TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekomendacijos svarbiau už nepriekaištingą gyvenimo aprašymą

Darbo pokalbis
123RF nuotr. / Darbo pokalbis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaraisiais metais pasaulį užkariavę socialiniai ir profesiniai tinklai pakeitė ne tik visuomenės, bet ir verslo gyvenimą. Galimybė žvilgtelėti į būsimų darbuotojų ar kolegų paskyras jau tapo norma darbuotojų paieškos ir samdos procese. Tačiau nauji vėjai atnešė ir naujų iššūkių įmonėms, rodo tyrimai.

Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje žmonės linkę rinktis ir paisyti ne tik artimųjų, bet ir visuomenės nuomonės. Tai įrodo ir milžiniškas rekomendacijų bei apžvalgų svetainių populiarumas. Nemaža visuomenės dalis rekomendacijomis dabar pasitiki net labiau nei profesionalų išvadomis ar tyrimais.

Verslas šiuo klausimu kiek santūresnis. Tačiau ir samdos reikaluose rekomendacijos bei viešai prieinama, o ne dirbtinai nugludinta ir į gyvenimo aprašymą patalpinta informacija dažnai nusveria svarstykles į vieną ar kitą pusę.

Svarbiausia reputacija

Pasak jos, įvaizdis bei viešoje erdvėje sklandanti informacija itin svarbi ir įmonėms, nes būtent į šiuos veiksnius atsižvelgia didžioji dalis darbo ieškančių specialistų.

„Turbūt kiekvienas iš mūsų prieš einant į darbo susitikimą su nepažįstamu pašnekovu, prieš tai bent žvilgteli į jo paskyrą „Linkedin“ ar „Facebook“. Naujausi tyrimai rodo, kad didžioji dalis visuomenės tikrina viešai prieinamą informaciją“, – komentuoja personalo paieškos platformos „Sharecruit“ įkūrėja ir vadovė Asta Čepulytė.

Pasak jos, įvaizdis bei viešoje erdvėje sklandanti informacija itin svarbi ir įmonėms, nes būtent į šiuos veiksnius atsižvelgia didžioji dalis darbo ieškančių specialistų.

„Profesionalai sutinka, kad svarbiausias veiksnys, vertinant naują įmonę, yra tai, ar ji suvokiama kaip puiki vieta dirbti – 56% respondentų atsakė, jog tai yra vienas iš lemiančių veiksnių“, – teigiama atliktos apklausos ataskaitoje.

„Taip pat verta prisiminti praėjusių metų statistiką. Pernai apklausus neseniai įsidarbinusius asmenis 28 šalyse, paaiškėjo, kad net 88% iš jų jau po pusmečio panoro keisti darbą. Tai įvyko dėl neteisingai apie įmonę susidaryto įspūdžio darbo pokalbio metu“, – priduria A.Čepulytė.

Remiasi rekomendacijomis

Tokiame kontekste itin svarbūs tampa ir inovatyvūs, socialiniais tinklais dvelkiantys, darbo paieškos įrankiai ir rekomendacijos, ypač, gaunamos iš esamų darbuotojų.

Pernai apklausus neseniai įsidarbinusius asmenis 28 šalyse, paaiškėjo, kad net 88% iš jų jau po pusmečio panoro keisti darbą

„Įmonės darbuotojai, turėdami tokį darbdavio pasitikėjimą, jaučiasi svarbūs ir yra motyvuoti gerai atstovauti įmonės interesus“, – pritaria „Sharecruit“ vadovė.

Kitaip tariant, darbuotojai tokiais atvejais paprastai jaučiasi atsakingi už pasiūlytus kandidatus, tad pastarieji dažnai būna stipresni nei tiesiog į skelbimą atsiliepę asmenys. Tai patvirtina ir minėti tyrimai. 60% iš personalo specialistų teigia, kad geriausi jų sutikti kandidatai įdarbinti per rekomendacijas.

Todėl rekomendacinės sistemos, veikiančios socialinių tinklų pagrindu arba vidiniuose įmonių tinkluose, sparčiai populiarėja.

Be to, tokios sistemos suteikia galimybę siųsti kandidatams individualizuotus laiškus ir atsilyginti darbuotojams už sėkmingai pritrauktus kandidatus. 67% įmonių tai ir daro – už sėkmingai įdarbintus kandidatus esamiems darbuotojams išmokamos premijos siekiančios nuo 1000 – 5000 JAV dolerių, priklausomai nuo pozicijos, įmonės dydžio ir veiklos sektoriaus.

Pasidomi apie darbdavį

60% iš personalo specialistų teigia, kad geriausi jų sutikti kandidatai įdarbinti per rekomendacijas.

Ekonomikai kylant ir kandidatai tampa išrankesni. Tyrimo duomenimis, šiuo metu net 73% darbo ieškančių asmenų, prieš eidami į pokalbį nori žinoti, kokia yra organizacijos kultūra. 45% norėtų prieš tai peržiūrėti būsimų kolegų ir vadovų paskyras internete.

„Įprastos darbo skelbimų lentos jau tampa neefektyvios, nes darbo skelbimas neturi būti vienpusis. Reikia pateikti kandidatui kuo daugiau svarbios kasdienės informacijos apie įmonę ir kolektyvą, pabrėžiant atsakomybes, skatinimo priemones ir vykdomus projektus. Dar geriau, jeigu galima įkelti vaizdo klipą ar nukreipti kandidatą į esamų darbuotojų ir vadovų paskyras, suteikiant galimybę tiesiogiai su jais susisiekti ir užduoti aktualius, su organizacija susijusius klausimus“, – pasakoja A.Čepulytė.

Įdarbinimo platformos „Jobvite“ šiemet jau septintą kartą atliktos apklausos ataskaitoje teigiama, jog pasaulinėje rinkoje net 93% darbdavių šiais metais įtraukė socialinę mediją į savo personalo paieškos procesą, o 74% personalo specialistų didino paieškai per socialinius tinklus skirtą biudžetą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką