių pasaulio IT paslaugų tiekėjų – ir jau tada susižavėjau korporatyvine kultūra. Pajutau, kad noriu dirbti korporacijoje, kad jose veikiančios tvarkos yra sugalvotos ne šiaip sau, bet veikia kaip šimtų tūkstančių žmonių darbą sustyguojantys instrumentai.“

Kaip parodė tolimesnė patirtis dar keliose užsienio kapitalo padaliniuose, korporatyvo taisyklės visur yra panašios, o išmokęs dirbti viename, nesunkiai adaptuosiesi kituose: „Dirbdamas vienoje stambioje finansų kompanijoje aktyviai dalyvavau žmonių samdymo procesuose. Jau tuomet mano tiesioginis vadovas, prieš einant susitikti su kandidatais, sakydavo: teik prioritetą dirbusiems didesnėse bendrovėse. Kodėl? Nes toks darbuotojas jau praėjo bazinę darbo didelėje korporacijoje mokyklą ir perėmė geriausias praktikas, kontaktus. Beje, kalbant apie kontaktus: Lietuva – mažutė, todėl visi vieni kitus puikiai pažįstame. Jau ilgus metus sklando juokelis: „Kodėl kompanijos X darbuotojai susitikę pietų metu nesisveikina? Nes jie jau matėsi ryte, darbo pokalbyje kompanijoje Y,“ – šypsosi Mantas.

Darbdavius susirado pats

Kai prieš dvejus metus perskaitė apie į Kauną ateinančią naują IT kompaniją negirdėtu pavadinimu „Centric“, Mantas ilgai nesvarstė: viena vertus, turėtas darbas jau rodėsi išsemtas tiek pozicijomis, tiek augimo ir kūrybiškumo galimybėmis. Kita vertus, traukė grįžti į Kauną ir, kas svarbiausia, prisijungti prie įmonės pačioje jos įsikūrimo pradžioje.

„Mane žavi galimybė startuoti su kompanija kuo ankstesnėje formavimo stadijoje – kai gali pritaikyti gerąsias praktikas ir jas koreguoti pagal savo įsivaizdavimą. Man patinka daryti įtaką procesams, o kuo anksčiau įsitrauki į komandą – tuo daugiau tos įtakos turi. Todėl įdėmiai sekiau, kokie verslai kuriasi Kaune, mąsčiau, na, kurgi galėčiau pritaikyti savo vadovavimo patirtį, su kokia nauja kompanija galėtume tapti parodomuoju kompetencijų centru, tokiu, kuris pasirodytų geriau už bet kurios kitos šalies padalinius. Man visada malonu girdėti įvertinimą iš užsienio vadovų, kai jie sako: tikrai nesuklydome atidarę savo centrą Lietuvoje,“ – dėsto savo motyvus Mantas.

Na ir kas, kad naujoji kompanija dar net neskelbė būsimų pozicijų ir nebuvo pradėjusi darbuotojų paieškų – Mantui pakako straipsnyje paminėtos „Centric“ technologijų vadovo Freddie Veltmaat pavardės: pats jį susiradęs, Mantas paprašė daugiau papasakoti, ką gi olandai ketina kurti Kaune ir kuo jis, patyręs IT profesionalas ir vadovas, galėtų būti naudingas.

„Kaip jau sakiau, visai nebijojau, kad tai nauja kompanija, mano akimis „Centric“ yra patyrusi kompanija, kurioje dirba per 4 tūkstančiai žmonių! Patirtis kuždėjo, kad niekuo nerizikuoju, atvirkščiai: kai tarptautinė kompanija atidaro naują padalinį, tai yra patogus laikas diegti pokyčius. Pradinis augimo skausmas, procesų formavimas man yra be galo įdomus ir labiausiai žavintis,“ – sako Mantas, ne tik padėjęs suburti pradinį „Centric IT Solutions Lithuania“ darbuotojų branduolį, bet ir iki šiol aktyviai dalyvaujantis darbo pokalbiuose.

Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./IT vadovas Mantas Lukoševičius
Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./IT vadovas Mantas Lukoševičius

Techninius darbus pakeitė fasilitavimas

„Samdymo procesas man labai patinka, todėl aktyviai jame dalyvauju – nuo tada, kai gauname CV, iki pasiūlymo žmogui pateikimo. Man įdomi kiekviena stadija. Tiesa, neseniai nusprendžiau, kad techninėje stadijoje nebedalyvausiu: paprasčiausiai nebesu tiek techninis ekspertas, kiek mūsų komandos inžinieriai ir architektai, kuriais pasitikiu ir patikiu įvertinti kandidato techninę kompetenciją,“ – sako Mantas, pridurdamas, kad prarasti įgūdžiai yra kaina, kurią vadovai moka atsitraukdami nuo techninių darbų ir atsidėdami įmonės, darbuotojų ir projektų procesams.

„Ne paslaptis, kad ne vienas dabartinis darbuotojas įmonėje atsirado mano paskatintas, pakalbintas, pamotyvuotas. Turbūt tai reiškia, kad kažką teisingai darau. Kai išgirstu iš kolegų sakant, kad iki šiol esu geriausias jų turėtas vadovas – tai yra malonu ir motyvuoja dirbti. Priešingu atveju būčiau sau ramiai likęs dirbti inžinieriumi – juk tai užtikrintas, pilnas iššūkių, įdomus ir gerai apmokamas darbas. Tuo tarpu vadovas visada prisiima daugiau rizikos ir atsakomybės,“ – tvirtina per 50 žmonių kolektyvui šiuo metu vadovaujantis Mantas.

Šiuo metu didelę jo darbo dalį sudaro tai, ką pats Mantas vadina fasilitavimu: išgirsti iš komandos narių vertingiausias idėjas ir pasirūpinti, kad jos būtų įgyvendintos. „Juk aš pats nesugalvoju visų inovacijų ir idėjų, kaip galima patobulinti „Centric“. Mano užduotis – išgryninti, kurios idėjos vertos dėmesio ir kurias verta stumti į priekį. Tarkime, mūsų pavyzdinio projekto „Nebula“ vystymo eiga kardinaliai pasikeitė būtent taip – iš vienos geros kolegų idėjos, sulaukusios entuziastingo kompanijos vadovų ir architektų palaikymo. Žodis nebula astronomijoje reiškia vietą, kur gimsta naujos žvaigždės, o įmonėje „Centric“ projektas „Nebula“ yra ne tik vieta, bet ir žinių, žmonių ir įrankių visuma, kurioje gimsta naujos „Centric“ žvaigždės – įvairių tipų aplikacijos. Štai tokias idėjas aš mėgstu išgirsti ir nunešti toliau – kad jos virstų produktu“.

Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./Mantas Lukoševičius
Centric IT Solutions Lithuania archyvo nuotr./Mantas Lukoševičius

 Labiausiai patraukia inovatyviomis technologijomis

Paklaustas, kas darbo pokalbiuose motyvuoja kolegas jungtis prie „Centric“, Mantas sako, kad šiuo metu „Centric IT Solutions Lithuania“ jau yra užsitarnavusi vardą ir interviu metu gali pasigirti savo pasiekimais, kuriamais produktais: „Tai masyvu, tai inovatyvu – dažnai pakanka paminėti vien technologijas, su kuriomis dirbame, kad jau sukeltume potencialaus darbuotojo susidomėjimą. Kodėl? Nes kitose kompanijose tiesiog gali nebūti progos prie tokių technologijų prisiliesti O, kaip žinia, nesvarbu, kiek skaitysite, domėsitės ir analizuosite naujausius įrankius, bet išties juos perkąsite tik tuomet, kai pradėsite juos naudodami atlikti darbines užduotis“. Todėl nenuostabu, kad patys darbuotojai didžiuojasi DevOps, debesijos pasiekimais – galėdami būti inovatyvių šios srities sprendimų avangarde.

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką