Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 11d. 11:11

Technologijų bendrovės, įskaitant ir „Amazon“, per 18 metų sukūrė milijoną darbo vietų

Darbas „Amazon“
Darbas „Amazon“

Penkios didžiausios technologijų bendrovės JAV – „Facebook“, „Alphabet“ („Google“ motininė bendrovė), „Microsoft“, „Apple“ ir „Amazon“ – kartu sukūrė daugiau nei 1 milijoną darbo vietų nuo 2000 m. iki 2018 m., skelbia CNBC.

Pasak CNBC, darbo vietų kiekis „Alphabet“ augo sparčiausiai. 2018 m. darbuotojų skaičius buvo 347 kartus didesnis nei 2001 m. Tuo tarpu „Amazon“ – didesnis 72 kartus.

Vis dėlto „Amazon“ sukūrė daugiausiai darbo vietų (648 tūkst.) palyginus su „Facebook“, „Alphabet“, „Microsoft“ ir „Apple“.

„Amazon“ turi šimtus tūkstančių darbuotojų, daugumai mokamas valandinis užmokestis, kuris prasideda nuo 15 JAV dolerių.

Be to, iš minėtų bendrovių „Amazon“ išsiskiria ir tuo, kad įdarbina ir ne visą darbo dieną dirbančių asmenų.

Pernai gruodį „Amazon“ dirbo 647,500 žmonių, tačiau bendrovė tikina, kad skaičius kinta priklausomai nuo sezoniškumo.

Kalbant apie pateiktus duomenis, visose įmonėse dirba rangovai, kurie nėra įskaičiuoti į šią statistiką. Pavyzdžiui, „Bloomberg“ pernai vasarą pranešė, kad maždaug pusę „Google“ darbuotojų yra rangovai.

Atkreiptinas dėmesys, kad nors šios kompanijos sukūrė nemažai darbo vietų, jos taip pat pakeitė kai kurias pramonės šakas ir prisidėjo prie darbo vietų sunaikinimo jose.

Tarkime, „iPhone“ prisidėjo prie „BlackBerry“ ir „Nokia“ nuosmukio. Arba „Amazon“ ir kiti elektroninės prekybos žaidėjai greičiausiai turėjo įtakos kai kurių prekybos centrų ir mažmeninės prekybos tinklų uždarymui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką