Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suvirintojus Kaune verbuojantys Anglijos bendrovės „Fruehauf“ atstovai: „Mus šmeižia, bet ir toliau Lietuvoje ieškosime darbininkų“

Uosto kompanijos vis stokoja kvalifikuotų darbuotojų, todėl pačios ėmėsi mokyti bedarbius šios profesijos.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Suvirintojo specialybė paklausi visoje Europoje (asociatyvi nuotr.)
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Kaune visai dienai viešbutyje patalpas išsinuomoję priekabų gamyklos „Fruehauf“ atstovai kvietė žmones dirbti jų įmonėje už 600 svarų per savaitę ir sulaukė nemažo susidomėjimo. Tačiau Anglijoje gyvenantys lietuviai, pamatę šios įmonės skelbimą, perspėjo, kad ši kompanija atleidžia žmones po kelių mėnesių nesumokėjusi algų.

Anglai tokius perspėjimus vadina galimu įdarbinimo agentūrų arba konkurentų šmeižtu, nes įmonė laikosi nuostatos darbininkų ieškoti be tarpininkų ir neimti mokesčio už įdarbinimą.

Anglijos lietuvių perspėjimas

Viename lietuviškame specializuotame portale, kuriame skelbiami darbdavių pasiūlymai, pasirodė skelbimas, kviečiantis į Angliją atvykti suvirintojus virinti metalines ir aliumines sunkiasvorių mašinų priekabas: „Anglų kalba nebūtina, reikalinga ne mažesnė nei 3 metų patirtis, mokėjimas skaityti brėžinius. Mes jums siūlome: apgyvendinimą, konkurencingą atlyginimą, socialines garantijas. Atlyginimas: nuo 600 svarų atskaičius mokesčius per savaitę.“

Į 15min.lt redakciją paskambinę Anglijoje gyvenantys lietuviai teigė, kad toks skelbimas jau buvo suviliojęs apie 30 lietuvių.

Į 15min.lt redakciją paskambinę Anglijoje gyvenantys lietuviai teigė, kad toks skelbimas jau buvo suviliojęs apie 30 lietuvių. „Priima, nemoka žadėtų algų, o paskui išmeta iš darbo“, – teigė žmonės, prašę neskelbti jų vardų ir pavardžių.

Skelbime teigiama, kad susidomėję suvirintojo darbu Anglijoje kviečiami pokalbiui viename Kauno senamiesčio viešbučių nuo 8 iki 20 val.

Vengia įdarbinimo agentūrų

„Šioje kompanijoje dirbau prieš 7 metus, skundų neturiu, todėl vėl nusprendžiau išvykti į šią gamyklą“, – teigė vienas į pokalbį su kompanijos atstovais atėjęs kaunietis.

„Fruehauf“ įmonė kviečia pokalbiui suvirintojus
„Fruehauf“ įmonė kviečia pokalbiui suvirintojus

Prie patalpų, kur vyko įmonės atstovų pokalbiai su kandidatais, būriai žmonių nestoviniavo, bet vienas kitas vyras vis ateidavo.

„Jau sulaukėme 14 kandidatų“, – praėjus 6 valandoms nuo kandidatų priėmimo pradžios teigė įmonės „Fruehauf“ produkcijos vadybininkas Arvydas Tamošaitis.

Jis tikino, kad kalbos apie įdarbintų žmonių apgaulę, nemokamus atlyginimus yra laužtos iš piršto.

„Tai šmeižtas. Nieko neapgaudinėjame. Žinoma, turime reikalavimų darbuotojams dėl kvalifikacijos, bet gerai dirbantys gauna gerus atlyginimus – nuo 600 svarų per savaitę. Sudarome geras sąlygas nebrangiai nuomai. Žmonės gyvena geros būklės trijų kambarių butuose, netoli įmonės. Kiekvienam darbuotojui skirta po vieną kambarį, o už nuomą jie moka po 40-45 svarus per mėnesį bei komunalinius mokesčius“, – kalbėjo A.Tamošaitis.

Vadybininko nuomone, redakciją pasiekusius skundus galėjo organizuoti įdarbinimo agentūros arba konkurentai. „Mes iš pradžių bandėme per agentūras ieškoti specialistų. Bet mums svetimas noras imti dalį žmogaus uždarbio už įdarbinimą. Taip pat įdarbinimo agentūros mums teigė, jog norint surasti kelias dešimtis suvirintojų reikia daug laiko. O mes, paskelbę kvietimą, sėkmingai surinksime komandą per dieną. Manau, vien dėl to, kad neprašome jokio užmokesčio. Gal tai ir sukelia kam nors pavydą“, – svarstė A.Tamošaitis.

Anglai suvirintojais nedirba

„Jūs kitaip žiūrite į darbą, esate labai pareigingi, darbštūs“, – gyrė lietuvius T.Whymanas.

Kartu su A.Tamošaičiu kandidatų atrankoje dalyvavo „Fruehauf“ gamybos direktorius Terry'is Whymanas.

„Mūsų gamykloje dirba labai daug emigrantų iš Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos. Iš didelio būrio suvirintojų turime tik vieną anglą. Mūsų žmonės išlepę, nemėgsta sunkiai dirbti. Jūs kitaip žiūrite į darbą, esate labai pareigingi, darbštūs“, – gyrė lietuvius T.Whymanas.

Jis minėjo, kad suvirintojų trūksta visoje Didžiojoje Britanijoje, todėl Lietuvoje specialistų anglų kompanija ieško ne paskutinį kartą. „Mums trūksta ne tik kvalifikuotų darbininkų gamyboje. Artimiausiu metu atvyksime ieškoti dizaino inžinierių. Paieškas rengsime aukštosiose mokyklose. Galbūt kas nors nenori mūsų čia matyti, bet mes į Lietuvą važiuosime“, – tvirtino T.Whymanas.  

Suvirintojų trūksta ne tik užsienio kompanijoms, bet ir Lietuvos bendrovėms. 15min.lt jau rašė, kad šios srities specialistų labai trūksta laivų statytojams Klaipėdoje.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką