Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininko Vydo Gedvilo butas: nei moterų, nei gėlių

V.Gedvilo butas Seimo viešbutyje
V.Gedvilo butas Seimo viešbutyje
Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Vyriška tvarka, paprasti baldai, minkštos detalės, daug įrėmintų nuotraukų, krepšinio atributikos ir jokių gėlių – taip atrodo Seimo pirmininko Vydo Gedvilo, gyvenančio sostinės Gedimino prospekte esančiame Seimo viešbutyje, butas.

Kai Darbo partijos pirmininko pavaduotojas, Seimo narys V.Gedvilas lapkričio 16-ąją buvo išrinktas Seimo pirmininku, Valstybės apsaugos departamentui, saugančiam pirmuosius šalies asmenis, teko nelengva užduotis. Mat nuo 2004-ųjų Seimo viešbutyje gyvenantis V.Gedvilas panoro likti tame pačiame bute.

Šis butas nepritaikytas tinkamai apsaugai, nes jame nėra erdvės įsikurti visą parą pagal įstatymą Seimo pirmininką saugantiems apsaugininkams, todėl galiausiai buvo nuspręsta, kad V.Gedvilui teks kraustytis į erdvesnį Seimo viešbučio butą.

Tai nutiks tik po kelių mėnesių, todėl savaitraštis „15min“ siūlo savo skaitytojams pasižvalgyti, kaip gyvena antrasis pagal svarbą šalies asmuo. Kai lankėmės V.Gedvilo bute, Seimo pirmininkas buvo užsiėmęs, bet neprieštaravo, kad apžiūrėtume, kaip jis gyvena.

Numeruoti baldai

53-ejų V.Gedvilas gyvena ketvirtame Seimo viešbučio aukšte, dviejų kambarių, 54 kv.m ploto, bute. Su žmona Elena jis išsiskyrė prieš pusmetį, vaikai užaugę, todėl Seimo pirmininkas čia gyvena vienas.

Iki skyrybų V.Gedvilas su žmona gyveno dideliame name Kaune, bet išsikraustęs iš namų nepasigenda komforto. Į butą Seimo viešbutyje V.Gedvilas dažniausiai grįžta tik pernakvoti. Labiausiai jam prie širdies, jog nuo buto iki darbovietės – Seimo – tik per gatvę.

Seimo pirmininko namai prasideda medinėmis durimis, puoštomis penkiolika vienodų stačiakampių, ir senu durų kilimėliu su šuns pėdsakų imitacija. Virš durų įrengta apsaugos kamera.

Peržengę slenkstį atsiduriame miniatiūriniame koridoriuke, kurį nuo buto skiria dar vienerios durys. Už jų – stačiakampio formos koridorius, išvagotas šviesių medinių durų: jos veda į vonios kambarį, tualetą, virtuvę, svetainę ir miegamąjį.

Koridoriaus sienos dažytos švelniai melsva spalva. Viduryje patiestas kilimėlis, ant kurio voliojasi tamsus sportinis krepšys. Sieną remia didelė senoka drabužių spinta, pažymėta numeriu 4071 – taip numeruojami Seimo viešbučio baldai. Šalia jos – medinė kėdė su paminkštinimu.

Krepšinio pasaulyje

Prieš pasukdamas į politiką V.Gedvilas dirbo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės ir moterų krepšinio komandos „Viktorija“ vyriausiuoju treneriu, dar anksčiau – vyrų krepšinio komandos „Atletas“ trenerio asistentu. Taip pat jis dėstytojavo Lietuvos kūno kultūros akademijoje.

Sėkminga sportinė V.Gedvilo praeitis matoma visame bute, ne išimtis – ir virtuvė: viena jos siena paskirta „garbės lentai“: ant jos kabo didelės įrėmintos nuotraukos iš svarbių V.Gedvilui akimirkų, daugiausia – susijusių su krepšinio pasauliu.

Ant sienos įrėmintas kabo ir golfo turnyro diplomas – tokių Seimo pirmininko bute galima rasti ne vieną.

Virtuvė neperkrauta baldais, todėl joje lieka nemažai erdvės. Ant staliuko lėkštutėje pūpso keli paskubomis iš dėžutės išversti šokolado gabalėliai, ant šaldytuvo – nugertas kokakolos butelis ir didžiulis greipfrutas, o ant virtuvinės spintelės pastatyti trys skirtingų rūšių mineralinio vandens buteliai.

Virtuvės palangę ramsto senas raudonas kasetinis magnetofonas ir apmusijęs medaus stiklainis. Pro kvadratinį virtuvės langą vienatvės valandomis Seimo pirmininkas gali pasižvalgyti į Seimą, M.Mažvydo biblioteką ir „Vilniaus vartus“.

Lovoje – minkšti žaislai

Seimo pirmininko miegamasis įrengtas didesniame, matyt, svetainei skirtame kambaryje. Dėl pasteline persiko spalva nudažytų sienų ir ąžuolinio laminato jis atrodo jaukiai. Kambaryje stovi medinė dvigulė lova, ant kurios patiestas minkštas šiltas apklotas, o lovos galvūgalyje išdėlioti minkšti žaislai.

Priešais lovą, ant tokios pat medienos spintelės, pastatytas ne pirmos jaunystės nedidelis televizorius. Grindis puošia minkštas raštuotas kilimėlis, o langus – užuolaidos ir žaliuzės. Jos visame bute uždengtos – Seimo pirmininkas išeina iš namų ir pareina į juos tamsiu paros metu.

Miegamajame stovi ir didelė sekcija, prikrauta įvairiausių niekučių, diplomų ir knygų: apie krepšinį, Lietuvą Europos Sąjungoje, Lietuvos miestus ir kt. Ant sekcijos pastatyta įvairiausių trofėjų, kai kurie beveik siekia lubas, taip pat yra bent trys Lietuvos vėliavėlės.

V.Gedvilas praktiškas: prie sekcijos pastatyta atvira horizontali drabužių pakaba, ant kurios prikabinta baltų, žydrų ir tamsių vyriškų marškinių bei pora švarkų. Šalia – lyginimo lenta su pritvirtintu lygintuvu.

Aukštai ant sienos pakabintas nedidelis paveikslas su rausvų gėlių kompozicija – į jį galima žvelgti gulint lovoje, o kampe ant toršero užkabinta keliasdešimt įvairiausių akreditacijų. Akivaizdu, kad buto šeimininkas svarbius praeities įvykius nori išsaugoti ne tik atmintyje.

V.Gedvilo svetainė – visai maža: joje telpa staliukas, dvi minkštos šviesios sofutės ir į sieną atremta išskleidžiama lovelė. Šalia jos pastatytas plastikinis maišas, prikrautas paskubomis sulankstytos ir per viršų lipančios patalynės.

Ant sofutės guli treningai, o šone ant grindų paliktas sportinis krepšys. Ant jo guli du oranžiniai krepšinio kamuoliai, šalia krepšio – „Nike“ sportbačiai.

Svetainės sienos, kaip ir virtuvėje, apkabinėtos paprastuose rėmeliuose įrėmintomis nuotraukomis, susijusiomis su krepšinio pasauliu. Viena – veidrodžio dydžio. Joje įamžinta akimirka, kaip pilku kostiumu ir kaklaraiščiu pasidabinęs V.Gedvilas meta kamuolį į krepšį, o antrame plane matyti abejingai jį stebinčios kelios figūros – treninguoti jaunuoliai ir paprastai apsirengę vidutinio amžiaus vyrai.

Viengungiška, bet jauku

Seimo pirmininko butas atrodo jaukus dėl šviesiomis spalvomis dažytų sienų, šviesaus laminato, gražių kilimėlių, užuolaidų ir kitų medžiaginių detalių. Baldai nenauji, bet ir nespėję nusidėvėti. Matyti, kad bute gyvena mažai laisvo laiko turintis viengungis: dulkių kamuolių nėra, bet daiktai nelabai tvarkingai sudėti, ne visi turi savo vietą.

Iš lengvų pabraižymų ant sienų galima spėti, kad kosmetinis remontas čia atliktas prieš kelerius metus. Visame bute, išskyrus mažą veidrodėlį koridoriuje ant palangės ir vonios kambario, nėra veidrodžių. Kaip ir gėlių.

Ką apie šeimininką sako šis butas? Tai minimalų komfortą mėgstančio, ne pedantiško, praeičiai reikšmės teikiančio žmogaus namai.

Seimo viešbutyje – 70 butų

Seimo viešbutyje Gedimino prospekte yra 70 vieno, dviejų bei trijų kambarių butų. Teisę čia gyventi turi parlamentarai, kurie per pastaruosius penkerius metus neturėjo gyvenamosios vietos Vilniuje ir gyvena toliau kaip 25 km nuo sostinės. Komunalinių mokesčių išlaidos jiems kompensuojamos.

Kadenciją baigę Seimo nariai valdiškus butus turi atlaisvinti per 30 dienų. Esant poreikiui, atlaisvintuose butuose atliekami kosmetiniai remontai ir butai užleidžia naujiesiems Seimo nariams.

Norą gyventi Seimo viešbutyje šiemet pareiškė 38 perrinkti Seimo nariai ir apie 30 naujų.

Savaitraštis „15min“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką