Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Stogo dangos keitimas – ką pasirinkti?

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos projektų įgyvendinime stogo dangos keitimas yra vienas iš svarbiausių viso proceso etapų. Ypač jis yra aktualus viršutiniuose aukštuose gyvenantiems būstų savininkams, kuriems tvarkinga ir šilta stogo konstrukcija užtikrina komfortabilų ir taupų gyvenimą. 15min.lt domėjosi gyventojų turimais pasirinkimais dėl šio renovacijos aspekto.
Daugiabučio automobilių stovėjimo aikštelė
Daugiabutis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Dvi pagrindinės galimybės

„Dažnai būna taip, kad gyventojai nusprendžia palikti seną stogo dangą ant kurios prilydoma hidroizoliacija ir tada ant viršaus dedama nauja stogo danga. Taip yra elgiamasi siekiant sutaupyti pinigų.

Kur kas geriau yra nuimti seną stogo dangą ir kloti naują tik ant stogo perdangos konstrukcijos.

Tačiau iš esmės viskas yra užkonservuojama ir paliekama – senoje stogo dangos konstrukcijoje nuolat galėjo prabėgti vanduo, dėl to ten vyrauja, drėgmė, pelėsiai, gali veistis visokie mikroorganizmai“ – įspėjo VGTU Statybos technologijos ir vadybos katedros docentas Darius Kalibatas.

Anot eksperto, kur kas geriau yra nuimti seną stogo dangą ir kloti naują tik ant stogo perdangos konstrukcijos. Nors ilgaamžiškumo požiūriu viskas priklauso nuo to, kaip bus įrengtas viršutinis stogo sluoksnis – kokybiškai ir nekokybiškai darbai gali būti atlikti tiek ant senos stogo dangos, tiek ir ją visiškai nuėmus. Tačiau įrengus visą stogo dangą iš naujo, neteks svarstyti, iš kur kyla tam tikros problemos, kurias gali nulemti paliktas senas stogo dangos sluoksnis.  

Svarbiausia – atitikimas reglamentui ir gamintojo reikalavimams

„Svarbu, kad stogo dangos keitimas būtų suprojektuotas pagal reikalavimus ir atitiktų visus Statybinio Techninio Reglamento dalies, numatančios stogų konstrukcijas punktus. Antra, darbai turi būti atliekami pagal technologijas, atitiktų gamintojo reikalavimus – technologija yra viena, tačiau kartais gamintojai savo gaminiams kelia aukštesnius reikalavimus“ – svarbiausius aspektus vardijo akademikas.

Docento teigimu, reikia atkreipti dėmesį, kad dedant medžiagą, ar tai būtų hidroizoliacija, ar vata, būtų laikomasi specifinių gamintojo reikalavimų.

„Vienas gamintojas gali reikalauti vienaip, kitas dėl kitokio medžiagos tipo gali kelti kitokius reikalavimus klojimui. Tarkime prilydomąją dangą vienas gamintojas gali reikalauti tvirtinti išilgai, o kitas – skirtingu būdu“ – žiniomis dalijosi VGTU docentas Darius Kalibatas.

Daug aspektų priklauso ir nuo to, ar stogas yra plokščias, ar šlaitinis, tai lemia įvairius niuansus. Kaip ir atnaujinant kitas daugiabučio namo dalis, taip ir stogą, gyventojai turi turėti techninį statybos prižiūrėtoją, kuris kontroliuotų šiuos darbus ir užtikrintų kokybišką jų atlikimą.

BETA-mazas
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius