TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodos “Baldai 2014” kvietimu į Lietuvą atvyks pasauliniai dizaino autoritetai

Hans Sandgren Jakobsen darbai
Litexpo / Hans Sandgren Jakobsen darbai
Šaltinis: 15min
0
A A

20-ąjį kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rengiama paroda „Baldai“ šiemet lankytojams žada aktualius pokalbius apie dizainą net su trimis tarptautiniais dizaino autoritetais, atvyksiančiais specialiai į baldų, interjero ir dizaino idėjų parodą.

Parodos partnerių  - Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro ir organizacijos „Versli Lietuva“ - kvietimu Vilniuje pirmą kartą viešės savitą dizaino verslo modelį išvystęs olandų dizaineris Piet Hein Eek, įvairiais dizaino apdovanojimais įvertintas danas Hans Sandgren Jakobsen ir Berlyne gyvenantis dizaino kritikas, tinklaraščio Lucas_Berlin autorius Lucas Verweij.

Tai sėkmės pavyzdžiai, rodantys, kad dizainas yra ne siaurai visuomenės daliai aktualus menas, o sudėtinis verslo konkurencingumo komponentas 

„Šių pranešėjų patirtis turėtų būti įdomi ne tik kūrybinių industrijų, bet ir verslo bei viešosios sferos atstovams. Tai sėkmės pavyzdžiai, rodantys, kad dizainas yra ne siaurai visuomenės daliai aktualus menas, o sudėtinis verslo konkurencingumo komponentas bei darnesnės sąveikos su visuomene sąlyga“, - sako VDA Dizaino inovacijų centro vadovas Marius Urbanavičius.

Olandas Piet Hein Eek kartu su partneriu Nob Ruijgrok, nusprendęs sujungti dizaino idėjų kūrimą, gamybą, platinimą ir mažmeninį pardavimą, savo veiklą koncentruoja konceptualiame 10 tūkst. kv. m pastate. Jame yra ne tik dizaino studijos, bet ir medžio, plieno, apmušalų, surinkimo, dažymo ir keramikos dirbtuvės, o taip pat parduotuvė, meno galerija ir išskirtinio interjero restoranas.

Litexpo/Piet Hein Eek
Litexpo/Piet Hein Eek

Dizaineris įsitikinęs, kad sėkmingai veiklai ir estetiškų objektų kūrimui svarbiausia yra stimuliuojanti aplinka, kurioje jautiesi kaip žuvis vandenyje. Jo nuomone, tinkamos aplinkos ir kasdienybės sukūrimas yra daug svarbesnis nei ateities tikslų nusistatymas. Šia savita filosofija ir patirtimi Piet Hein Eek dalinsis su lankytojais penktadienį, antrą parodos „Baldai 2014” dieną.

 

Litexpo/Lucas Verweij
Litexpo/Lucas Verweij

Šeštadienį šnekas apie dizainą plėtos Lucas Verweij (Lucas Berlin), užsiimantis ne tik dizaino publicistika ir kritika, bet ir įvairių projektų inicijavimu bei kuravimu. Berlyne gyvenantis olandas turi daug patirties bendradarbiaujant su Europos valdžios institucijomis ir viešuoju sektoriumi. Jo projektų, kurie apima viešas erdves, architektūrą ir vizualinę komunikaciją, tikslas parodyti institucijoms, kaip geriau išnaudoti kūrybines disciplinas dialogui su visuomene. Daugybę interviu su dizaineriais paskelbęs Lucas Verweij pastebi, kad nors prieš 25-erius metus niekas nežinojo, kas yra dizainas ir kam jis reikalingas, šiandien jis yra viskas ir visur.

Autoriaus nuomone, šiandien dizainas absorbavo ir asimiliavo daug įvairių kūrybinių profesijų, apimančių ne tik produkto, interjero ir grafinį, bet taip pat socialinį, skaitmeninį ir maisto dizainą. Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje dizainas tampa jo ašimi – būtent dizaineriai gali padėti išspręsti problemas, kurti vizijas ir diktuoti tendencijas. Kūrybiškumo vertė šiandien pasiekė iki šiol neregėtas aukštumas, tačiau čia slypi ir rizika, apie kurią L.Verweij diskutuos su „Baldų“ parodos lankytojais.

šiandien rinka dizaineriui gali būti visas pasaulis

Šnekas apie dizainą sekmadienį užbaigs Hans Sandgren Jakobsen, sukūręs ne vieną skandinaviško baldų dizaino ikoną. Danas savo studiją ir ekspoziciją yra įkurdinęs Grenaa uoste. Pradėjęs nuo spintelių meistro amato, Hans Sandrgen Jakobsenas metus dirbo dizaino studijoje Japonijoje, taip pat Kinijoje, Vietname ir Italijoje. Vėliau jam teko savarankiškai kurti dizaino projektus ne tik Danijoje ir Japonijoje, bet ir JAV bei Kinijoje įsikūrusioms kompanijoms, o jo darbai buvo atrinkti į Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, D.Britanijoje ir Rusijoje rengiamas dizaino ekspozicijas.

Litexpo/Hans Sandgren Jakobsen
Litexpo/Hans Sandgren Jakobsen

Danas įsitikinęs, kad šiandien rinka dizaineriui gali būti visas pasaulis, todėl jis pakvies diskutuoti apie tai, kokie iššūkiai laukia dizainerio ir kokių savybių reikia, kad sėkmingai konkuruotum globalioje rinkoje.

Baldų, interjero ir dizaino idėjų paroda „Baldai 2014” vyks kovo 20-23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. 20-ąjį kartą rengiamoje parodoje veiks baldų, jų gamybos medžiagų ir įrengimų ekspozicijos, Dizaino galerija, vyks įvairūs, skirtingiems lankytojams aktualūs renginiai, Všį „Versli Lietuva“ organizuojama verslo kontaktų mugė.

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką