Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 17d. 15:43

Po svarstymo pritarta Darbo kodekso pataisoms dėl apmokėjimo už nepanaudotas atostogas

Euro krizė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Atostogos

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisų projektui Nr. XIP-4613(2). Šiuo projektu siekiama padidinti darbo santykių lankstumą, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, derinti darbo santykių reglamentavimą su darbuotojų saugumo užtikrinimu.

Projektu siekiama užtikrinti darbuotojų saugumą verslo ar jo dalies perdavimo atveju; nustatyti galimybę reaguojant į rinkos pokyčius darbo grafikus nustatyti ir darbo tvarkos taisyklėse.

Svarstomomis pataisomis Darbo kodekse siūloma įtvirtinti, kad piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas būtų išmokama nutraukiant darbo sutartį, bet ne daugiau kaip už  trejų darbo metų nepanaudotas kasmetines atostogas, jei darbuotojas faktiškai galėjo jomis pasinaudoti ir kolektyvinėje sutartyje nenustatyta kitaip.

Darbo kodeksą siūloma papildyti nuostata, numatančia, kad verslo ar jo dalies perdavimo atveju darbo santykiai tęstųsi tokiomis pačiomis sąlygomis verslo perėmėjo įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, nepaisant verslo ar jo dalies perdavimo teisinio pagrindo. Pakeisti darbo sąlygas ar nutraukti darbo sutartį dėl verslo ar jo dalies perdavimo būtų draudžiama. Apie būsimą verslo ar jo dalies perdavimą darbuotojui turėtų būti pranešta iš anksto raštu ne vėliau kaip prieš dešimt darbo dienų, nurodant verslo ar jo dalies perdavimo datą, teisinį pagrindą, tokio perdavimo ekonominius ir socialinius padarinius darbuotojui.

Svarstymo metu buvo pritarta Seimo nario Gintaro Steponavičiaus siūlymui, numatančiam, kad darbdavys galėtų nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju, kai jam sueina 65 metai.

Numatoma, kad naujomis teisėtomis priežastimis darbdavio iniciatyva  nutraukti darbo santykius negalėtų būti darbuotojo ketinimas turėti vaikų bei priklausomybė asociacijoms, išskyrus atvejus dėl asmens išpažintos religijos, tikėjimo ar įsitikimų, dirbantiems religinėse bendruomenėse, bendrijose ar centruose, jei reikalavimas darbuotojui dėl išpažintos religijos, tikėjimo ar įsitikimų, atsižvelgiant į religinės bendruomenės, bendrijos ar centro etosą, yra įprastas, teisėtas ir pateisinamas reikalavimas.

Siūloma įstatyme įtvirtinti draudimo atsisakyti priimti į darbą išimtis, kurios galėtų būti taikomos šiais atvejais: dėl asmens išpažintos religijos, tikėjimo ar įsitikinimų, kai darbuotoją į darbą priima religinė bendruomenė, bendrija ar centras ir reikalavimas darbuotojui dėl religijos, tikėjimo ar įsitikinimų, atsižvelgiant į religinės bendruomenės, bendrijos ar centro etosą, yra įprastas, teisėtas ir pateisinamas

Iš darbo sutarčių rūšių siūloma išbraukti sutartis patarnavimo darbams, kuria darbuotojas įsipareigotų teikti darbdaviui asmenines namų ūkio paslaugas.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2012 m. lapkričio 1 d. Iki tos dienos sudarytos patarnavimo sutartys tęstųsi ir joms būtų taikomos atitinkamų darbo sutarčių (neterminuotų ar terminuotų) nuostatos. Numatoma, kad darbuotojai, iki 2012 m. lapkričio 1 d. turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už  trejus darbo metus, turėtų teisę jas išnaudoti iki 2015 m. lapkričio 1 d.  Nutraukiant darbo sutartį iki 2015 m. lapkričio 1 d., piniginė kompensacija būtų išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas.

Vyriausybė iki 2012 m. lapkričio 1 d. turėtų priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Po svarstymo už projektą balsavo 34, susilaikė 17 Seimo narių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką