Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koncernas SBA Kauno centre „Pramprojekto“ pastatą pavers prabangiais biurais

Darželinukai mokėsi saugaus elgesio
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Pramprojektas“ pastatas bus rekonstruotas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienai didžiausių Lietuvoje kontroliuojančių bendrovių, koncernui SBA, priklausanti įmonė „BEI Capital“ įsigijo Kaune, K.Donelaičio 60, esantį „Pramprojektas“ pastatą, kurį rekonstravus, planuojama įrengti 14 000 kv.m. ploto A klasės biurų pastatą.

Sandorio su „Swedbank lizingas“, UAB, AB Šiaulių bankas ir UAB „Nemora“ vertė, šalių sutarimu, neatskleidžiama.

Skelbs konkursą architektams

„Pramprojekto“ pastatas įsikūręs ypatingoje Kaunui ir visai Lietuvai, jos istorijai ir valstybingumui, vietoje – šalia Vienybės aikštės. Tai miesto širdies dalis, todėl sieksime, kad naujai atgimęs pastatas puoštų ir reprezentuotų miestą. Pastato koncepcijai ir architektūriniams sprendimams sukurti bus skelbiamas konkursas, kuriame kviesime dalyvauti žinomus Kauno architektus, jaunosios kartos atstovus, užsienio architektų biurus. Tikime, jog jų siūlomi sprendimai leis naujai pažvelgti į visą Vienybės aikštės erdvę, darniai susies XX ir XXI amžiaus stilistiką“, – sakė Egidijus Valentinavičius, koncerno SBA viceprezidentas.

Modernus A klasės biurų pastatas ne tik taptų šiuolaikinės architektūros akcentu Kauno centrinėje dalyje, bet ir, kaip tikimasi, padėtų pritraukti naujų investicijų, paskatintų užsienio kompanijas įsikurti mieste.

Modernus A klasės biurų pastatas ne tik taptų šiuolaikinės architektūros akcentu Kauno centrinėje dalyje, bet ir, kaip tikimasi, padėtų pritraukti naujų investicijų, paskatintų užsienio kompanijas įsikurti mieste.

„Įgyvendindami biurų pastatų projektus ypatingą dėmesį skiriame jų tvarumui, energetiniam efektyvumui, pažangių technologijų diegimui. Mums svarbu, kad pastatas technologiškai net lenktų laikmetį. Juk statome ne vieneriems metams, o tai ką sukursime Vienybės aikštėje reprezentuos visų pirma Kauno miestą, tik po to – SBA koncerną. Tokius pat reikalavimus sau kėlėme ir Vilniuje statydami „Green Hall“ biurų pastatą, nors ir darėme tai per patį ekonominės krizės įkarštį“, – sako koncerno SBA viceprezidentas.

Pasverta rizika

Koncernui SBA priklausančios įmonės įgyvendino BLC biurų pastato Kaune (naudingas plotas 6 700 kv. m.) ir „Green Hall“ Vilniuje (naudinga plotas – 10 800.kv.m.) projektus.

„Biurų pastatus turime ir Vilniuje, ir Kaune, todėl suprantame, kad įgyvendindami naująjį projektą turėsime prisiimti ir tam tikrą riziką. Viena vertus, A klasės biurų rinka Kaune nėra tokia konkurencinga kaip Vilniuje – aukščiausios klasės didelių biurų pasiūla čia kol kas ženkliai mažesnė. Miestui tai yra problema, nes turėdamas puikią geografinę padėtį, susiekimo galimybes, kvalifikuotus darbuotojus, jis neišnaudoja viso potencialo investicijoms pritraukti.

Kita vertus, investicijos į pastatą Kaune ir Vilniuje yra beveik vienodos, o nekilnojamojo turto nuomos kainos Kaune kol kas – ženkliai mažesnės. Tad investicijos atsiperka kur kas lėčiau. Koncernas SBA orientuojasi į ilgalaikes investicijas, tad ši rizika mums yra priimtina, tačiau pritraukiant į Kauną užsienio bendroves reikės ir miesto pastangų“, – sakė E.Valentinavičius.

informacija
VISAGINO LINIJA, UAB
Vadovas: Algis Makūnas Darbuotojų sk.: 718 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką