TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasarą Lietuvoje „McDonald’s“ sukurs 250 papildomų darbo vietų

„McDonald's“ siekia didinti turimą rinkos dalį ir į naująjį restoraną investavo 2,407 mln. litų.
Lauros Gabrilavičiūtės/15min.lt nuotr. / Vasarą Lietuvoje „McDonald’s“ sukurs250 papildomų darbo vietų
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią vasarą restoranų tinklas „McDonald‘s“ Lietuvoje ketina įdarbinti daugiau kaip 250 naujų darbuotojų nuo 18 iki 28 metų. Restoranas tikina, kad taip nori padėti mažinti jaunimo nedarbą ir ugdyti jaunų žmonių profesinius įgūdžius.

Remiantis naujausiais Lietuvos darbo biržos duomenimis, šių metų kovo 1 d. šalyje buvo registruota 208,7 tūkst. bedarbių. Iš jų 23,6 tūkst. yra jaunimas iki 25 metų amžiaus – tai yra apie dešimtadalis visų nedirbančiųjų Lietuvoje arba 6,4 proc. šalies 16–24 metų amžiaus gyventojų.

Planuodamas naujas darbo vietas 4 Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose – restoranų tinklas „McDonald‘s“ atsižvelgė į tai, kad daugelis, ypač dar besimokančių ar studijuojančių jaunų žmonių neturi darbo patirties ir siekia susirasti darbą, tarkim, tik vasaros mėnesiais.

Dėl to, atrinkdamas naujus darbuotojus, „McDonald‘s“ darbo patirties nereikalauja – svarbiausios bus asmeninės žmogaus savybės, pavyzdžiui, stiprus atsakomybės jausmas, kruopštumas ir dėmesys aukštam klientų aptarnavimo lygiui.  

Norime suteikti kuo lankstesnes galimybes jaunimui dirbti, todėl būsimieji mūsų darbuotojai galės patogiai suderinti darbą su studijomis ar kitais savo poreikiais. Jiems taip pat bus užtikrintas konkurencingas atlyginimas, visos socialinės garantijos, – sakė Tomaszas Nawrockis.

Be to, darbuotojų atrankos kampanija, pavadinta „Koks paukštis esi?“, suteiks išskirtines galimybes naujiems restoranų darbuotojams patiems pasirinkti norimą darbo laiką. Pagal asmenines savybes ir vidinį laikrodį žmonės dažniausiai skirstomi į vyturius, kurie mieliau dirba rytais, ir pelėdas, daugiausia energijos turinčius vakarais. „McDonald‘s“ kampanijoje išskiria ir dar vieną tipą – vyturėdą, kuris aktyvus jaučiasi visą dieną.

„Norime suteikti kuo lankstesnes galimybes jaunimui dirbti, todėl būsimieji mūsų darbuotojai galės patogiai suderinti darbą su studijomis ar kitais savo poreikiais. Jiems taip pat bus užtikrintas konkurencingas atlyginimas, visos socialinės garantijos. Naujieji darbuotojai dalyvaus ir  motyvacinėse,  ir specialiose „McDonald‘s“ ugdymo programose. Savo personalui užtikriname visas galimybes tobulėti tiek dirbant restoranuose, tiek ir administracijos padalinyje – ne paslaptis, kad visi dabartiniai restoranų vadovai savo karjerą pradėjo būtent nuo klientus aptarnaujančio darbo“, – teigia Tomaszas Nawrockis, „McDonald‘s“ vykdantysis direktorius Baltijos šalyse.

Pasak jo, naujieji darbuotojai gaus specialius „McPasas“ pasus, kurie suteikia galimybę jaunimui dirbti bet kuriame „McDonald‘s“ tinklo restorane 29 Europos šalyse. „Tai ypač aktualu į užsienį studijuoti ar kurį laiką pagyventi ketinantiems vykti jauniems žmonės“, – sako T. Navrockis.

Jaunimui netrūksta noro ir galimybių dirbti, ypač vasarą, tačiau dažnas darbdavys priimdamas jaunus žmones reikalauja darbo patirties, – sakė darbo biržos atstovė.

Kaip teigia Jolanta Skirmantienė, Vilniaus teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja, jaunimui dažniausiai įsidarbinti trukdo per menka kvalifikacija arba darbo patirties stoka, todėl tokios privataus verslo iniciatyvos kaip „McDonald‘s“ labai reikalingos ir pagirtinos. 

„Jaunimui netrūksta noro ir galimybių dirbti, ypač vasarą, tačiau dažnas darbdavys priimdamas jaunus žmones reikalauja darbo patirties. Vis tik verta prisiminti, kad visi kažkada savo darbinę patirtį pradėjome nuo nulio. Todėl kuo daugiau bus tokių verslo iniciatyvų kaip tarptautinio restoranų tinklo „McDonald‘s“, tuo daugiau jaunimo galės įgyti bendrųjų, socialinių kompetencijų, darbo patirties, o tai  prisidės prie sėkmingo jaunimo užimtumo didinimo Lietuvoje“, – sako J. Skirmantienė.

Pasak jos, Lietuvos darbo birža, siekdama didinti jaunimo užimtumą, įgyvendina Jaunimo garantijų  iniciatyvą ir kitas priemones, kuriose labai svarbi socialinė partnerystė su darbdaviais, verslininkais, socialiniais partneriais. Pavyzdžiui, bendrų iniciatyvų metų jaunimui yra kuriamos darbinės praktikos vietos  įmonėse. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką