Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Modernizacijos užnugaris Šalčininkuose – jaunimas

Vaišvilos g. 9, Plungė
Vaišvilos g. 9, Plungė
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Netoli nuo Vilniaus esančiuose Šalčininkuose iki spalio mėnesio pradžios bus atnaujinti net 11 daugiabučių. Iki šiol tai didžiausias atnaujintų daugiabučių skaičius šiame mieste. „Mūsų mieste nemažai jaunų žmonių, kurie dirba Vilniuje ir kiekvieną dieną grįžta į Šalčininkus. Jaunoji karta yra labai motyvuota modernizuoti savo būstą, nes supranta, kad taip ne tik pagražės jų namas ir visas miestas, bet ir pakils butų vertė. Jau dabar pastebime, kad žmonės aktyviai ieškosi butų būtent modernizuotuose daugiabučiuose“, – pastebi modernizacijos administratoriaus UAB „Tvarkyba“ direktoriaus pavaduotojas Česlav Monkevič.

Miestas iš trijų dalių

Pasakodamas apie Šalčininkų daugiabučių namų fondą, Č. Monkevič pastebi, jog didžioji dauguma visų daugiabučių – viename kvartale: „Galima sakyti, kad mūsų miestas sudarytas iš trijų kvartalų – viename privatūs namai, kitame – daugiabučiai, ir trečiame – pramoninė zona. Miestas kompaktiškas, tylus, ramus. Jame tikrai gera gyventi, ir jaunesni žmonės sieja su juo savo ateitį“, – sako pašnekovas.

Naujumu mūsų daugiabučiai, be abejo, nealsuoja. Kai kurie iš jų pastatyti iš apdailai skirtų plytų ir pastebime, kad jos jau pradėjo byrėti.

Tačiau specialistas neslepia, jog komunaliniai mokesčiai, ir ypatingai sąskaitos už šildymą, Šalčininkuose ne ką mažesnės nei sostinėje. „Naujumu mūsų daugiabučiai, be abejo, nealsuoja. Kai kurie iš jų pastatyti iš apdailai skirtų plytų ir pastebime, kad jos jau pradėjo byrėti, ypatingai iš šiaurinės namų pusės. Dėl tų ištrupėjusių sienų prieš apšiltindami daugiabučius turime juos rimtai paremontuoti. Amžius daro savo. Pirmame modernizacijos etape dalyvavo 1976 –1986 metų statybos daugiabučiai, antrajame turime dar vyresnių – 1965, 1966 metų statybos. Be abejo, šie namai turi problemų ir didžiausia iš jų – didelės sąskaitos už šildymą.“

Teko sklaidyti populiarias baimes

Pašnekovas skaičiuoja, jog dauguma namų, kuriuos savivaldybė atrinko kaip energetiškai neefektyviausius, modernizuotis sutiko: „Štai pirmajame etape modernizuotis buvo pasiūlyta 11 daugiabučių. Iš jų sutiko net 9. Sakyčiau, kad tai geras rezultatas.“

Atsimindamas, kokia buvo didžiausia kliūtis atnaujinimo idėjai, Č. Monkevič nurodo vieną iš dažniausių mitų – įsitikinimą, jog renovuodami būstą gyventojai turės užstatyti butus: „Buvo gyventojų, kurie dėl to labai nerimavo. Bet kai paaiškinome, jog kreditą iš finansinės institucijos ims administratorius, tai yra – mūsų įmonė, ir butų savininkai neturės nieko užstatyti bei toliau galės laisvai disponuoti savo turtu, jie viską suprato ir mielai sutiko atlikti renovaciją.“

Siekia įsidiegti pažangiausią šilumos sistemą

Modernizaciją administruojančios įmonės atstovas pastebi, jog Šalčininkų gyventojai atnaujindami savo namus, renkasi labai įvairius investicijų planus – vieni įgyvendina tik būtinąsias energijos taupymo priemones, kiti atnaujina ir magistralinį šilumos vamzdyną, įsirengia automatinius balansinius ventilius, keičia ne tik karšto, bet ir šalto vandens vamzdžius.

„Turime ir namų, kurie įsigis radiatorius su termoreguliatoriais. Taip kiekvienas butas galės mokėti tiksliai už savo suvartotą šilumos energiją. Tiesa, kai kurie nedideli namai programoje nedalyvauja ir bando modernizuotis savo jėgomis – dažniausias jų pasirinkimas vien tik sienų padengimas šiltinančiu sluoksniu. Kol kas jiems to užtenka, nes ir tarp didesnių namų yra tokių, kurių vamzdynas – vis dar puikiai veikia ir yra labai kokybiškas“, – dėsto pašnekovas.

BETA-mazas
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką