Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 15d. 00:00

Rasoja langai? Pašalinkite šią problemą lengvai ir greitai

Drėgmė
Užsakovo nuotr. / Drėgmė

Iš kur namuose atsiranda drėgmė? Žmonės būdami namuose ir normaliai gyvendami sukuria drėgmės perteklių: prausdamiesi po dušu ar vonioje, skalbdami drabužius ir po to juos džiovindami, ruošdami maistą, kvėpuodami, grįždami namo lietuje sušlapusiais rūbais ir t.t.

Įprastomis sąlygomis 4 asmenų šeima vidutiniškai per parą sukuria apie 12l vandens, o jeigu namuose papildomai yra laikomas didelis akvariumas, tai drėgmės išskyrimas gali padidėti labai žymiai. Taigi, kaip matote, neverta stebėtis iš kur namuose atsiranda drėgmės perteklius.

Kokias problemas gali sukelti drėgmės perteklius namuose?

Daugiausiai problemų dėl didelio drėgmės lygio atsiranda šaltuoju metų laiku, kada gyventojai laiko užvertus langus. Tuo pačiu drėgmė įstringa namuose be galimybės pasišalinti. Kadangi dėl šalto oro langų ir sienų paviršiai taip pat atvėsta, o drėgmei kontaktuojant su šaltais paviršiais atsiranda kondensatas. Santykiniam drėgmės lygiui viršijus 60 procentų sudaromos tinkamos sąlygos veistis pelėsiui ir galiausiai žmonės pastebi šią problemą.

Užsakovo nuotr./Pelėsis
Užsakovo nuotr./Pelėsis

Ar vėdinimas gali išspręsti perteklinės drėgmės problemą?

Dažnai girdime, jog gyvenant drėgnuose namuose ir norint sumažinti drėgmės lygį viskas ko pakanka tai dažnai atidarinėti langus ir vėdinti patalpas. Atidarius langą į patalpą pateks šviežias oras, o tai galėtų padėti sausinant orą namuose. Tačiau tikėtina oras patenkantis į patalpą taip pat bus drėgnas, o dažnai netgi drėgnesnis negu tas, kurį jis pakeičia. Lietuvoje šaltuoju metų laiku santykinis drėgmės lygis lauke svyruoja tarp 80% ir 90%. Taip pat dažnai laikant pravirą langą didėja rizika dėl vagysčių ir įsilaužimų. Be to į patalpą patenka lauko triukšmas ir kietosios dalelės, o šildymo sistema įprastai nėra pakankamai galinga, kad galėtų greitai sušildyti šviežią orą.

Ar ventiliacijos sistema galėtų sumažinti drėgmės perteklių?

Įrengta ventiliacijos sistema gali dalinai išspręsti perteklinės drėgmės problemą namuose, bet vėlgi tik tuo atveju, jeigu iš lauko įtraukiamas oras nėra drėgnas. Taip pat ventiliacijos įrengimas yra gana brangus, ir ne visuomet techniškai įmanomas sprendimas. Be to šis sprendimas negali užtikrinti jog namie neliks drėgmės pertekliaus.

Ar įmanoma efektyviai ir nebrangiai išspręsti perteklinės drėgmės problemą?

Žinoma įmanoma. Vis daugiau gyventojų Lietuvoje ir kitose Europos šalyse norėdami pašalinti perteklinę drėgmę pasikliauna drėgmės surinkėjais.

Užsakovo nuotr./drėkintuvas DD8L Maeco
Užsakovo nuotr./drėkintuvas DD8L Maeco

Didelę patirtį ir plačiausią drėgmės surinkėjų asortimentą Baltijos šalyse turinti specializuota įmonė OROsprendimai rekomenduoja namuose naudoti efektyviausią drėgmės surinkėją DD8L Meaco. Šis drėgmės surinkėjas veikia ypač tyliai ir išpučia šiltą orą. Šio prietaiso visiškai pakanka 3-4 kambarių gyvenamosioms patalpoms ar 3-4 asmenų šeimai. Naudojant DD8L Meaco drėgmės surinkėją pašalinsite langų kondensatą, sustabdysite pelėsio plitimą, o namuose bus šilčiau ir jaukiau. Kenčiantiems dėl problemų, kurias sukelia didelė drėgmė ir abejojantiems drėgmės surinkėjo efektyvumu OROsprendimai siūlo išbandyti šį prietaisą nemokamai! Ši paslauga bus teikiama iki 2016.10.31.

Daugiau informacijos adresu www.OROsprendimai.lt.

VIDEO: DD8l Oro sausintuvas Meaco
VIDEO: Apsauga nuo pelėsio - DD8l Oro sausintuvas Meaco
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką