Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų stažuotės užsienyje – galimybė pažinti pasaulį ir susirasti darbo

Austėjos Žvaginytės įspūdžiai iš stažuotės Čekijoje
Nuotr. iš asmeninio albumo / Austėjos Žvaginytės įspūdžiai iš stažuotės Čekijoje
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Nauja patirtis ir galimybės vis dažniau vilioja jaunimą keliauti į užsienio šalis ir ten ieškoti perspektyvų. AIESEC organizacija siūlo jaunimui išvykti į profesionalias bei savanoriškas stažuotes, kurių metu suteikiama galimybė įgyti tarptautinės patirties.

Per pastaruosius dvejus metus galimybe išvykti į tarptautines stažuotes užsienyje per AIESEC organizaciją pasinaudojo 207 jaunuoliai iš Lietuvos. 99 iš jų vyko į profesionalias, kvalifikuotas darbo stažuotes, o 108 rinkosi savanoriškas stažuotes. Per 2013 m. pasaulyje iš viso buvo įvykdyta 28417 tarptautinių stažuočių.

Stažuotės trukmė yra nuo 1,5 mėnesio iki 1,5 metų, tačiau patirtis rodo, jog dažniausiai trumpiausia stažuotė būna bent  3 – 3,5 mėn. Galimos stažuočių rūšys – vadyba, socialinė veikla, pedagogika, technologijų sfera.

Pagrindinės išlaidos, vykstant į stažuotes, yra stažuotės registracijos mokestis (priklauso nuo stažuotės tipo, 500–700 Lt) bei prieigos prie duomenų bazės gavimas. Transporto bilietai, viza, įvairūs skiepai ir kitos apsauginės priemonės.

Kas skatina vykti į mainų programas arba stažuotes svečiose šalyse? Savo visiškai nauja patirtimi ir įspūdžiais su 15min.lt dalijasi tarptautinės jaunimo organizacijos AIESEC Vilniaus lokalinio komiteto prezidentė – Austėja Žvaginytė, šiuo metu išvykusi į stažuotę vienoje didžiausių tarptautinių įmonių, Čekijoje.

– Šiuo metu stažuojatės Čekijoje. Kokie jūsų dabartiniai įspūdžiai?

– Čekijoje esu antrą savaitę. Trumpas laikas, bet jis bėga itin greitai dėl įspūdžių ir patirčių intensyvumo. Kol kas mėgaujuosi viskuo – darbo pobūdžiu, tobulėjimo galimybėmis, mokymais, kuriuos gauname, įmonės kultūra, Čekija bei vasarišku oru.

Baigus studijuoti itin populiarias profesijas, tokias kaip ekonomika ar vadyba, jaunimui sunku gauti darbą, todėl tarptautinė patirtis ir praktiniai įgūdžiai, įgauti dirbant skirtingoje rinkoje, padeda išsiskirti iš minios. 

– Kas skatina jaunimą vykti atlikti praktiką užsienyje?

– Po ekonomikos ar vadybos studijų jaunimui sunku gauti darbą, todėl tarptautinė patirtis ir praktiniai įgūdžiai, įgauti dirbant skirtingoje rinkoje, padeda išsiskirti iš minios.

Taip pat žmonės vyksta į tarptautines savanoriškas stažuotes siekdami savirealizacijos.

– Ar pačiai buvo sunku susirasti vietą stažuotei?

– Mano praktikos paieškos buvo kiek netradicinės. Aš žinojau, jog ši įmonė ieško daugybės praktikantų visoje Europoje ir kontraktą su AIESEC pasirašiau jau žinodama, jog noriu būtent šios patirties. Į šią įmonę pretendavo apie 30 lietuvių, po interviu telefonu 20 iš mūsų buvo pakviesti į assesment day, po kurios buvo pakviestos 6 merginos, tarp kurių ir aš. 

– Koks jūsų praktikos pobūdis, kokia darbinė aplinka, ar stažuotojai iš užsienio priimami kaip lygūs su kitais darbuotojais?

– Mano praktika yra personalo atrankos įmonėje, pardavimų pozicijoje, todėl tikiuosi patobulinti šiuos įgūdžius, išmokti valdyti savo balsą, išmokti išties užmegzti ryšį su žmonėmis.

„Nonstop – Recruitment“ yra didžiulė tarptautinė įmonė, dirbanti su personalo atrankomis tokiuose sektoriuose kaip farmacija, IT, socialinė globa. Šiuo metu dirbu Pardubicėje, mieste šalia Prahos, kur pradeda visi praktikantai, nes čia mums yra organizuojami intensyvūs mokymai, viską mokomės nuo nulio. Įmonė nereikalauja patirties, todėl mokomės efektyvios komunikacijos, empatijos, įtikinimo meno bei specifinių žinių apie rinką, kurioje dirbame.

Dirbu su žmonėmis iš Airijos, Rumunijos, Anglijos, Bulgarijos, Australijos, Lenkijos, Rusijos ir Italijos. Pati įmonė daug į mus investuoja

Dirbu su žmonėmis iš Airijos, Rumunijos, Anglijos, Bulgarijos, Australijos, Lenkijos, Rusijos ir Italijos. Pati įmonė daug į mus investuoja, visi nemokamai galime eiti į sporto kompleksą, lankytis baseinuose, įmonė perka bet kurias grožinės literatūros knygas, kokių tik užsimanome, gyvename karališkuose įmonės apartamentuose.

Dar neįtikėtina tai, jog mes, praktikantai, esame traktuojami lygiai taip pat, kaip visi darbuotojai, mums visi kelia kepures, prieina pasisveikinti. Esame aprūpinti, o ir kavos niekas mums virti neliepia.

Taip pat, sėkmingai įveikusiems praktiką, įmonė siūlo karjeros galimybes, todėl į tai žiūriu kaip į ilgalaikį darbą, ne tik praktiką.

Būtent įmonės kultūra ir neįtikėtinas įmonės požiūris į savo darbuotojus priverčia žandikaulius atvipti.
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką