Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 14d. 10:05

Namai, verti meilės ir aukščiausių energetinio naudingumo sertifikatų

UAB „Baltijos polistirenas“
Projekto partnerio nuotr. / UAB „Baltijos polistirenas“

Jei paklaustume šveicarų, kodėl tokie brangūs jų namai, jie išdidžiai atsakytų: todėl, kad mes statom juos keturiems šimtams metų. Lietuviai, paklausti, kodėl tokie brangūs mūsų namai, atsakytų: todėl, kad mes juos labai mylim. Puiku, mylėkim, jeigu jie jaukūs, šilti, tvirti ir taupūs. Bet gal galime pastatyti tokį, kuris ir daug nekainuotų, ir kad šveicarai prieš mus taip nesipuikuotų jo ilgaamžiškumu?

Ir kas gali tokį namą pastatyti? Esame krepšinio šalis, mokame skaičiuoti taškus ir tritaškius, tik va, krepšininkai iš svečių šalių parvyksta su medaliais ar be jų, o ten išvykę mūsų statybininkai grįžti neskuba. Tad kaip rasti tokią statybinę sistemą, kad iš karto, be didelių mokslų, be prievaizdo galėtum statyti ir  kad  prabangios statybinės technikos nereikėtų?

Mūsų įmonė – UAB „Baltijos polistirenas“ – gali kai ką pasiūlyti, kas jums turėtų patikti. Mūsų bpicf blokelių (dar kitaip – liktinių klojinių) sistema visiškai atitiks  jūsų lūkesčius. Ir jūsų namo šildymo  išlaidos bus labai mažos. Kalbėdami su klientais apie šią sistemą dažnai nespėjame paminėti dar vieną dalyką, svarbų šeimininkėms: dėl bpicf blokelio konstrukcijos ypatumų, t. y. vidinio polistireninio putplasčio sluoksnio namo vidaus sienos temperatūra, galima sakyti, tokia pati kaip ir kambario oro, todėl dulkės nenusėda ir nesikaupia įvairiuose oro srautų užtakiuose. Jeigu dar veiks ir rekuperatorius (šilumos atgavimo elementas sumontuotas vėdinimo įrenginyje) su oro filtrais, tai dėl dulkių visai rūpesčių nebus.

Dėl bpicf blokelio konstrukcijos ypatumų <...> dulkės nenusėda ir nesikaupia įvairiuose oro srautų užtakiuose.

Iš tokių blokelių pastatomas tvirtas monolitinis namas. Bpicf polistireninio putplasčio statybinių blokelių sistema skirta projektuoti ir statyti ne tik gyvenamuosius, bet ir daugiaaukščius visuomeninės paskirties  (švietimo, gydymo), taip pat gamybinės paskirties (sandėliavimo, žemės ūkio) iki 25 m aukščio pastatus, kuriems reikia itin patikimo ir efektyvaus apšiltinimo. Privačiam būstui, kuris dažniausiai statomas kaip vieno aukšto namas su mansarda, atsparumo tikrai pakaks. Gal net galėtume lažintis su šveicarais dėl keturių šimtų metų.

Iš šių blokelių galima statyti 10 cm, 15 cm, 20 cm, 25 cm storio polistireninio putplasčio sluoksniu (5 cm, 10 cm, 15 cm, 20 cm storio išorėje ir 5 cm – vidinėje pusėje) iš išorės, ir iš vidaus apšiltintus pastatus, kurių sienų matmenys plane kartotini 50 mm (kitaip sakant – matmenis galime keisti 50 mm žingsniu, kadangi taip yra numatyta galimybė icf blokelį pjaustyti), taip pat atitvarų dalis ar atskiras pastatų ir statinių konstrukcines dalis – apšiltintas sienas, sąramas, sijas, kolonas, atramines sieneles.

Jei vietovės, kurioje projektuojamas pastatas, geros hidrogeologinės sąlygos, bpicf polistireninio putplasčio statybinių  blokelių sistema tinka ir apšiltintų rūsių (cokolinių aukštų) sienoms įrengti.

Pakalbėkime apie tai, kaip galima tokį namą pastatyti.

Bpicf polistireninio putplasčio statybiniai blokeliai atlieka dvejopą funkciją – yra klojinys betonui, o jam sustingus tampa apšiltinamuoju išorės sienos sluoksniu.

Mūsų bpicf sistemos kompleksą sudaro tik trijų tipų blokeliai – pagrindinis blokelis MC (25, 30, 35 ir 40 cm bendro pločio), sąraminis blokelis ML (25, 30, 35 ir 40 cm bendro pločio), priešperdanginis blokelis MP (25, 30, 35 ir 40 cm bendro pločio) ir užsklandos OH, OB ir OC.

Projekto partnerio nuotr./„Bpicf“ sistemos kompleksas
Projekto partnerio nuotr./„Bpicf“ sistemos kompleksas

Blokeliai yra lengvi – panešti gali ir vaikas. Į statybos aikšteles jie atkeliauja sukrauti ant padėklų – kelių žmonių komanda gali lengvai juos iškelti iš mašinos, todėl nereikia jokių kranų ar specialios technikos  sunkiems kroviniams kilnoti.

Blokeliai yra lengvi – panešti gali ir vaikas.

Polistireninio putplasčio blokeliai tarpusavyje jungiami kaip vaikų žaidimo kaladėlės, užpilami paruoštu betonu (C16/20 skaičiuojant 0,14 kub. m betono 1 kv. m sienos). Betonas yra konstrukcinis sienos elementas – jokiu būdu ne polistireninio putplasčio klojiniai.

Statant naudojamas įprastas sunkusis betonas C16/20 klasės su 5–20  mm frakcijos užpildu, skystas, jokių papildomų priedų, vibrotrombavimo nereikia. Betoną galima maišyti patiems tiesiog statybos aikštelėje. Dviejų aukštų kotedžui  visiškai pakaks tokios sudėties betono: 1 dalis M400 cemento, 3 dalys smėlio ir 5 dalys 5–20  mm frakcijos skaldelės ar akmenukų.

Kaip minėta, su bpicf sistema galima pastatyti labai šiltus namus. Tuo galite įsitikinti patys  –  šalia Kauno, Medeinos kvartale jau pastatytas Vokietijos pasyviųjų namų instituto (Passivhaus Institut) specialistų oficialiai sertifikuotas pirmas toks namas Lietuvoje (sertifikato ID: 5801_PHI_PH_20130314_STh/EB). Daugiau informacijos apie šį projektą galite rasti interneto puslapyje www.medeinos31.lt,  taip pat galite   pasikalbėti rūpimais klausimais parodosE, kuriose dalyvaujame kasmet metu – RESTA, NAMŲ PASAULIS, INDIVIDUALI STATYBA, susipažinti su sertifikatais ir įsitikinti, kad šildymui  jums užtektų 15 kWh namo gyvenamojo ploto kvadratui  per metus. Tokiam pasyviam (su mažu energijos poreikiu) namui jau reikalingi specialūs architektūriniai ir konstrukciniai sprendimai, bet net ir nesiekdami geriausių rezultatų galite gyventi name, kurio šilumos varža yra artima pasyvaus namo standartams – storiausio bpicf blokelio, pagaminto iš pilkojo polistireninio putplasčio, varža yra 9 (bendra R-9,09, U<0,11).

Lietuvoje esame įpratę pirmiausia klausti, ar tai bus pigiau lyginant su įprastine statyba. Mes sakome: jei statome namą siekdami tam tikros šiluminės varžos, tai, lyginant su įprastine statyba, tą patį rezultatą pasieksime sutaupydami gal net iki 20–30%.   Mes kartu ir statome sienas, ir jas šiltiname – tai bemaž dvigubai greičiau, dar ir kai kurių medžiagų nebereikia pirkti, jeigu lyginsime su įprastiniais fasado šiltinimo darbais.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A.

Fasado apdailai tinka tos pačios sistemos/medžiagos kaip ir įprastinio fasado šiltinimo polistireniniu putplasčiu atveju. Ir ne tik: bpicf sistemos blokeliai savo kokybe atitinka EPS150 markę ir yra pagaminti presuose formavimo būdu, tai leidžia neapsiriboti struktūriniais tinkais, net galima klijuoti fasadą klinkerio plytelėmis. Tai dar vienas bpicf sistemos privalumas – galime duoti laisvę savo fantazijai ir norams.

Taigi ir mes galime pastatyti jaukius, šiltus, tvirtus namus, galime tai padaryti paprastai, taupiai  ir greitai.

Primename, kad privalėsime laikytis vis griežtesnių enegetinio efektyvumo normų:

  • Nuo 2016 m. sausio 1 d. energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A.
  • Nuo 2018 m. sausio 1 d. energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A+.
  • Nuo 2021 m. sausio 1 d. energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A++.

Mes, UAB „Baltijos polistirenas“,  galime jums padėti pastatyti namus, vertus jūsų meilės ir aukščiausių enegetinio efektyvumo įvertinimo.

Temos: 1 Statybos
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką