TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Investicijos daugiabučio renovacijai sugrįžta pigesne šiluma ir geresne gyvenimo kokybe

Renovacija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Renovacija
Šaltinis: 15min
0
A A

„Šiandien daugiabučio renovacijos kainos dažniausiai vertinamos, kaip jos atsiperka, tik pagal energijos taupymo rodiklius, t. y. skaičiuojant, kiek šildymas kainavo iki namo modernizavimo ir po jo. Tačiau reikia atsižvelgti ir į kitus renovacijos rezultatus – atkurtą pastato fizinę būklę ir ilgam pratęstą jo „gyvenimą“, pagerėjusį estetinį vaizdą, šilumos komfortą, indėlį gerinant oro, kuriuo visi kvėpuojame, kokybę. Taip vertinant, investicijos atsipirks ne per 10-17, o per 7-10 metų“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus šiuo metu rangos darbų kaina siekia 350-400 Lt už kvadratinį metrą, atskaičius 40 proc. valstybės paramos. Analizuojant buvo vertinami tie daugiabučių renovacijos projektai, kurie numato įgyvendinti standartines energiją taupančias priemones – šiltinti sienas ir stogą, keisti langus ir atnaujinti šildymo sistemą. Numatant papildomas priemones, pavyzdžiui, diegti alternatyvius energijos šaltinius, kolektorinę šildymo ar rekuperacinę sistemą, keisti balkonus ir pan., kaina gali išaugti iki 600-700 litų už kvadratinį metrą.

Investicijos atsipirks ne per 10-17, o per 7-10 metų.

BETA analizės rezultatai rodo, kad renovacijos kaina per metus augo apie 20 proc., atskirais atvejais ir iki 30 proc. Pagrindinės priežastys – suaktyvėjusi būsto rinka didžiuosiuose miestuose, kvalifikuotų patyrusių statybininkų trūkumas ir, bene svarbiausia, padidėjusios daugiabučių atnaujinimo apimtys. Kita vertus, dabartinės renovacijos darbų kainos vis dar yra mažesnės už skaičiuojamąjį šalies statybų rinkos kainų vidurkį.

Prieš du mėnesius BETA atliko tyrimą ir palygino investiciniuose planuose numatytas kainas (skaičiuojamąsias rinkos kainas nustato UAB „Sistela“) ir realiąsias. Rezultatai parodė, kad renovuojant daugiabučius atskirų rangos darbų ir priemonių kainos yra apie 20 proc. mažesnės už skaičiuojamąjį rinkos kainų vidurkį. Tyrimo metu buvo vertinami pagrindinių renovacijos metu įgyvendinamų priemonių – cokolio šiltinimo, tinkuojamo ir vėdinamo fasadų sienų bei sutapdinto stogo šiltinimo – įkainiai. Visų šių priemonių planuotos ir „realios“ kainos skiriasi penktadaliu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką