Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kretingos bendrovė „Kegesa“ gamina medinius karkasinius namus Norvegijai

Lietuviams vis dar skeptiškai žvelgiant į medinius karkasinius namus, Kretingoje įsikūrusi bendrovė „Kegesa“ džiaugiasi per kelerius metus pramynusi kelią į Norvegijos rinką. Čia laivais atplukdomi skydiniai karkasiniai moduliai, iš kurių sukonstruojami daugiabučiai net iki penkių aukštų.
Petro Kiminio vadoovaujama "Kegesos" įmonė darbu aprūpina 60 kretingiškių
Petro Kiminio vadoovaujama "Kegesos" įmonė darbu aprūpina 60 kretingiškių. "Pajūrio naujienų" nuotr.

„Nieko naujo nesugalvojome: namai pramoniniu būdu mūsų šalyje buvo gaminami ir seniau. Tiesiog šią patirtį pritaikėme daugiaaukščiams. Tokia statyba yra greitesnė ir pigesnė, mūsų darbas nėra priklausomas nuo gamtos sąlygų“, - teigė Petras Kiminius, kurio žiniomis, jo vadovaujama bendrovė „Kegesa“ yra vienintelė Lietuvoje, galinti pagaminti karkasinius modulius daugiabučiams.

Į Norvegiją yra eksportuojama visa bendrovės „Kegesa“ modulių daugiabučiams produkcija - per šiuos metus ji pastatė tiek daugiabučių, kad jų bendras plotas siektų 6 tūkst. kv. metrų. Veiklą plečiančios bendrovės direktorius P.Kiminius tikisi, kad kitais metais šį rodiklį pavyks padidinti iki 10 tūkst. kv. m, kas sudarytų apie pusantro šimto butų, kurių kiekvieno plotas - apie 70 kv. metrų.

„Svarbiausia - kad mes sukūrėme darbo vietas maždaug 60 žmonių, iš kurių beveik 40 yra kretingiškių“,- teigė P.Kiminius, pasidžiaugęs, kad bendrovei pavyko įveikti sunkmečio išbandymą ir jos produkcija Skandinavijoje yra laukiama.

Kretingoje pagaminti moduliai į Norvegiją atkeliauja laivais, o ten dirbančiai brigadai iš jų belieka surinkti daugiabutį – vaizdžiai tariant, tarsi pastatyti namą iš kaladėlių.

„Kol darbininkai Norvegijoje įrengia pamatus daugiabučiui statyti, mes jau pagaminame jo modulius, kad juos atgabenus būtų galima tęsti darbus vietoje. Vieną modulį pagaminame per 20-25 darbo dienas ir jis būna visiškai įrengtas.

Pavyzdžiui, jei tai yra butas, jame jau yra elektros instaliacija, priešgaisrinė signalizacija, santechnika bei kanalizacija, išklotos plytelės, įrengta buitinė technika ir šviestuvai – viskas, ko reikia. Norvegijoje darbininkai šiuos modulius sujungia vieną su kitu ir visą daugiabutį „pririša“ prie vietovės – nutiesia komunikacijas, įrengia laiptines, terasas, pakloja stogą ir pasirūpina viso pastato apdaila. Taigi daugiabučio statyba būna baigta per 2-3 mėnesius. Iš išorės modulinis karkasinis skydinis daugiabutis niekuo nesiskiria nuo pastatytųjų kitokiu būdu“, -  pasakojo P.Kiminius, demonstruodamas jau įgyvendintų projektų nuotraukas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius