Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nusprendė, kad „Respublikos“ viešbutis nėra vaiduoklis

Apleistas pastatas Kauno centre
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Apleistas pastatas Kauno centre
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atėmė vienintelį buvusį Kauno valdžios kozirį priversti Gintarą Kviliūną sutvarkyti nebaigtą statyti „Respublikos“ viešbutį. Vaiduoklį valdanti verslininko įmonė „Kauno arka“ įrodė, kad šis statinys nėra priskirtinas prie apleistųjų.

Kauno valdžia maksimalų 4 proc. nuo sklypo vertės mokestį apleistų statinių šeimininkams pradėjo taikyti nuo 2012 m. Tada skelbta, kad tai vienintelis svertas paskatinti verslininkus ką nors daryti su turimais vaiduokliais.

Ilgai bylinėjosi

Per 2012 ir 2013 metus „Kauno arka“ turėjo sumokėti apie 67 tūkst. eurų žemės mokesčių. Tačiau ji kreipėsi į teismą ir ėmė įrodinėti, kad monstro teritorija yra prižiūrima, aptverta, statinys nekelia pavojaus praeiviams.

VIDEO: Nebaigti statyti viešbučiai Kauno centre virsta "vaiduokliais"

Be to, pateiktas argumentas, kad detaliajame plane ne dėl verslininko kaltės padaryta klaida ir įmonė turėjo paruošti naują detalųjį planą, o tam reikėjo laiko.

Teritorija nėra apleista?

Po ilgo bylinėjimosi G.Kviliūnas ginčą laimėjo. Savivaldybė pateikė apeliaciją Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, bet neseniai sulaukė nepalankaus galutinio sprendimo. „Seniūnas privalėjo nustatyti ginčo žemės sklypo naudotoją, išsiaiškinti priežastis, dėl kurių žemės sklypas nenaudojamas, jas įvertinti ir nustačius naudotojo kaltę pateikti tai patvirtinančius įrodymus, tačiau 2012 m. tokių įrodymų seniūnas nesurinko“, – teigiama nutartyje.

Teismas atkreipė dėmesį, kad 2012 m. buvo sudarytos sutartys su reklamos agentūra, kuri tvorą uždengė reklaminiais skydais ir aptvaras negadino vaizdo. 

Teismas atkreipė dėmesį, kad 2012 m. buvo sudarytos sutartys su reklamos agentūra, kuri tvorą uždengė reklaminiais skydais ir aptvaras negadino vaizdo. Teismas atsižvelgė ir į tai, kad verslininkui reikėjo laiko parengti naują detalųjį planą.

Surišo rankas

Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis prognozavo, kad dabar bus suformuota teismų praktika, kuri leis verslininkams metų metais netvarkyti įsigyto turto. „Pakanka, kad būtų sudaryta sutartis su atliekų tvarkymo įmone ir paskelbti, kad teritorija yra saugoma. Tada vaiduoklis neatitiks apleisto pastato statuso ir jo teritorijai nebus galima taikyti vienintelio savivaldybių turimo sverto – didesnių mokesčių. Deja, įstatymai neapibrėžia, kas yra vizualinė miesto tarša“, – apgailestavo D.Ratkelis.

Jis tvirtino, kad „Kauno arka“ neturėjo jokių kliūčių pradėti viešbučio rekonstrukciją. „Jie turi detalius planus, savivaldybė nedaro jokių kliūčių“, – tikino D.Ratkelis.

G.Kviliūnas „Respublikos“ viešbutį per savo įmones valdo nuo 2003 m. Jis viešbutį įsigijo po to, kai pats atliko prieš tai pastatą valdžiusios įmonės bankroto procedūras.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką