Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Modernus sprendimas – LED apšvietimas renovacijos investicijų projekte

Lemputė „PAR38 LED Light Bulb“ be perstojo gali šviesti net 40 tūkst. valandų.
„Samsung“ nuotr. / Lemputė „PAR38 LED Light Bulb“ be perstojo gali šviesti net 40 tūkst. valandų.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šviesos diodus naudojančios apšvietimo technologijos yra ganėtinai naujas reiškinys, tačiau pastaruoju metu šių technologijų kaina yra sumažėjusi ir dėl to tapo itin patraukliu ir toliaregišku sprendimu keičiant apšvietimo sistemą. Vykdant daugiabučio renovaciją pagal Daugiabučių atnaujinimo (modernizacijos) programą, investicijų projekte yra galimybė atnaujinti apšvietimo sistemas, o LED tipo žibintai yra vienas iš moderniausių sprendimų.

Šviesos diodai gyventojams – ne naujiena

„Didelė žmonių dalis vykdydami renovaciją nusimato LED apšvietimą, kuriuo keičiamas seno tipo apšvietimas. Net ir renovacijos nevykdantys gyventojai neretai nusprendžia įsirengti naujomis technologijomis grįstą apšvietimo sistemą, o renovuojant namą tam skiriamas dar didesnis dėmesys“ – pasakojo LED šviestuvais prekiaujančios įmonės atstovas Vytautas Stūglys.

Galima sakyti, kad prieš dvejus metus įvyko lūžis, kai LED apšvietimas tapo prieinamas masėms. Panašiu metu sparčiau pradėtas vykdyti ir renovacijos procesas. 

Anot apšvietimo technologijų eksperto, žmonės tikrai yra informuoti ir susidomėję, kartais nusimano netgi geriau nei elektrikai. Gyventojai jau patys supranta, kad tai yra naudinga, be to šviesos diodai leidžia įgyvendinti įmantresnius interjero sprendimus, todėl gyventojams yra patrauklūs.

„Galima sakyti, kad prieš dvejus metus įvyko lūžis, kai LED apšvietimas tapo prieinamas masėms. Panašiu metu sparčiau pradėtas vykdyti ir renovacijos procesas, o pagerėjus ekonominei būklei šalyje, padidėjo ir šviesos diodų populiarumas“ – pasakojo specialistas.

Visa galva pranašesnis už analogus

„Kaštų atžvilgiu svarbu atkreipti dėmesį, iš kurios pusės ši investicija yra vertinama – jei kaip vienkartinės išlaidos, taip, tai yra nepigus malonumas. Kita vertus, kelerių metų perspektyvoje dėl elektros energijai sutaupytų lėšų tikrai apsimoka įrengti modernias sistemas.

Šių dienų kainomis, priklausomai nuo naudojimo, diodais grįstas apšvietimas gali atsipirkti ir per vienerius metus, nes sunaudoja apie dešimt kartų mažiau elektros energijos“ – apie LED technologiją kalbėjo ponas Vytautas.

Specialistas pabrėžė, kad LED apšvietimas neskleidžia ultravioletinių spindulių, taigi, nekenkia regai, o lemputės yra ilgaamžiškos – tarnauja vidutiniškai apie trisdešimt kartų ilgiau.

 

Specialistas pabrėžė, kad LED apšvietimas neskleidžia ultravioletinių spindulių, taigi, nekenkia regai, o lemputės yra ilgaamžiškos – tarnauja vidutiniškai apie trisdešimt kartų ilgiau. Šviesos diodinis apšvietimas gali būti taisomas, lempučių ar kitų įtaisų nereikia išmesti, jiems vidutiniškai yra teikiama dviejų metų garantija.

„LED technologija turi daugybę pliusų: yra ilgaamžiška, nenukenčia nuo įjungimo/išjungimo, yra taupi, neturi nuodingų medžiagų sudėtyje, dauguma produktų gali būti remontuojami, nebijo smūgių ir vibracijų, nekenkia akims bei netraukai vabzdžių“ – teigiamus technologijos aspektus vardijo V. Stūglys.

 
BETA-mazas
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką