Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Veidmainiai: D.Trumpo šeimyna keikia imigrantus, bet pigios darbo jėgos ieško užsienyje

Ivanka Trump švenčia 32-ąjį gimtadienį
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ivanka Trump švenčia 32-ąjį gimtadienį
Šaltinis: 15min
0
A A

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas rengiasi šalį apstatyti sienomis, kad tik nesuplūstų amerikiečių darbų „vagys“ iš kaimyninių valstybių. Tuo metu jis pats ir jo dukra Ivanka Trump pigios darbo jėgos savo įmonėms ieško užsienyje, skelbia „Huffington Post“.

Donaldas Trumpas grindžia savo rinkiminę kampanija rėksminga retorika, nukreipta prieš imigraciją, žadėdamas amerikiečiams sugrąžinti milijonus darbo vietų, taip pat pastatyti sieną pietuose ir apsaugoti amerikiečius nuo į jų darbus besikėsinančių nusikaltėlių.

Jo duktė ir patarėja Ivanka Trump kalba kiek švelniau, tolerantiškiau, siekdama, kad D.Trumpas atrodytų mažiau ksenofobiškas.

Tačiau Ivankos prekės ženklo produktai yra gaminami užsienyje, kur yra pigesnė darbo jėga. Be to, I.Trump juvelyrikos kompanija kreipėsi dėl „svečio darbuotojo“ vizos (H1-B) išdavimo, kad galėtų samdyti užsieniečius. Tuo savo versle jau naudojasi D.Trumpas – tokios vizos padeda išlaikyti atlyginimus pakankamai žemame lygyje.

2008-2013 metais „Ivanka Trump Fine Jewelry“ kreipėsi dėl penkių tokių vizų išdavimo. Jos leidžia laikinai įdarbinti užsieničius. Įmonė ieškojo viešųjų ryšių, marketingo ir operacijų specialistų už 41,37-45 tūkst. dolerių metinį atlyginimą.

Kovą D.Trumpas prisipažino, kad naudojosi tokiomis vizomis savo versle, tačiau tokia praktika kenkia amerikiečiams ir reikėtų ją išgyvendinti.

I.Trump kompanija taip pat kreipėsi dėl žalios kortos išdavimo viešųjų ryšių analitikui pernai balandį. Federaliniai įrašai rodo, kad darbuotojo gimimo vieta buvo Meksika, o atlyginimas – 54,642 tūkst. dolerių.

Liepą „BuzzFeed“ pranešė, kad D.Trumpo „Mar-A-Lago Club“ ir „Jupiter“ kreipėsi dėl laikinų vizų išdavimo virėjams, padavėjams, namų šemininkams. D.Trumpas aiškino, kad jam reikia samdyti darbuotojus iš užsienio, nes sezono metu gauti darbuotojų Palm Byče yra „labai labai sunku“.

H1-B vizų sistema dažniausiai yra apibūdinama kaip būdas aukštos kvalifikacijos darbuotojams, kurių reikia tokioms įmonėms kaip „Google“ ar „Facebook“, atsivežti. Tačiau iš tiesų įstatymu gali naudotis bet kokie darbuotojai, nes iš jų tėra reikalaujama bakalauro diplomo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką