Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nekilnojamojo turto sektorius ima atsigauti

Daugiabučiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Daugiabučiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lyginant su 2011 metais, per praėjusius metus būsto pasiūla Lietuvoje išaugo daugiau nei 50 proc. Taip pat pastebimas ir 20 proc. pardavimų augimas – iš viso praėjusiais metais naujų būstų parduota daugiau kaip 1200. Vartotojai dažniau rinkosi vidutinės ir aukštos klasės būstus, nesibaimino pirkti naujos gyvenamosios vietos dar tik statomuose namuose.

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusių metų pirmąjį ir antrąjį ketvirčiais būstų kainos krito, o trečiąjį – išaugo.

Pasak nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovės „MG Valda“  pardavimų skyriaus vadovo Manto Umbraso, didėjant naujų būstų pasiūlai, dauguma vystytojų ryžtasi įgyvendinti modernesnius, įdomesnius bei kokybiškesnius projektus, kurie išsiskiria iš bendros pasiūlos. „Šiuo metu stebimas būstų pardavimų augimas signalizuoja NT vystytojams, kad vartotojai jau pradeda ryžtingiau investuoti į nekilnojamąjį turtą“ – teigia M. Umbrasas.

2012 metų pradžioje populiariausi buvo ekonominės klasės būstai. Jų pardavimai siekė 43 proc. visų parduotų būstų per pirmąjį ketvirtį. Tačiau nuo antrojo ketvirčio buvo stebimas vidutinės ir aukštos klasių būstų pardavimų suaktyvėjimas. Antrąjį ketvirtį vidutinės ir aukštos klasės būstų pardavimai pasiekė 68 proc. visų parduotų būstų, trečiąjį – net 71 proc. Tai lėmė tuo metu NT vystytojų visuomenei pristatyti išskirtiniai projektai. Vienas tokių projektų – aukštai klasei priskiriamos „Antakalnio terasos“ – tapo sėkmingiausiu Vilniuje, jame per metus parduota daugiausiai – 80 būstų. Artimiausiu metu bus pradėtas vystyti antrasis šio projekto etapas „Beržų terasa“. Antroje vietoje, remiantis viešai skelbiamais duomenimis, pagal metinį pardavimų skaičių – ekonominei klasei priskiriami „Pilaitės butai“ bei „Bajorų kalvos“.

Iš 1200 praėjusiais metais parduotų būstų daugiau nei 400 buvo nupirkta dar tik prasidedant statyboms. Pirmąjį metų ketvirtį pardavimai nepastatytuose objektuose sudarė 16 proc., o metų pabaigoje šie pardavimai jau siekė 50 proc. visų parduotų būstų.  „Naujos gyvenamosios vietos pirkimas dar nepastatytuose objektuose tiesiogiai susijęs su pozityvia nekilnojamojo turto rinkos situacija ir vis didėjančiu vartotojų pasitikėjimu gerą vardą turinčiais NT vystytojais“, – teigia M. Umbrasas. Prognozuojama, kad dar planuose esančių būstų pirkimo tendenciją stebėsime ir šiais metais.

Besibaigiant metams neparduotų būstų rinkoje buvo šiek tiek daugiau nei 2200. Daugiausiai, 62 proc., – ką tik pradėtos statybos namuose. 44 proc. visų neparduotų būstų buvo vidutinės klasės, 36 proc. – ekonominės ir 20 proc. – aukštos klasės.

informacija
MG VALDA, UAB
Vadovas: Sigita Survilaitė-Mekionienė Darbuotojų sk.: 60 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką