Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dievo Gailestingumo bažnyčia Lieporiuose iškils pagal šiauliečių projektą

Lieporių bažnyčios projektas
V.Simutkino nuotr. ("Šiaulių naujienos") / Lieporių bažnyčios projektas
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Pirmadienį vakare, miesto architektams Universiteto Dailės galerijoje švenčiant Tarptautinę architektų dieną, buvo paskelbti Švenčiausios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos Šiauliuose ir Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyriaus šiemet surengto Dievo Gailestingumo bažnyčios architektūrinės koncepcijos atviro konkurso rezultatai. Konkurso nugalėtoju tapo bendrovės „Archinova“ filialas „ER projektai“, taigi Lieporiuose bus statoma bažnyčia pagal šiauliečių architektų projektą.

Reikalavimas – sakralinio komplekso koncepcija

Šiaulių miesto Lieporių rajone, kuriame gyvena kelios dešimtys tūkstančių žmonių, jau prieš kelerius metus nuspręsta, kad reikia ne tik naujos bažnyčios, bet ir viso sakralinio komplekso, kuris užimtų 2,2 tūkstančio kvadratinių metrų.

Praėjusiais metais Šiaulių miesto taryba Šiaulių vyskupijai tam tikslui neatlygintinai 99 metams perleido beveik 78 arų visuomeninės paskirties žemės sklypą tarp Gegužių, Lieporių, S. Dariaus ir S. Girėno gatvių.

Šiame trikampiame sklype konkurse dalyvavę architektai ir turėjo suprojektuoti bažnyčią, socialinių paslaugų centrą, kleboniją ir dviejų salių laidojimo namus.

Konkurso sąlygų techninėje užduotyje buvo numatyta, kad planuojama apie 700 kvadratinių metrų 180 sėdimųjų vietų bažnyčia turi atitikti katalikų bažnyčios liturginių apeigų reikalavimus: simetriška vidaus erdve, perdengta kupolu, o altoriaus idėja būtinai turinti atitikti bažnyčios Dievo Gailestingumo titulą. Taip pat turinti būti numatyta vieta varpams ar varpinė, vieta krikštyklai, suvenyrų krautuvėlei-knygynėliui. O socialinių paslaugų centre turinčios būti numatytos jaunimo, vaikų su negalia, apaštalavimo, katechetinio centro, šeimos centro, Carito, vaikų užimtumo ir kitos patalpos.

Viso šio komplekso ploto orientacinė kaina turėtų būti ne didesnė kaip 8 mln. litų.

Konkursui pateiktus darbus turėjo vertinti mišri komisija, kurią sudarė tiek miesto bažnyčios atstovai, tiek miesto ir šalies architektai, pagal tai, kaip visas sakralinis kompleksas bus integruojamas į Lieporių gyvenamąjį rajoną, tinkamai parinktą mastelio parinkimą, modernios ir šiuolaikiškos architektūros tūrinį-erdvinį, planinį sprendimą, išlaikantį organišką ryšį su urbanistine aplinka ir gamtinių elementų visuma.

Konkursui pristatytas 31 projektas

Iki gegužės 24 dienos Dievo Gailestingumo bažnyčios architektūrinės koncepcijos atviram konkursui buvo pateikta net 31 architektūros idėja.

Nuo tol vertinimo komisija posėdžiuose atrinkinėjo geriausiai konkurso sąlygas atitinkančios koncepcijos projektus. Dalis koncepcijų, kaip sakė komisijos pirmininkas Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, buvo iškart atsisakyta, nes dėl neapsižiūrėjimo kai kurie turėję likti iki konkurso pabaigos pateikti dokumentai buvo atspauduoti architektūros biurų spaudais, o iš likusiųjų buvo atrinkta dešimt geriausiųjų, kurie pirmadienį vykusio jų pristatymo metu buvo pažymėti specialiais lipdukais.

Dievo Gailestingumo bažnyčios architektūrinės koncepcijos atviram konkursui pateiktas vizualizacijas vertino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių vyskupijos kancleris Evaldas Alūza, Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Vytautas Kadys, Šiaulių miesto vyriausioji architektė Rasa Budrytė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius architektas, menotyrininkas Vytautas Levandauskas, žurnalo „Archiforma“ vyriausiasis redaktorius, architektas Leonardas Vaitys, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas daktaras Liutauras Nekrošius.

Pirmoji vieta – šiauliečių koncepcijai

Komisija nusprendė, kaip ir buvo planuojama, skirti tris prizines vietas. Pirmoji vieta ir penkių tūkstančių litų premija skirta bendrovės „Archinova“ filialui „ER projektai“ – architektės Giedrės Mendoza-Herrera vadovaujamos architektų Povilo Šliuželio, Rimanto Stuopelio ir Rūtos Stuopelienės komandos parengtam projektui, kurio pagrindu bus rengiamas Dievo Gailestingumo bažnyčios techninis projektas.

Antroji vieta ir 3 tūkstančių litų premija skirta projektavimo biuro „Vakarinis fasadas“ architekto Dariaus Jakubausko, trečioji vieta ir 2 tūkstančių litų premija – bendrovės „Nps projektai“ architekto Renaldo Marcišausko parengtiems projektams.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką