Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 8d. 16:50

Apie modernizaciją gražiausioje Lietuvos vietoje

Renovuotas daugiabutis, Kestučio g. 2
BETA / Renovuotas daugiabutis

Viename gražiausių šalies kampelių – tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių įsikūrusiame Neringos mieste, rengiamasi pirmojo daugiabučio modernizacijai. „Pro savo buto langą matau Parnidžio kopą, marias ir plaukiojančias jachtas. Problema tik tai, kad už šildymą per mėnesį tenka pakloti maždaug 200 eurų. Nustatyta, kad mūsų name vyksta didžiulis šilumos pereikvojimas. Išeina – esame vieni neefektyviausių mieste“, – atsidūsta šio namo gyventojas Algimantas Pukelis, ir priduria, jog problemą gyventojai bando spręsti dalyvaudami Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje.

Namai – dailūs kaip reta

„Tokių daugiabučių, kokie yra Neringoje, Kaune ar Vilniuje pamatytume nedaug. Jie – labai išvaizdūs. Dirbau darbų vadovu statant pusę Neringos namų, ir galiu pridėti, kad jie ne tik gražūs, bet ir labai kokybiški. Bet projektavimo stilius, aišku, tarybinis. Vidaus vamzdžiai įmontuoti sienose, vadinamosiose šachtose, ir nėra izoliuoti.

Iš čia ir problema su vandeniu – kai atsuku čiaupą, tenka palaukti keletą minučių, kol pradeda bėgti šiltas arba šaltas vanduo. O šiaip abiejų čiaupų vandens temperatūra panaši. Ir taip tas drungnas vanduo bėga jau 37 metus – nuo pat namo pastatymo, ir bėgs tol, kol namas nebus modernizuotas“, – tikina ponas Algimantas.

Daugiabučio gyventojų atstovas atskleidžia, jog po modernizacijos daugiabutis galėtų sutaupyti iki 60 proc. lėšų, šiuo metu skiriamų apmokėti sąskaitas. „Namukas nedidelis – 15 butų, 4 aukštų su mansarda. Jeigu jo išlaikymas atpigtų, būtų labai gerai, nes neringiškiai ir taip moka už šildymą ir vandenį nemažai. Juk abonentų labai nedaug ir tų išteklių kaina iškart padidėja. Šitas dalykas nepasikeis. Bet pragyvenimas atpigtų modernizavus būstą. Todėl gyventojams vis kartojau – jeigu norime padėti sutaupyti ne tik sau, bet ir vaikams, anūkams, turime daryti pastato renovaciją. Kitos išeities tiesiog nėra“, – pasakoja A. Pukelis. 

Taip pat skaitykite: Kas labiau nori modernizacijos – pensininkai ar jaunimas?

Fasado apšiltinimas – tik lašas jūroje

„Šiuo metu vyksta projektavimo darbai. Turime investicijų planą, bet kortas šiek tiek sumaišė valstybės paramos sumažėjimas nuo 40 proc. iki 35 proc. Žinoma, jeigu gyventojai būtų buvę jaunesni, būtume apsisprendę daug greičiau, o dabar senjorų apie 90 proc., ir mums reikės visus dokumentus taisyti ir vėl tvirtinti. O darbų nusimato tikrai daug“, – sako pašnekovas.

Kalbėdamas apie name numatomas įgyvendinti investicijas, A. Pukelis įvardija, jog planuojama esminė modernizacija: „Šiltinsime fasadą, keisime vamzdynus ir elektros instaliaciją, o svarbiausia – atnaujinsime visą šilumos punktą ir pakeisime senus, tarybinius radiatorius. Butuose teks lupti grindis.

Žiūrėdami į investicijų planą gyventojai, aišku, patiria stresą. Bet nieko nepadarysi – taip išvedžiotas vamzdynas. O vamzdynai mums labai svarbūs. Be jų, vien apšiltinus fasadą, didelės naudos nebūtų, nes langus mes visijau seniaipasikeitę, balkonai tvarkingi, beveik visi įstiklinti. Matyt, vamzdynai – pagrindinė bėda. Girdėjau, kad kiti daugiabučiai juos dalimis kai kur keitė, stiprino izoliacinius sluoksnius, o mūsų namas nieko nedarė.“

Taip pat skaitykite: Gyventojus atnaujinti namą įtikinėjo metus

Ponas Algimantas šypsodamasis priduria, jog šiam daugiabučiui taip pat tenka didelė atsakomybė už visą modernizacijos sėkmę Neringoje: „Žadame būti pirmi, kurie modernizuosis. Savo eilės laukia dar 5 namukai, ir visi žiūrės į mus – kaip mums seksis dokumentus tvarkyti, ir darbus vykdyti dviem etapais – taip, kad remonto darbai nebūtų vykdomi sezono laiku, kai pas mus atvažiuoja poilsiautojai.“

BETA-mazas
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką