Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 22d. 16:48

Aruodas.lt: įspūdingas būstas Vilniuje – modernistinis komplimentų magnetas, paperkantis ir klasikos mėgėjus

Trijų kambarių butas „Naujosios Rivjeros“ kvartale
„Tomasfoto“ nuotr. / Trijų kambarių butas „Naujosios Rivjeros“ kvartale

Kai prieš ketverius metus vilnietė Dalia su vyru ėmė dairytis būsto pirkimui, atsidūrė aklavietėje. Nors nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus sostinėje statybų darbai virė praktiškai be sustojimo, sau tinkamo varianto visoje, regis, gausioje paklausoje pora niekaip negalėjo rasti. Po ilgų paieškų akys pagaliau nušvito užsukus į tuo metu Neries pakrantėje vystyto projekto statybvietę.

„Domėjomės centrine ir senąja Vilniaus dalimi – važinėjome po visus įmanomus objektus senos, naujos, būsimos statybos namuose. Kad būtų lengviau išsirinkti, nusprendėme susidaryti prioritetų sąrašą“, – prisimena Dalia.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Neries pakrantė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Neries pakrantė

Į sąrašą pateko keli esminiai dalykai. Kadangi pora laukė šeimos pagausėjimo, vienas svarbiausių buvo požeminis garažas, turintis prieigą liftu iš gyvenamo aukšto. Ranka pasiekiamos turėjo būti pagrindinės sostinės susisiekimo arterijos lengvam išvykimui iš jos ir sugrįžimui atgal.

„Na ir kad šalia būtų Vilniaus centras, žaliosios zonos ilgiems pasivaikščiojimams“, – vardija Dalia.

Prioritetų išgryninimas porai padėjo suprasti, kad visus šiuos kriterijus atitikti gali tik naujos statybos NT objektai. Galiausiai poros žvilgsniai užkliuvo už tarp Sporto ir Olimpiečių gatvių įsikūrusio gyvenamųjų namų kvartalo „Naujoji Rivjera“, kuris buvo apdovanotas „Lietuvos metų gaminio 2017“ aukso medaliu.

Bendrovės nuotr./Daugiabučių projektas „Naujoji Rivjera“
Bendrovės nuotr./Daugiabučių projektas „Naujoji Rivjera“

Susidomėję šiame projekte paruoštu 86,36 kv. metrų ploto, 3 kambarių butu, ilgai nebedelsė – pirkinys atitiko visus kriterijus iš norų sąrašo.

Prieš kurį laiką būstas pakliuvo ir į kitą sąrašą – lankomiausio šalies NT skelbimų portalo Aruodas.lt butų Žirmūnuose. Parduodamų Dalios namų, įkurtų išskirtinėje vietoje – dešiniajame Neries krante, priešais Vilniaus senamiestį – esančiame kvartale, skelbimą rasite čia.

Be interjero dizainerio neapsieita

„Tomasfoto“ nuotr./Virtuvės ir svetainės zona
„Tomasfoto“ nuotr./Virtuvės ir svetainės zona

Naujos statybos būstas Dalios šeimai suteikė ir daugiau privalumų. Pavyzdžiui, jame nebuvo sudėtinga perplanuoti erdves: iš originaliai sukurtų pasidaryti tokias, kuriose malonu gyventi būtų patiems.

„Originaliai šiame bute buvo kelios nedidelės patalpos, visai siauras darbo kambariukas. Jų sąskaita norėjome padidinti likusių kambarių erdves, su miegamuoju kambariu sujungti vonią, joje įsirengti ir dušo kabiną, o patogioje vietoje turėti dar ir atskirą san.mazgą svečiams.

Iš esmės, išgriovėme ir savaip perstatėme visas sienas. Liko tik įėjimo durys.

Pagal mūsų įsivaizdavimą šį būstą perkūrė „P.S. Studio“ interjero dizainerė Skaistė Pesenkaitė-Švėgždienė. Iš esmės, išgriovėme ir savaip perstatėme visas sienas. Liko tik įėjimo durys“, – pasakoja Dalia.

„Tomasfoto“ nuotr./Vilniečių šeima susikūrė unikalų interjerą
„Tomasfoto“ nuotr./Vilniečių šeima susikūrė unikalų interjerą

Be patalpų pergrupavimo, šio būsto Žirmūnuose šeimininkai interjero dizainerei pateikė ir kitą užduotį – sukurti unikalų interjerą.

„Apibūdinčiau mūsų pasirinkimą taip: modernus minimalizmas, šimtais drambliukų neapkrautos erdvės, juodos ir baltos spalvos dermė, sukurianti šviesų interjerą.

Apibūdinčiau mūsų pasirinkimą taip: modernus minimalizmas, šimtais drambliukų neapkrautos erdvės, juodos ir baltos spalvos dermė, sukurianti šviesų interjerą.

Švarus dizainas. Ir, svarbiausia, daug erdvės. Dizainerė viską išpildė šimtu procentų. Išsyk sutapo mūsų biolaukai“, – dėsto Dalia.

Apsižvalgykite po būstą NT portale Aruodas.lt, paspaudę šią skelbimo nuorodą.

Profesionalios interjero dizainerės darbą per trejus metus įvertino ir vilniečių šeimos artimieji bei bičiuliai. Komplimentus apie išskirtinai dailiai įrengtą modernistinį būstą, Dalios teigimu, žarsto netgi į svečius užsukę užkietėję klasikos mėgėjai.

Revizija baldininkų cechuose

„Tomasfoto“ nuotr./Baldai šiam būstui buvo gaminti pagal užsakymą
„Tomasfoto“ nuotr./Baldai šiam būstui buvo gaminti pagal užsakymą

Visi šio 3 kambarių buto baldai nuo virtuvės iki miegamojo lovos yra nestandartiniai – projektuoti dizaino studijos ir gaminti pagal individualius užsakymus.

„Niekada nebuvome katalogų žmonės. Esame tokio požiūrio, kad savuose namuose masinės gamybos produktų nenorime. Pirmu smuiku pas mus griežia kokybė. Tas požiūris, kai žmonės įsigyja butą geroje vietoje, tačiau įsirengia jį pigiomis medžiagomis, arba atvirkščiai, taip sudarydami disonansą, mums nepriimtinas“, – pasakoja Dalia, kurios sutuoktinis rūpinosi baldų gamintojų pasirinkimu.

Apvažiavęs penkių gamybos įmonių Vilniuje ir Kaune cechus, patirties šioje srityje turintis vyras savo lėšas patikėjo kauniečiams.

Tas požiūris, kai žmonės įsigyja butą geroje vietoje, tačiau įsirengia jį pigiomis medžiagomis, arba atvirkščiai, taip sudarydami disonansą, mums nepriimtinas.

Pastarieji baldus pagamino pagal S.Pesenkaitės-Švėgždienės ranka braižytus maketus.

Penkių žvaigždučių sandoris: viskas įskaičiuota

„Tomasfoto“ nuotr./Vilniečiai norėjo savo namuose turėti ir vonią, ir dušą
„Tomasfoto“ nuotr./Vilniečiai norėjo savo namuose turėti ir vonią, ir dušą

Išsikraustydami į nuosavą namą, kurio prireikė darbo vietas porai perkėlus į namus bei augant dukrelei, šeimininkai su savimi žada pasiimti tik įrėmintas asmenines nuotraukas ir drabužius iš erdvios drabužinės. Baldai ir buitinė technika liks naujakuriams.

„Vienas dalykas – baldai gaminti šiam butui, šiam interjerui, šių namų aurai. Kai kurie dalykai, pavyzdžiui, miegamojo lova, integruota į komplektą. Netgi kiekviena spintelė ar lentyna čia turi savo vietą ir paskirtį.

Na, reikalui esant, galime išvežti vaikišką lovelę – mūsų butu kol kas daugiausia domisi poros be vaikų, kurios svarsto apie darbo kambarį namuose“, – teigia Dalia.

Dideli sprendimai mažose detalėse

„Tomasfoto“ nuotr./Trijų kambarių butas „Naujosios Rivjeros“ kvartale
„Tomasfoto“ nuotr./Trijų kambarių butas „Naujosios Rivjeros“ kvartale

Šiame 3 kambarių būste pora realizavo įdomiausius ir praktiškiausius savo sumanymus. Štai Dalią erzina matomoje vietoje stovinčios vonios ar virtuvės šiukšliadėžės, todėl jos buvo sumaniai integruotos į baldų komplektus.

„Norėjome ne tik estetiškų, bet ir praktiškų namų. Man labai nepatinka, kai reikia atidarinėti ir uždarinėti šiukšliadėžes, kad vasarą, esant šiltesniems orams, virtuvėje nuo šiukšliadėžės gali rastis nemalonus kvapas.

Visiškas atradimas ir buities palengvinimas tapo mūsų saloje integruotas maisto smulkintuvas. Skuti bulves ar morkas tiesiai į kriauklę, neprimeti gendančių dalykų į šiukšliadėžę, nereikia peiliu darbuotis pasilenkus. Žodžiu, idealus sprendimas nemėgstantiems netvarkos“, – mintimis dalijasi vilnietė.

„Tomasfoto“ nuotr./Interjerą šiam būstui kūrė dizainerė Skaistė Pesenkaitė-Švėgždienė
„Tomasfoto“ nuotr./Interjerą šiam būstui kūrė dizainerė Skaistė Pesenkaitė-Švėgždienė

Tarp labiausiai pasiteisinusių poros būsto Neries krantinėje sprendimų – matinio maišytuvo vonios kambaryje pasirinkimas vietoje iki tol naudotų chromuotų.

„Nuo 2017 m. maišytuvo, kuris kasdien muiluotomis rankomis naudojamas dešimtis kartų, rimčiau valyti nereikėjo. Perbrauki skudurėliu – vėl kaip naujas“, – stebisi Dalia.

Žirmūnai prieš „miegamuosius mikrorajonus“ – 1:0

Žirmūnų mikrorajonas – vienas lengviausiai pasiekiamų nuo centro, gausus darželių ir mokyklų. Trejus metus jame gyvenanti Dalia turi pastebėjimų ir apie kaimynystę:

„Aplink mūsų namus kyla naujos statybos projektai. Ką tai reiškia? Kuriasi kvartalas su daugiausia jaunais, šiuolaikiškais žmonėmis. Nenoriu nieko įžeisti, bet, kada gyvenome „miegamuosiuose mikrorajonuose“, galva būdavo užkimšta problemomis, apie kurias atsikraustę čia pamiršome.

Visi žinome, kaip būna, su, pavyzdžiui, senesnių namų renovacija ar kokių bendrų problemų šalinimais: vienas nori, o kitas nesupranta, kam to apskritai reikia.

Visi žinome, kaip būna, su, pavyzdžiui, senesnių namų renovacija ar kokių bendrų problemų šalinimais: vienas nori, o kitas nesupranta, kam to apskritai reikia. Tuo tarpu pas mus kaimynai yra susibūrę į bendrą uždarą feisbuko grupę, kurioje aptariame einamuosius klausimus ir dažniausiai lengvai prieiname prie bendro sprendimo. Jau nė nekalbu apie tai, kokie mūsų kaimynai kultūringi. Mažų mažiausia, nepraeis pro šalį nepasisveikinę.“

Saugumas – kitas neabejotinas kaimynystės privalumas. „Naujosios Rivjeros“ teritorijoje yra net trys žalios erdvės, skirtos pasisėdėjimams, didelė vaikų žaidimų aikštelė, o patekimą į kiemą saugo varteliai su kodinėmis spynomis bei vaizdo stebėjimo sistema.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką