Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 17d. 14:16

Daugiabučių renovacija smogė butų kainoms provincijoje: gyventojai baiminasi būsimų kreditinių įsipareigojimų

Renovacija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Renovacija

Aplinkos ministerijos pradėtas daugiabučių renovacijos vajus šalyje jau palietė ir nekilnojamojo turto rinką. Ypač tai justi provincijoje. Baimindamiesi būsimų ilgalaikių kreditų, būsto pardavėjai savo nekilnojamojo turto kainas numušė iki neįtikėtinų žemumų.

Štai už trijų kambarių, 57 kv. metrų butą Lazdijuose, Sodų gatvėje esančiame daugiabutyje, kuris jau patvirtintas renovacijai, prašoma vos 27 tūkst. litų. Tuo tarpu panašus būstas jau renovuotame daugiabutyje Dzūkų gatvėje, Lazdijuose, parduodamas už 100 tūkst. litų.

Alytuje už sovietmečiu statytame daugiabutyje esantį dviejų kambarių butą su patogumais prašoma vos 30 tūkst. litų. Dar pigesni butai mažesniuose miesteliuose ir gyvenvietėse, kur poros kambarių būstą su daliniais patogumais galima įsigyti už 10 tūkst. litų ir mažesnę sumą.

Tačiau pirkėjų nėra. Tą liudija ne tik nekilnojamojo turto rinkos specialistai, bet ir besikartojantys būstų pardavimo skelbimai vietos laikraščiuose.

Šiuo metu Lazdijų rajono savivaldybėje jau patvirtinti renovacijos projektai aštuoniems daugiabučiams namams Lazdijų ir Veisiejų miestuose.

Už 57 kv. metrų butą Lazdijų daugiabutyje, kuris jau patvirtintas renovacijai, prašoma vos 27 tūkst. litų. Panašus būstas jau renovuotame daugiabutyje parduodamas už 100 tūkst. litų.

Iš viso šiems 8 namams numatyta renovacijai reikalinga investicinė suma siekia daugiau nei 5,06 mln. litų. Lazdijuose ši suma siekia 1,82 mln. litų, Veisiejuose, kur gyvena vos pora tūkst. gyventojų, – daugiau nei 3,23 mln. litų.

Iš 5,06 mln. litų sumos, kuri reikalinga jau parengtiems renovacijai daugiabučiams Lazdijų rajone, kredito suma siekia 4,91 mln. litų. Šią sumą daugiabučių gyventojai turės pasidalinti kaip savo įsipareigojimus kredito įstaigoms.

Priklausomai nuo daugiabučio namo būklės, vietovės, būsimų investicijų apimties, vienam butui sieksianti kredito suma vidutiniškai sieks 55–60 tūkst. litų.

„Daugiabučių, kurie atrinkti renovacijai, gyventojams nereikėtų baimintis būsimų kreditų. Jie yra labai palankiomis sąlygomis: ilgalaikiai (vidutiniškai 18 metų laikotarpiui), vos su 3 proc. metinėmis palūkanomis, taip pat valstybė kompensuoja iki 40 proc. kredito sumos“, – sakė Lazdijų rajono savivaldybės daugiabučių renovacijos projekto koordinatorius Nerijus Jurkonis.

Tačiau toks valdininko pasakymas ne visus būstų savininkus veikia raminamai. N.Jurkonis neslepia, kad ne vienu atveju sunkiai sekasi įkalbėti visus daugiabučio gyventojus sutikti su renovacijos sąlygomis. Gyventojai baiminasi ne tik įsipareigojimų, bet ir piktinasi, kad iš būsimos renovacijos labiausiai išloš bankai, kredituosiantys renovacijos procesus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką